Svátek všech mužů i těch, co nenávidí Valentýn, je tu. Co obnáší Den steaků a orálního potěšení?

Valentýn leckomu oprávněně leze na nervy. Všude srdíčka, sociální sítě pokropené fotečkami rozjuchaně zamilovaných párů, z rádia hrají ty nejhorší cajdáky. Ještěže už je po něm. Tak proč vlastně o Valentýnu píšeme, když je březen? Možná proto, že zítra, čili 14. března, se slaví antivalentýn...

Steak’n‘blowjob day, tedy den steaků a orálního sexu, tak je označován svátek všech, kteří ze srdce nenávidí komerční oslavu všech zamilovných. Kdo pak nefandí šťavnaté flákotě, ten může dát přednost německé variantě, kdy je steak nahrazen poctivým „schnitzelem“ tedy řízkem. Ale proč zrovna 14. března?

Inu, myšlenka je jednoduchá. Zatímco na Valentýna svého partnera či partnerku zasypáváte čokoládami, přáníčky a popíjíte víno ve vaně s bublinkami za světel svíček, o měsíc později je čas na to, abyste si užili i vy. Takže flákota masa je doplněna orálním potěšením. Tenhle antivalentýn je vymyšlený přesně tak, aby si ho užili hlavně muži.

Je extrakt z marihuany droga, nebo lék? Nahlédněte pod pokličku ´nelegálního byznysu´ s výrobcem Fénixových slz26. 5. 2020

Jaký je další program? To záleží jen na vás, ale předpokládáme, že místo procházek po pozvolna rozkvétajícím parku bude asi namístě zajít si na fotbal, box nebo rockový koncert. A tam oba předchozí zážitky spláchnete dobře vychlazeným, čerstvě načepovaným pivem, dvanáctiletou whiskey nebo jiným mužným drinkem. Ale jestli chcete, klidně zůstaňte doma třeba u oblíbeného seriálu. Nikdo vás do ničeho nenutí.

Prapůvod tohoto netradičního svátku je sporný. Jisté je jen to, že vznikl okolo roku 2000 jako reakce na komerční oslavy Valentýna. Steak and blowjob day je svátkem čistě nekomerčním a věnovaným mužskému potěšení. Nám se ale líbí názor serveru Sabotage Times, že oslavy tohoto dne začaly již dávno, konkrétně v pravěku. Zavedl je prý neandrtálec, který donesl partnerce květiny i zralé ovoce, ale ji prý v ten den bolela hlava a k ničemu nedošlo. Tak přišel čas i na svátek pro pány.

Reakce na svátek se dost liší, a to nejen mezi ženami. Například autorky z Huffington Post kriticky tvrdí: „(K)aždá zmínka o tomto svátku nám spouští dávivý reflex. V patriarchální společnosti je každý den dnem steaků a orálu.“ Naopak Christinu Aguileru tento svátek svého času velmi pobavil a na Twitteru svým fanynkám i fanouškům doporučila, aby ho pořádně oslavili. Příznivkyní tohoto svátku je třeba i veteránka americké sexuální výchovy Walker Thornton. „Vidím v tom podařený vtip, který dost dobře vystihuje moje pocity ze současné podoby Valentýna,“ napsala na svých stránkách.

Dnes se nabízí i další otázky. Třeba ta veganská. Ano, po tisící opakujeme: Vegani i veganky mohou polykat, nejedná se o produkt živočišného utrpení! Zato s tím steakem by mohl nastat problém. Někteří vegetariáni, či spíše pescetariáni, dělají výjimku pro ryby. Takže možná bude čas na šťavnatého tuňáka či lososa. Ale „steak“ se dá udělat i ze sóji, seitanu, robi masa či jiné náhražky, na pánvi se také dá připravit i různá chutná zelenina.

Bezpečný sex získává nový rozměr – lékaři objevili koronavirus v mužském spermatu11. 5. 2020

Existují ale i jiné dny a způsoby, jak reagovat na Valentýna. V reakci na Steak’n‘ blowjob day některé dámy navrhují, aby následující den byl zasvěcen kuřecímu masu a lízání, jednalo by se tedy o „Chicken’n’lickin day“. Valentýn naruby se slaví i v Japonsku a Koreji v podobě tzv. Bílého dne. Ten den totiž slečny nosí svým protějškům nejrůznější romantické dárky, typicky pak bílou čokoládu. A koho sex a vztahy nezajímají, ten může 14. března slavit den konstanty pí...

Každopádně, na tomhle svátku je nejlepší to, že vás nikdo nenutí ho slavit. Ale pokud by vám vyhovoval, proč si nenajít záminku k troše potěšení pro všechny smysly?

Zdroj: HuffingtonPost, Maxim, Savage Times, Walker Thornton, Twitter, SteakNBlowjobDay