Karezza – sexuální praktika určená náročným milovníkům

Máte rádi milostné hrátky a nebráníte se vyzkoušet se svým partnerem či partnerkou nejrůznější praktiky, které by vaše společné chvíle v posteli trochu zpestřily? Zkuste sexuální praktiku Karezza, která zaměstná nejen vaše tělo, ale i váš mozek.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Healthline, Milovani, iStock / 5. 2. 2020

Ačkoliv svého partnera či partnerku milujete, společný sex se po několika letech vztahu může zdát stereotypní, tedy minimálně v případě, pokud se nesnažíte experimentovat a zkoušet nové věci. Díky tomu se váš sex stane nevšedním a můžete odbourat nežádoucí jevy, jako je například nevěra.

1. 2. 2020I pískovec lze proměnit v dokonalé umění, které rozzáří váš interiér. Unikátní skulptury tvoří umělec z Českého ráje

Návrat do minulosti

Představte si, jaké to bylo kdysi. První lásky během dospívání, vzrušující okamžiky s prvním sexuálním partnerem či partnerkou. Vše pro vás bylo nové, okouzlující a velmi silné a na podobných principech je postavena i metoda Karezza.

Samotné slovo karezza je odvozeno z italského slova „Carezza“, které v překladu znamená „pohlazení“. Jedním ze základních principů je ovládání ejakulace. Orgasmus je v rámci této praktiky sice možný, ale není cílem. Daleko důležitější je vytvořit pevný vztah mezi partnery a díky tomu i hlubší osobní prožitek. Ještě lépe bychom tuto techniku mohli popsat jako nikdy nekončící láskyplnou předehru, díky které pocítíte něhu, náklonnost a blízkost toho druhého. To vše způsobí pocit naprostého uspokojení a propojení s milovanou osobou, což je mnohem více než rychlý orgasmus.

Prodlužovaná soulož

Praktika Karezza je často spojována s prodlužovanou souloží, kdy se partneři snaží zůstat ve fázi pohlavního vzrušení před orgasmem (tzv. plateau fáze) a kdykoliv se orgasmus blíží, tak pohyby co nejvíce zpomalují a tím orgasmus oddalují. I zde se dočkáte velmi silného prožitku a jakmile už budete mít tzv. dost, můžete se těšit i na nevšední a daleko intenzivnější orgasmus.

Při technice prodlužované soulože (na rozdíl od Karezzy, kdy k orgasmu nejčastěji nedochází) muž sebeovládáním orgasmus zadržuje, zatímco žena si může vychutnat prodlužovaný orgasmus. Podobné je to u dvou homosexuálních partnerů, kdy dávající partner svůj orgasmus zadržuje a přijímající partner může prožívat pocity ze stimulace prostaty mnohem delší dobu než dříve.

Pravidla Karezzy

Sexuální praktika Karezza je jednoznačně náročnou praktikou pro zkušené milovníky, nicméně začít s ní můžete kdykoliv a postupně se zdokonalovat. Je vyžadováno hluboké soustředění a prožívání všech přicházejících vjemů.

Měli byste omezit jakoukoli komunikaci s vyjadřováním pocitů, ale i líbání. Možné je pouze objímání s kontaktem úst bez vášnivých polibků. Vzhledem k tomu, že slovo karezza v překladu znamená hlazení, měli byste se s partnerem či partnerkou hladivě, jemně a s láskou dotýkat.

5. 2. 2020Karezza – sexuální praktika určená náročným milovníkům

Udržujte oční kontakt a naučte se na partnera dívat láskyplným pohledem. Vnímejte kontakt nahých těl, prožívejte společnou blízkost, teplo a hebkost těl. Poslouchejte tlukot srdce toho druhého, vnímejte jeho horký dech a synchronizujte ho se svým.

Nebojte se dlouze a něžně laskat a dotýkat se vzájemně erotogenních zón. Hluboce prožívejte vzrušení, které doteky vyvolají. Při orálním sexu se snažte o navození pocitu maximální rozkoše, ne o dosažení orgasmu.