Nejčastější lži, které muži říkají o svých penisech: výmysly vs. realita

Lidé poměrně přirozeně inklinují k tomu, že některé informace zveličují, jiné naopak prakticky zneviditelňují. Ve výsledku pak v různé míře lžou. A ačkoliv je toho jistě spousta na mužském těle, co by stálo za diskusi, nejhojněji rozebíraným tématem je penis. Jelikož pro mnohé muže je právě jejich výbavička něčím téměř „nedotknutelným“, nezřídka se uchylují také k nepokrytým lžím…přitom jen velikost je pouze jednou z nich…

…„můj penis je OBROVSKÝ!“

„Muži mají tendence lhát o velikosti svého penisu, protože si myslí, že tím na protějšek udělají dojem,“ tvrdí odbornice na sexuální zdraví, Katie Ziskin. Podle ní si zároveň muži myslí, že pokud svou „velikost“ nezdůrazní, sníží tak např. i šance na vztah.

Navzdory tomu, co sami pánové o svém nádobíčku tvrdí, ale prostě a jednoduše není možné, aby prakticky každý muž byl nadstandardně vybaven, zejména když průměrná délka penisu dosahuje v klidovém stavu k cca 9 cm, při erekci pak k cca 13 cm. I přesto tyto údaje obvykle zázračně rostou, jakmile muži začnou o velikosti svého penisu hovořit. Muži však v tomto směru lžou nejen ostatním, ale i sobě samým. A do jisté míry je to i logické, ve společnosti, která je velkými penisy de facto posedlá, je pochopitelné, že muži mají potřebu svou vlastní velikost obhajovat i zveličovat.

Mužská antikoncepční pilulka je revolucí v ochraně před neplánovaným početím. Proč ji muži nechtějí?23. 5. 2020

…„nikdy jsem svůj penis neměřil, protože na velikosti mi nezáleží“

Lež jako věž. Jestli někdo tvrdí, že nikdy nepoužil pravítko, metr či jakýkkoliv jiný nástroj ke změření svého penisu, aby zjistil, jaké přesně jsou jeho „míry“, s drtivou pravděpodobností si vymýšlí. I proto, že mainstream je právě velikostí penisu natolik posedlý, muži obecně cítí potřebu porovnat se se zbytkem populace a zjistit, zda „odpovídají standardu“ či v něčem (ať už v pozitivním, či negativním slova smyslu), vybočují. Pokud ovšem muži trvají na tom, že si penis skutečně nikdy neměřili, s největší pravděpodobností to znamená, že nejenže jej změřili, ale navíc zjistili, že velikostně je průměrný, ne-li podprůměrný…

…„zapomněl jsem si nasadit ochranu“

„Že člověk zapomněl na kondom s příležitostným sexuálním parterem, je skutečně jen těžko uvěřitelné. Znamenalo by to totiž, že vlastně vůbec nevěnuje pozornost tomu, kam penis strká,“ tvrdí odbornice na sexuální edukaci Lola Jean.

… „s kondomem mi to prostě nejde“

Někteří muži tvrdí, že v případě, že užijí kondom, mají problém penis udržet ve stavu erekce. Stejně tak je docela časté tvrzení, že kondom snižuje při sexu prožitek/citlivost. Bez ohledu na to, který důvod je ten váš, v případě, že vás protějšek k užití ochrany vyzve, buď kondom použijte, nebo raději ukončete „produkci“ a jděte domů.

Sexuální terapeuti pak radí, že v případě, že muž má reálně problém dosáhnout s kondomem erekce, či mu prostě pocitově nevyhovuje, je vhodné začít s kondomem masturbovat. Kromě toho by také muži měli vyzkoušet více typů ochrany tak, aby zjistili, který jim vyhovuje nejvíce. „Dejte jak do kondomu, tak i na jeho vnější stranu dostatek lubrikantu,“ radí také Jean s tím, že díky praxi  se muži i s ochranou při sexu mohou bez problémů sžít.

Koronavirové Velikonoce bez koledování aneb zkuste Živnostnický půst či Zmrtvýchstání s prezidentem9. 4. 2020

… „to se mi nikdy předtím nestalo“

V určitém okamžiku sexuálního života muže skutečně dostihne moment, kdy nebude schopen erekce dosáhnout nebo ji udržet. Důvodem může být alkohol, léky, ale klidně i jen prostá nervozita. Ať už je ale důvod jakýkoliv, není třeba jakkoliv omlouvat, že k tomu došlo.

„Je to penis. Je to část těla, ne robotické rameno. Ne vždy se chová tak, jak chcete nebo očekáváte,“ zdůrazňuje Jean. V momentě, kdy ale situaci budete „řešit“ frází o tom, že je to poprvé, kdy se vám něco podobného stalo, prakticky se tak naladíte do módu budoucího neúspěchu. „Kdybychom začali problémy s erekcí vnímat jako nedílnou součást běžného sexuálního života, nakonec by z toho nebyla zbytečně učiněna taková věda,“ uzavírá Jean.

Zdroj: askmen.com, menshealth.com