I sexuální hrátky mají vlastní pravidla. Ovládáte etiketu orálního sexu?

V podstatě vše v našem životě se řídí různými pravidly – psanými či nepsanými. Přesně to pak platí i pro sex a sexuální praktiky. Ačkoliv by se mohlo zdát, že orální sex není zrovna nějaká velká věda, pravdou je, že i během něj je vhodné řídit se osvědčenými tipy a radami tak, aby z dané činnosti nakonec měly požitek obě strany…

Prakticky každý muž ví, co od orálního sexu čekat. Ovšem pocit, že stačí jen stát či ležet a oddávat se např. i dalším vlastním fantaziím, to je velmi mylná představa. Být gentleman se přitom vyplatí i při sexu, a pokud dodržíte základní „blow job etiketu“, můžete si být jistí, že vám tuto radost partner/ka rád/a dopřeje opakovaně.

Pětihvězdičkový hotel na kolech? Značka Renault představuje elektrický Hippie Caviar Hotel26. 8. 2021

Komunikace na prvním místě

Naprostým základem je komunikace – člověk, který orální sex poskytuje, se do jisté míry může cítit v podřízené pozici. Proto není např. od věci probrat klasickou praxi „chycení za vlasy“. Zatímco někoho to může vzrušovat, jiný si právě kvůli tomu může připadat v podstatě jako živá sexuální hračka. Komunikovat se však vyplatí např. i o ochraně – zejména pokud máte v plánu oddávat se orálnímu sexu s někým, s kým nežijete. Na komunikaci by se však nemělo zapomínat ani přímo během akce – právě konkrétní technika je totiž základem úspěchu. Ovšem jak může protějšek vědět, že postupuje správně, pokud nedostane zpětnou vazbu? Proto nezapomínejte na signály, jimiž dáte najevo, co se vám líbí více a co třeba méně (jednoduše řečeno, nebuďte jak pytel brambor a dejte najevo, že jste naživu!)

Stejně tak myslete na to, kde se vlastně orálnímu sexu chcete oddávat. I když ti prudérnější by se samozřejmostí sobě vlastní čekali ložnici, faktem je, že zrovna orální sex se nezřídka odehrává na místech značně neobvyklých. A tak se nezapomeňte podívat, v jaké poloze vám protějšek vlastně dělá dobře.  Klečet na tvrdé podlaze (což je ještě ta nejméně problematická varianta) totiž rozhodně není žádná hitparáda.

Komunikovat byste ovšem měli i o mnohem intimnějších věcech. A jedním z hlavních témat by měla být konkrétní podoba orálního sexu. Nač narážíme? Stále je tu strašák (nejen) mnoha žen – tzv. deep throat, tedy hluboký orál. Ačkoliv mužům poskytuje tato praktika také hluboké potěšení, ne každý zvládá správnou techniku (a ne každému je deep throat vůbec po chuti). Abychom byli konkrétní – základním předpokladem pro úspěch je překonání dávicího reflexu, k tomu ale dojde jen tehdy, když je svalstvo sliznice v krku uvolněné a díky tomu muže penis pronikat tam i zpět. I když v průběhu orálního sexu jistě myslíte na spoustu skvělých věcí, jednou z nich by měl být i komfort parnera/ky. Pokud tedy např. skrze dávivé zvuky zachytíte, že jste „zašli příliš daleko“ (či spíše hluboko), zvolněte tempo a dejte protějšku šanci…v klidu se nadechnout.

Zdroj: Giphy

A komunikace je důležitá i ve finále, respektive vlastně před ním. Vyvrcholení je samozřejmě skvělý důkaz, jak báječnou práci váš protějšek odvedl, ovšem je tu opět jistý aspekt, o němž se stále vedou dalekosáhlé spory. Polykat, nebo nepolykat? Toto rozhodnutí by ale mělo být vždy na tom, kdo vám orální sex provádí. A proto jej respektujte a také dopředu upozorněte, že se blížíte k vrcholu, aby se situaci mohl přizpůsobit. I když mnoho mužů skutečně vzrušuje, když partner/ka jejich sperma polyká, ne každý/á  má zrovna o ústa (o tváři ani nemluvě) plná teplé bílé hmoty zájem. A tak se podle toho zařiďte.

A zase hygiena…

Hygiena je samozřejmě základ – a vlastně by měla být úplnou samozřejmostí. I v tomto případě ale platí, že sto lidí znamená sto chutí. Někteří tak upřednostňují mužnou přirozenou vůni, jiní se naopak zaradují, když je „před použitím“ vše krásně vymydlené. Tehdy platí, že vše je o domluvě. Ovšem naprostou samozřejmostí by pro muže měla být hygiena např. po sportu nebo celém dni v pohybu (o čistém spodním prádle ani nemluvě). Vždyť i společná koupel může být nakonec docela fajn předehrou.

Do kategorie hygieny pak do jisté míry ale spadá i úprava intimních partií. Také spor o to, zda holit, či nikoliv, je v podstatě odvěký. Ale i když třeba nepatříte mezi fanoušky hladkého sestřihu, minimálně myslete na to, aby partner/ka po chvíli práce neměl/a ústa plná chuchvalců vašeho ochlupení. Ostatně lovení chloupků mezi zuby je taky poměrně anti-sexuální. Takže si na pomoc vezměte alespoň nůžky a udržujte adekvátní sestřih. Nejenže to ocení partner/ka, ale vlastně uděláte i něco pro zlepšení vlastní hygieny. 

Léto a HIV v Česku: V červenci přibylo 21 HIV pozitivních pacientů, v srpnu 2021 udělala Česká společnost AIDS pomoc rekordní počet anonymních testů6. 9. 2021

Druhý úhel pohledu…

I když etiketa a gentlemanské chování je jistě žádoucí, bohužel, jak naznačuje praxe, všechno to, co se např. mnoha ženám při orálním uspokojování mužů nelíbí, oni naopak milují. A pravidla orálního sexu viděna mužskou optikou jsou pak docela prostá – v prvé řadě platí polykat a neplivat (protože podle mužů nejenže je plivání spermatu odpudivé, ale naopak polykání údajně značí lásku…), v řadě druhé lze pak říci „čím hlouběji, tím lépe“. A pozor, zatímco dávivý reflex rozhodně nijak nevzrušuje toho, kdo jej zažívá, některé muže naopak právě tento moment dostává do varu. Do třetice pak platí, že kromě penisu jsou ve hře i varlata – i ona si zaslouží pozornost. Stejně jako celý penis, který je v různých místech různě citlivý (spodní strana je citlivější než horní ad.). Když se pak obě perspektivy porovnají, je jasné, že právě komunikace by měla být základem pro to, aby se ani jedna ze stran necítila poníženě, ale naopak aby každý z partnerů dosáhl (ze svého hlediska) uspokojení.