Karezza – sexuální praktika určená náročným milovníkům

Máte rádi milostné hrátky a nebráníte se vyzkoušet se svým partnerem či partnerkou nejrůznější praktiky, které by vaše společné chvíle v posteli trochu zpestřily? Zkuste sexuální praktiku Karezza, která zaměstná nejen vaše tělo, ale i váš mozek.

Ačkoliv svého partnera či partnerku milujete, společný sex se po několika letech vztahu může zdát stereotypní, tedy minimálně v případě, pokud se nesnažíte experimentovat a zkoušet nové věci. Díky tomu se váš sex stane nevšedním a můžete odbourat nežádoucí jevy, jako je například nevěra.

Vojta (18) je předsedou Satanovy komunity: „Nejsme žádná zfanatizovaná sekta, jak si lidé myslí. Podporujeme organizaci, která loví pedofilní kněží“25. 6. 2020

Návrat do minulosti

Představte si, jaké to bylo kdysi. První lásky během dospívání, vzrušující okamžiky s prvním sexuálním partnerem či partnerkou. Vše pro vás bylo nové, okouzlující a velmi silné a na podobných principech je postavena i metoda Karezza.

Samotné slovo karezza je odvozeno z italského slova „Carezza“, které v překladu znamená „pohlazení“. Jedním ze základních principů je ovládání ejakulace. Orgasmus je v rámci této praktiky sice možný, ale není cílem. Daleko důležitější je vytvořit pevný vztah mezi partnery a díky tomu i hlubší osobní prožitek. Ještě lépe bychom tuto techniku mohli popsat jako nikdy nekončící láskyplnou předehru, díky které pocítíte něhu, náklonnost a blízkost toho druhého. To vše způsobí pocit naprostého uspokojení a propojení s milovanou osobou, což je mnohem více než rychlý orgasmus.

Prodlužovaná soulož

Praktika Karezza je často spojována s prodlužovanou souloží, kdy se partneři snaží zůstat ve fázi pohlavního vzrušení před orgasmem (tzv. plateau fáze) a kdykoliv se orgasmus blíží, tak pohyby co nejvíce zpomalují a tím orgasmus oddalují. I zde se dočkáte velmi silného prožitku a jakmile už budete mít tzv. dost, můžete se těšit i na nevšední a daleko intenzivnější orgasmus.

Při technice prodlužované soulože (na rozdíl od Karezzy, kdy k orgasmu nejčastěji nedochází) muž sebeovládáním orgasmus zadržuje, zatímco žena si může vychutnat prodlužovaný orgasmus. Podobné je to u dvou homosexuálních partnerů, kdy dávající partner svůj orgasmus zadržuje a přijímající partner může prožívat pocity ze stimulace prostaty mnohem delší dobu než dříve.

Pravidla Karezzy

Sexuální praktika Karezza je jednoznačně náročnou praktikou pro zkušené milovníky, nicméně začít s ní můžete kdykoliv a postupně se zdokonalovat. Je vyžadováno hluboké soustředění a prožívání všech přicházejících vjemů.

Měli byste omezit jakoukoli komunikaci s vyjadřováním pocitů, ale i líbání. Možné je pouze objímání s kontaktem úst bez vášnivých polibků. Vzhledem k tomu, že slovo karezza v překladu znamená hlazení, měli byste se s partnerem či partnerkou hladivě, jemně a s láskou dotýkat.

Anet Antošová: „Žijte reálný život a nešperkujte si jej pomocí sociálních sítí“27. 7. 2020

Udržujte oční kontakt a naučte se na partnera dívat láskyplným pohledem. Vnímejte kontakt nahých těl, prožívejte společnou blízkost, teplo a hebkost těl. Poslouchejte tlukot srdce toho druhého, vnímejte jeho horký dech a synchronizujte ho se svým.

Nebojte se dlouze a něžně laskat a dotýkat se vzájemně erotogenních zón. Hluboce prožívejte vzrušení, které doteky vyvolají. Při orálním sexu se snažte o navození pocitu maximální rozkoše, ne o dosažení orgasmu.

Zdroj: Healthline, Milovani, iStock