I muži mají svůj G bod, jak ho najít a zvýšit sexuální prožitek?

O tzv. G bodu, místě, které je „centrem“ sexuálního vzrušení, již bylo řečeno mnohé. Především je však G bod spojován s ženským potěšením. Ovšem i najít jej lze i u mužů. A jeho stimulace může posunout sexuální prožitek do zcela netušených výšin…

Každý z nás – bez ohledu na pohlaví a sexuální orientaci – má svůj G bod. Aniž by člověk musel být odborník či vědec, pro jeho „lokalizaci“ se stačí zamyslet nad tím, které doteky (na jakých místech) vás dokáží okamžitě „přivést do varu“. Samotné vzrušení pak souvisí s mnoha nervovými zakončeními v našem těle, přičemž konkrétně v bodě G je tělo na stimulaci nejcitlivější. „Obecně se předpokládá, že vyšší koncentrace nervových zakončení je právě v oblasti ženského i mužského G bodu. Při správné stimulaci tak lze dospět u obou pohlaví k intenzivním orgasmům,“ tvrdí sexuální expertka Coleen Singer.

Bod G přitom nese pojmenování podle německého gynekologa Ernsta Gräfenberga, protože právě on byl prvním, kdo o této oblasti začal (ovšem až v polovině minulého století) otevřeně hovořit. Ale nejen ženy mají na těle G bod, na stimulaci citlivý bod samozřejmě najdeme i u mužů.   

Svět prapůvodního obyvatelstva Evropy, kultury a gastronomie – takové je španělské Baskicko!18. 5. 2022

Zatímco existuje nespočet způsobů, jak bod G stimulovat, v prvé řadě je třeba vědět, kde jej najít. A jak Singer vysvětluje, mnoho mužů může být při zjištění, že jejich G bod je v prostatě, docela překvapených. „Prostata je žláza o velikosti ořechu a nachází se přímo pod močovým měchýřem,“ upřesňuje. V momentě, kdy se G bod rozhodnete najít, měli byste postupovat velmi opatrně a jemně, jelikož prostata je jinak velmi citlivá. „Již při jejím hledání zjistíte, že je to jak hra na schovávanou za použití prstu,“ konstatuje další z odborníků, Michael Alvear.

Jelikož G bod je většinou tematizován s ženským uspokojením, není divu, že v souvislosti se stimulací G bodu mužského mnoho lidí zajímá, zda se od sebe tato na nervová zakončení bohatá místa na lidském těle nějak liší v případě žen a mužů. Ačkoliv se samozřejmě s ohledem na pohlaví odlišuje místo, kde G bod najít, pravdou je, že principielně „funguje“ u žen i mužů naprosto stejně. Výsledkem jeho stimulace je pak samozřejmě orgasmus. „Ačkoliv existuje jen velmi malý vědecký konsenzus o tom, kde přesně se ženský i mužský G bod nachází, dalo by se říci, že v mnoha ohledech si jsou tyto stimulační body velmi podobné,“ vysvětluje Singer.

A proč vůbec G bod stimulovat? V prvé řadě – masturbace je jedním ze způsobů, jak se zbavit stresu a napětí. Kromě toho ale také v rámci sexuálních hrátek zvyšuje prožitek. „Stimulace mužského bodu G může být intenzivně zplnomocňujícím zážitkem, ať už pro muže, který se rozhodne uspokojení dosáhnout sám, tak i pro ty, jejichž pod G bude stimulovat druhá osoba,“ konstatuje Singer. Kromě samotného sexuálního prožitku má však stimulace G bodu i další benefity – pokud máte problémy se vzrušením se, právě G bod může skvěle pomoci. „Možná nakonec zjistíte, že sexuální vzrušení způsobené stimulací bodu G vám pomáhá uvolnit se a získat erekci,“ shrnuje Singer.

„Šikana mě provází celý život. Táhne mi na čtyřicet a skupinek mladíků na ulici se stále bojím,“ svěřil se muž ze středních Čech26. 8. 2022

Pokud jste ještě stimulaci G bodu nikdy nezkoušeli, odborníci radí postupovat krok po kroku, začít můžete např. ve sprše. „Nejjednodušší způsob, jak stimulovat mužský G bod, je jemně stisknout oblast mezi varlaty a konečníkem (tzv. perineum). To zvládnete i sami,“ vysvětluje Singer. Kromě toho tuto oblast může samozřejmě stimulovat i partner/ka, a to nejen masáží, ale např. i rytmickým vyvíjením tlaku, ideálně těsně před vyvrcholením. Myslet je ale třeba také na to, že přístup k prostatě je skrze rektum, a to v hloubce 2-4 palců. Pokud je tedy vaše prostata nad tímto průměrem a vaše prsty jsou navíc kratší, může být dosažení k bodu G poměrně obtížné. Ani tak vám však toto potěšení nemusí být upřeno – pomoci pak mohou rozličné sexuální hračky.

Zdroj: askmen.com, health.com