"Ve swingers klubu potkáte lidi všech profesí i věku." Co vše se děje za zdmi klubu popisují jeho provozovatelé
Rozhovor
Zdroj: iStock
<Path>

"Ve swingers klubu potkáte lidi všech profesí i věku." Co vše se děje za zdmi klubu popisují jeho provozovatelé

Navštívili jsme známý pražský swingers klub Paradiso, abychom se potkali s jeho majiteli, Petrou a Michaelem. Ti se provozu swingers klubu věnují již 16 let, ale Michael působí v oboru ještě déle. Jak to na swingers akcích probíhá a jaká jsou základní pravidla, která je potřeba dodržovat?
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
28. 12. 2022

Jak a proč jste se rozhodli zrovna pro podnikání v oboru swingers?

Michael: Hlavním důvodem je, že nás to baví. A taky přesvědčení, že pro lidi děláme něco dobrého. Že jim zkrátka dáváme možnost zažít věci, které ještě nezažili. Dříve to pro nás byla hlavně zábava, dnes už je to spíše práce. (smích)

Jak se dá podobný podnik rozjet a kde hledáte klienty?

Michael: Důležité je najít prostory, upravit je do požadované podoby a pak to spustit. Co se týče hledání klientů, tak většinou pouze na internetu.

Petra: Po těch šestnácti letech už bych ale neřekla, že je hledáme. Na začátku je to potřeba. Musíte si připravit prostory, vytvořit webovou stránku a zpočátku třeba i aktivně oslovovat páry na seznamkách, které hledají jiné páry k hrátkám. Teď už je to ale jednodušší, jelikož informovanost o swingers se hodně zvedla. Málokdy narazíte na někoho, kdo o tom vůbec nic neví. Lidé si nás nyní najdou sami.

<Path> Výprasky na zadek mezi gayi: zpověď bitého i bijce půlek. A kdy je lepší na spanking zapomenout?Zdroj: CZWIKI, AMERICAN BOARD OF SEXUOLOGY, ALBERT PROKOP, LUI.CZ

Nicméně ve společnosti to téma asi u všech až tak otevřené není a předpokládám, že moc dvojic se návštěvou swingers klubu nechlubí. Jak jste na tom třeba vy s rodinou?

Petra: Naše rodina ví, v čem podnikáme. Na začátku možná byli překvapeni, ale všem rodičům jde hlavně o to, abyste se měli dobře a byli jste šťastné dítě. Navíc to, co děláme, není nic ilegálního a nemá to ani nic společného s prostitucí apod.

V tomto oboru působíte již delší dobu. Můžete říct, že se swingers za poslední roky nějak změnilo?

Petra: Řekla bych, že díky lepší informovanosti k nám chodí lidé, kteří o swingers mají opravdový zájem. To je důležité, jelikož v počátcích přicházeli i tací, kteří na swingers v žádném případě nepatřili. Byli tady spíše ze zvědavosti. Náš klub se dnes ale dostal do pozice, kdy jej navštěvují skuteční swingeři. Málokdy se nám tak stává, že pár odejde, protože dění v klubu nerozdýchá.

Michael: Občas se to samozřejmě stane, ale pořád je lepší, když odejdou, než aby se tady trápili. Nemá to pak význam ani pro klub, ani pro ostatní páry. Protože ostatní očekávají nějakou akci a ne to, že tady budete celý večer sedět sami.

Ani s příchodem nových technologií se ve swingers nic nezměnilo?

Petra: To úplně ne. Lidem jde hlavně o diskrétnost a třeba i z toho důvodu nemáme sociální sítě ani nic podobného. Neměli bychom tam co dávat. Jedná se o intimní záležitost.

Michael: Komunita swingerů je dobře organizovaná, většina z členů si však tuto aktivitu nechává spíše pro sebe. Co se možná trochu změnilo, je přístup některých swingers klubů. A to spíše v tom špatném slova smyslu. Je škoda, že najdete už jen opravdu málo takových, kam musí muži přijít s partnerkou. 

To znamená, že převažují swingers kluby, kam mohou samotní muži?

Petra: Přesně tak. My jsme třeba v Česku jediní, kdo samotné muže nevpouští. 

Proč je to tak špatně?

Petra: Je to trochu problém. Vůbec nechci zpochybňovat, že některé ženy mají rády převahu mužů, ale on není problém si takovou situaci zařídit na akci, kde jsou jen páry. Nicméně když je na deset párů patnáct až dvacet samotných mužů, není to úplně ono. Muži obvykle platí víc, takže za to samozřejmě něco vyžadují a kvůli tomu pak na ostatní páry vyvíjejí nátlak. Respektive hlavně na samotné ženy, protože muže na swingers většinou nezajímá partner, ale partnerka.

Michael: Zároveň je to trochu nefér. Co mohou samotní muži nabídnout? Nic. Já přijdu se svou ženou, ale on přijde sám. To se swingers nemá nic moc společného. Pak jsou z toho různé bukkake a gangbang akce, což někoho může zajímat, ale aby na každé party byla vždy převaha mužů, to dle nás moc dobré není.

Proč si myslíte, že jsou takovým akcím muži více otevřenější? Nebo jak si vysvětlujete to, že když někam samotní muži mohou, je jich tam daleko více než žen?

Petra: Já bych to viděla tak, že jim jde zkrátka jen o sex. Je v tom i určitá kalkulace, že je swingers vyjde levněji než cesta do jiných podniků s profesionálními společnicemi.

A co samotné ženy? Ty samy moc nechodí?

Petra: Z našeho pohledu chodí pravidelně, ale je pravda, že my jsme na každé party, která se zde koná. Častěji se stává, že na akci přijde trojice, kdy pár s sebou vezme kamarádku, kterou zná již delší dobu anebo se seznámili na seznamce.

Michael: Paradoxně u nás samotným ženám hrozí daleko menší nebezpečí než v klasickém baru, kde se po určité hodině na ženy strhne zájem a těžko se ubrání různým narážkám a výzvám. Zde, pokud žena nebude sama aktivní a nebude chtít, tak může sedět celý večer a nikdo ji neosloví.

Petra: Ve swingers jednoznačně platí, že akce vyvolává reakci. I když sem přijdete jako pár, ale sednete si do tmavého koutku a budete si povídat jen spolu, tak si vás nikdo nevšimne.

Jak velký je o swingers zájem a kolik párů se účastní konkrétně vašich akcí?

Petra: V pátek a v sobotu, kdy máme otevřeno v noci, je to nejčastěji mezi dvaceti až třiceti páry. Když se zde koná nějaká speciální party, to se můžeme dostat klidně i na čtyřicet párů. A co se týče středečních akcí, tak to je takový náš malý fenomén, kdy se akce koná jen jednou za 14 dnů, a to jsme na 35–40 párech pravidelně.

Proč je zrovna o středu takový zájem?

Michael: Určitě je to tím, že středeční akce jsou jednou za čtrnáct dní. Už se nás lidé ptali, proč je neděláme každý týden, ale to bychom byli sami proti sobě, ale i proti našim návštěvníkům. Určitě by se ta čísla rozmělnila a nebylo by zde tolik párů. Méně je někdy více.

<Path> Poslední pokušení: Patologové přišli na to, proč lidé umírají po sexu. Zdaleka se to netýká jen starších ročníkůZdroj: Healthline.com, Theloveandsexnews.com, Pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, Academic.oup.com, Forbes.com

Jaké páry mají většinou o swingers zájem?

Michael: Musím říct, že je to opravdu všehochuť. Lidé různých profesí i věku. Nejčastěji je to od těch 30 do zhruba 60 let. Sami preferujeme opravdu dospělé lidi, tzn. od 30 let a výš, protože velkou roli hraje i to, když opravdu víte, co chcete, což v tomto věku většinou není problém.

Mladé páry tedy na swingers moc často nechodí?

Petra: Občas samozřejmě přijdou, ale většinou je podruhé už neuvidíte. Je to na ně asi moc hardcore. Tady jde skutečně jen a pouze o sex. Nejedná se o žádnou romantiku. Mladí na to podle mě ještě nejsou připraveni.

Lze nějak ve zkratce představit, jak to na takové swingers party vypadá od začátku do konce?

Petra: Lidé přijdou v určeném časovém rozmezí, které máme omezeno od 21:00 do 23:00. Když je někdo nový, tak jej provedeme, a pak se lidé zdržují hlavně na baru. Po jedenácté se páry pomalu začínají vytrácet do zadních prostor, někdy i dříve. Poté může nastat i situace, kdy jsme tady na baru sami a všichni jsou v zadní části. (smích) Následně se zase pomalu vracejí, dají si něco k jídlu, pak si sednou s někým, koho třeba vzadu poznali, a jdou na druhé kolo.

Michael: Druhé kolo většinou znamená i konec. Pak už je prázdno. Příroda to vyřeší za nás. (smích)

Petra: Někdo je vzadu a nevidíte jej tři hodiny, někdo je po chvíli zpět. Pak se zase vrátí. Ale dá se říct, že návštěvníci po klubu dost cestují a jsou zvědaví, co se kde děje. Občas je malý pokoj narvaný k prasknutí a velký pokoj poloprázdný. Za půl hodiny je to zase jinak. Občas se někde odehrává pořádný tvrdý sex, někdy zase pomalý a něžný styk. Nicméně scénáře večera jsou vesměs identické, alespoň co se organizace týče.

Musíte řešit i to, že se někdo z přílišného ostychu opije a je potřeba jej vykázat ven?

Michael: Hlavní roli v tomto případě hraje to, že když se někdo úplně složí, žádný sex mít nebude. Takže to lidé spíše nedělají. (smích)

Petra: Já bych se vrátila k tomu, co jsem říkala o dospělých lidech. Ti zkrátka vědí, co dělají. Někteří nepijí vůbec, protože ví, že by nebyli ničeho schopni. Jiní si dají tři lahve, ale nic na nich nepoznáte. Každý ví, kde má svou mez.

Jak to ve swingers klubu vypadá?

Swingers kluby se vyskytují spíše ve větších městech, navštěvují váš pražský klub i lidé z okolních měst?

Petra: Jezdí k nám lidé z celé republiky a ve velké míře také zahraniční hosté, a to díky tomu, že jsme v Praze.

Michael: Setkali jsme se i s páry, které svou dovolenou plánují spolu s návštěvou swingers klubů. Je určitým pravidlem, že třetina párů je tady ze zahraničí, což je určitě výhoda. Potkají se zde jiné mentality. Máme radost, že spousta z nich přichází i na doporučení.

Petra: Představte si, že přijede pár z New Yorku, který vám řekne, že v New Yorku ve swingers klubu jim jiný pár doporučil právě náš pražský klub. To je skvělé. Občas se kromě Čechů vrací i zahraniční hosté.

Jaký je poměr nových a vracejících se klientů?

Petra: Mohli bychom říci, že na každé party je zhruba třetina nových párů. Zbytek jsou naši pravidelní hosté.

Jaká základní pravidla by se ve swingers měla dodržovat?

Petra: Samozřejmostí je dodržování slušného chování. Jediným a hlavní pravidlem ale je, že ne je ne a ano je ano. To je základ. 

Chcete tím říct, že občas v tom návštěvníci nemají jasno?

Petra: Občas ano. Samozřejmě chápeme, že do té doby, než tady v klubu fyzicky sedíte a všechno vidíte, nelze vám to až tak přiblížit. Ve vzduchu je několik otázek, jako zda to pár rozdýchá, když uvidí svého partnera či partnerku dovádět s někým jiným apod. To si ale lidé musí rozmyslet ještě před návštěvou.

Michael: Je nejlepší si o tom dopředu popovídat a být domluveni, kde je hranice. Tu je třeba dodržovat. A když hranici neznáte, tak si říct, že nejdřív budete jen spolu a potom se uvidí. Příště třeba můžete zajít dál. Rozhodně nikomu nic neuteče a občas je lepší trochu počkat.

Petra: Ona i každá akce je jiná. Vždy je jiné složení lidí. Když někdo přijde desetkrát, tak šestkrát může říct, že to bylo super, dvakrát nic moc a dvakrát odejde zklamaný. Takže je to i o štěstí, že se vše sejde přesně tak, jak si to představujete.

<Path> Hledání partnera na seznamce? Mission: Impossible! „Pokud nešikanujete, jste šikanovaný!“ říká muž, který na lásku zanevřelZdroj: Anonymní respondent, redakce

A co konflikty mezi samotnými páry? Dochází k nich často?

Petra: Je skvělé, že páry se případně hádají až venku. Tady toho moc neukážou, protože se stydí. Je jim to sice vidět na obličejích, že něco nevyšlo a někdo udělal něco, co neměl, ale tady žádné hádky nevznikají. Pak už jen zaplatí, jdou ven a tam to teprve začne.

Michael: Já bych rád dodal, že je to padesát na padesát, ne že by to vždy ujelo chlapům, jak si někteří mohou myslet. Já totiž všechny páry vítám u vrat a pak je také doprovázím, takže občas něco zaslechnu. (smích) Nicméně zde se vracíme zpět k hlavnímu pravidlu, a to je domluva na tom, co ano a co ne. Občas se to však ve víru vášně může trochu zvrtnout.

Petra: Proto ačkoliv to bude znít protichůdně, nesnažíme se sem nalákat úplně každého, ale naopak všem říkáme, ať si to opravdu dobře rozmyslí. Než abychom tady měli padesát párů, raději jich přivítáme polovinu, ale těch, které ví, co chtějí.

Zdroj: Redakce

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop