Hvězdy, kterým drogy a alkohol zničily život

S tučným kontem a slávou často přichází iluze, že můžete všechno. Když k tomu přidáte bohémský život a psychické problémy, konec pak nebývá zrovna veselý. Vzpomeňte si spolu s námi na velké hvězdy světového, ale i českého showbyznysu, které za závislost na lécích, alkoholu a užívání drog zaplatily tu nejvyšší daň.

Michael Jackson

Když v červnu roku 2009 obletěla celý svět zpráva o tom, že je Michael Jackson mrtvý, nikdo tomu nechtěl uvěřit. Byl idolem mnoha lidí. Byl zpěvákem, který stál za největšími hity světové hudební scény. Nakonec však podlehl smrtelné dávce sedativ, která údajně užíval kvůli tomu, že pociťoval nervozitu z blížícího se turné a velkého comebacku.

Elis Mraz: „Po účasti v Hlasu Československa jsem měla sebevědomí na nule. Lidé si myslí, že známé osobnosti mají snový život. Opak je pravdou“24. 6. 2020

Amy Winehouse

Velmi úspěšná a talentovaná zpěvačka, kterou publikum zbožňovalo a jejíž hity všechny baví dodnes. Na posledních živých vstoupeních bylo vidět, že svůj boj s drogami a alkoholem moc nezvládá a také ho v červenci roku 2011 prohrála. Byla bodyguardem nalezena mrtvá ve svém domě v Londýně. Zemřela v pouhých 27 letech.

Whitney Houston

Na světě snad neexistuje nikdo, kdo by tuhle zpěvačku neznal. Dříve, než rozjela pěveckou a hereckou kariéru, věnovala se dokonce i modelingu. Whitney Houston dlouho bojovala se závislostí na kokainu, a ačkoliv měla skvěle našlápnutou kariéru, závislosti na drogách a alkoholu nakonec podlehla. V roce 2012 ji našli mrtvou v hotelovém apartmá. Zemřela ve 48 letech.

David Bowie

Ačkoliv známý britský zpěvák, herec a hudební skladatel nakonec zemřel na rakovinu jater, experti prohlásili, že příčinou jeho onemocnění bylo nadměrné užívání alkoholu. Hudebník zemřel v 69 letech v lednu roku 2016. Známá rocková legenda během svého života dokonce utrpěla až šest infarktů.

Prince

Známý americký zpěvák, multiinstrumentalista, ale i výborný textař. Byl jednou z nejvýraznějších osobností světové hudební scény. Hudbě se začal věnovat již ve 14 letech a má za sebou úspěšné hity, z nichž pravděpodobně nejznámější je píseň Purple Rain. V dubnu 2016 byl Prince nalezen mrtvý ve výtahu svého nahrávacího studia v Minnesotě. Zemřel v 57 letech na předávkování opiáty.

Vycházející hvězda české hudební scény Jan Vesely (23): „Člověk na sobě nemusí mít duhovou vlajku, aby projevil podporu a uznání“18. 6. 2020

České celebrity a tragický osud „české Marilyn Monroe“

Drogám propadly také mnohé české celebrity. Svou temnou minulost má za sebou například moderátorka Tereza Pergnerová, která se ale ze dna dokázala dostat opět na vrchol. Boj s drogami se však moc nedaří zpěvákovi Michalu Penkovi a vůbec nejhůř dopadla „česká Marilyn“ – herečka Miroslava Sternová, která se také po vzoru světoznámé herečky Marilyn Monroe otrávila. A to v pouhých třiceti letech.

Zdroj: Instagram, Pinterest, Facebook