Masturbace prospívá tělu i duši. Pro nový prožitek zkuste tzv. "edging"

"Nezavrhuji masturbaci, je to vlastně sex s někým, koho mám opravdu rád,“ tvrdí Woody Allen. A vlastně proč ne. Jak říká další známé klišé, onanuje každý a kdo říká, že ne, tak ten o to víc. Takové příjemné chvilky o samotě jsou nejen zdravé pro tělo i pro duši, ale ještě nám umožňují poznat lépe nás samotné.

Autor: Redakce / Zdroj: AskMen, Vice / 27. 5. 2019

Asi každý chlap má nějaký trik, jak si masturbaci ozvláštnit. Přeci jen obyčejné „nahoru-dolu-nahoru-dolů a na konci zrychlit“ jednoho brzy přestane bavit a uspokojovat. Ale jak na to? 

6. 2. 2020Ekoterapie, biohacking a další trendy, které hýbou světem wellness

Na internetu najdete spoustu rad, a tak třeba skutečnost o tom „že levou (nebo pravačkou, pro leváky) je to jako od někoho jiného“ netřeba opakovat. První radou od serveru AskMen je ovšem něco podobně jednoduchého. Prostě a jednoduše, zkuste zpomalit. „Mnoho mužů dělá tu chybu, že se při masturbaci soustředí jen na to, aby co nejrychleji dosáhli vrcholu. Vlastně tak tělo učí předčasně ejakulovat. To je jednoznačná chyba,“ radí kanadská sexuoložka Kelly J. Connell. Takže pánové, zvolněte. Nejsou to žádné závody a časy, kdy si musel člověk udělat dobře co nejrychleji, než přijdou rodiče, ty už jsou dávno pryč.

Další slovo, které jste už asi možná slyšeli, je takzvaný edging. Nejedná se o nic jiného než o situaci, kdy se přivedete na samý kraj orgasmu, jen abyste přestali a začali znova. Pro lidské tělo je to lepší. Vždyť sex není jen přirážení, ale třeba i chvíle, kdy měníte polohy,“ říká sexuoložka. „Edging doporučuju nejen mužům, kteří mají problém s předčasnou ejakulací, ale každému, kdo chce prodloužit svou výdrž při sexu. Nebojte, i když cítíte, jak vámi již takřka proudí semeno, se dá masturbace i sex přerušit. A čím déle se vám ji podaří oddalovat, tím lépe pro vás.“

Kelly Connel také mužům radí, aby se při masturbaci zaměřili na svá varlata.  I ta si zaslouží pozornost, jemné doteky, hlazení, cokoliv příjemného vás napadne. Nejlepší je varlat se jemně dotýkat, když se zároveň dotýkáte penisu,“ radí sexuoložka. „Takto se nejlépe připravíte na nejrůznější partnerovy nápady na téma ´co s nimi´“.

Při masturbaci se hodí nejrůznější pomůcky. Leckdo užívá různé krémy, „aby to lépe klouzalo a nedřelo“, ale ruku na srdce, lubrikant je lubrikant. Nejlepší jsou podle serveru AskMen ty na vodním základě, které nejenže nejlépe lubrikují, ale fungují i jako ochrana před případnou infekcí a drobným poraněním.

Šikovnou věcí jsou i nejrůznější kroužky na penis. Účel je jednoduchý – zvýšit výdrž a tím zároveň zvýšit i rozkoš. Pro hrátky v jednom jsou nejlepší nejrůznější vibrační návleky, které nejenže škrtí, ale ještě přidávají pocity doposud nepoznané. Ty nejluxusnější na trhu mají dokonce nejen více nastavení vibrací, ale třeba i dálkové ovládání. Jen připomínáme – nechcete se uškrtit, takže kroužek sundejte nejpozději po půl hodině.

Seznam hraček ale nekončí. Co si třeba rozjasnit den se šikovnou „baterkou“? Podobné hračky už dávno nesimulují jen dámskou vagínu, ale třeba i ústa či konečníky obou pohlaví. Takže tady je jasné, že si svoje oblíbené potěšení najde každý. Mimochodem, server Vice nedávno zveřejnil zprávu o týmu vědců, který vyvinul netradiční hračku spojenou s umělou inteligencí. Ta se s adekvátním nástavcem snaží o co nejdokonalejší napodobení pohybů a technik při orálním sexu. OK, ještě ji naučit vařit…

10. 5. 2019LUI TV: Glo, nebo IQOS? Který z nich lépe padne do ruky a vydrží déle bez nabíjení?

Masturbace, ať už s hračkami nebo bez, je veskrze prospěšnou činností. Nejenže nám umožňuje poznat své tělo a jeho libůstky, ale je i skvělou relaxací, a navíc dlouhodobě pomáhá tělu udržovat se ve zdraví. Nevěřte proto konzervativním křesťanům, kteří od evidentních nepravd o tom, že z masturbace vám zchlupatí ruce a oslepnete, přešli k na první pohled důvěryhodnějším teoriím o tom, jak častá masturbace škodí vztahům. Naopak se jedná o skvělý prostředek obrany proti rakovině prostaty a nemocem srdce a krevního oběhu.