Věci, které byste určitě neměli dělat na prvním rande: Zapomeňte na lhaní, řeči o ex-partnerech a telefon raději nechte v kapse!

Už zase tu máme jaro. Tu dobu, kdy se i v tom největším jezevci-samotáři probudí hormony a přijde na něj nutkání pořídit si partnera či partnerku. Prý že by to v dnešní době internetových seznamek a nejrůznějších aplikací jako Tinder či Grindr nemělo být nic těžkého. Lidský faktor ale dokáže leccos pokazit...

Na prvním dojmu záleží a kdo si myslí, že ne, tomu bude navždy dělat společnost jen jeho pravačka a stránky s veselými videy. To je smutný fakt, se kterým byste se měli smířit. Ale na druhou stranu, pokud si myslíte, že se na první rande stačí jen vyfiknout do nejlepšího oblečení a polít se drahou kolínskou, tak jste na omylu.

RuPaul a jeho drag race: Je proměna svébytné formy umění v mainstreamovou továrnu na peníze nezvratná?21. 10. 2021

Nikdo není slepý. Pokud si potenciální partner či partnerka všimne, že se evidentně přetvařujete a lžete, žádné druhé rande nemusí být. „Pokud jste nervózní, klidně to přiznejte,“ radí internetová seznamka e-Darling. Rozhodně je nesmysl zkoušet nervozitu přepít, to ze sebe snadno uděláte žvanícího idiota. Plus, jak již bylo řečeno, pokud jste třeba obyčejný kuchař z „hospody Na Růžku“, rozhodně si nevymýšlejte, že budete pracovat s Gordonem Ramseym. Když řeknete, že rádi a dobře vaříte, nebudete lhát a vyzní to daleko lépe.

Je spousta způsobů, jak vzbudit dobrý první dojem. Třeba tím, jak se chováte k obsluze v restauraci. Samozřejmě, pokud budete mít smůlu na mizerné číšníky, kteří vás budou okatě ignorovat a ještě vám spletou objednávku, za slušné popohnání či reklamaci vás nikdo kamenovat nebude. Ale to neznamená, že budete nebohou obsluhu cepovat jako zbohatlík z devadesátých let. Však si stačí uvědomit, co by si o vás asi váš potenciální protějšek pomyslel.

O čem si s potenciálním partnerem povídat? Inu, buďte přirození, mluvte o tom, co máte rádi a co vás baví. „Není ale rozhodně dobré jen bohapustě žvanit a nepustit partnera ke slovu,“ radí server Studenta. Jak Studenta, tak e-Darling a server Men’s Health se také shodují na tom, že na první rande nepatří řeči o bývalých. První rande má být příjemným setkáním, ne psychoterapií, na které se propírá staré špinavé prádlo.

Druhé téma, které nemá na prvním rande co dělat, jsou řeči o dětech, vdávání, ženění či registrování se do partnerství. I když máte pocit, že se k sobě perfektně hodíte a že do roka a do dne vám zazvoní svatební zvony (nebo se sejdete na úřadě), nechte tomu čas. Pokud budete na podobná témata tlačit, budete vypadat jako naprostý zoufalec.

„Uvědomte si, že máte rande s potenciálním partnerem, ne s telefonem,“ radí také server Studenta. Takže vypněte zvonění, přístroj nechte v kapse či v tašce a věnujte se tomu, komu se máte věnovat. „Zažila jsem jednou rande, kdy chlapík neustále koukal do telefonu. Když jsem se mu podívala přes rameno, zjistila jsem, že si domlouvá další rande. Tohle opravdu ne!“ svěřila se serveru Men’s Health jedna ze čtenářek.

Dál pak neočekávejte, že i když se první rande vydaří, znamená to automaticky, že se večeře protáhne do snídaně. Jistě, je spousta lidí, kterým vyhovuje sex hned po prvním rande. Ale nejsou to zdaleka všichni, píše Men’s Health. A nemyslete si, že když za partnera zaplatíte účet v luxusní restauraci, že by vám automaticky něco dlužil.

Muži hubnou snáze než ženy! Ale často se jim do toho nechce…29. 4. 2019

Mimochodem, i když na prvním rande zanecháte příznivý dojem, máte ještě mnoho příležitostí, jak ho pokazit. Stačí začít třeba u zprávy partnerovi a pozvánky na další setkání. Na střízlivém „Díky za fajn večer, nechceš se zase někdy sejít?“, není nic špatného Ale nikdo nestojí o gramaticky prachmizerný elaborát s třiceti smajlíky a srdíčkovými samolepkami a třeba i málem s pozvánkou do kostela. To by z prvního rande mohlo být snadno poslední.

Na závěr je tu ještě jedna rada pro heterosexuální páry. Doby, kdy musel platit čistě a jen muž, už jsou dávno pryč. Server Men’s Health uvádí, že pánové i dámy se v tomto shodnou. Muži opravdu nemají rádi slečinky, které si jen došly na večeři zdarma, stejně tak ženám připadají muži, kteří chtějí platit vše, za zbytečně staromódní.

Zdroj: Studenta, Men's Health, e-Darling