Nosorožci umírají, abyste měli pevnější erekci! Jaká jsou ta nejšílenější přírodní afrodiziaka?

Někdy to prostě nejde. Člověk nefunguje, ani kdyby se před ním producírovalo osazenstvo pověstné párty Freddieho Mercuryho, kde dívky zápasily v játrovém pudinku a snad i kočky domácí se druhý den probudily vedle papoušků spících se slastným výrazem. Někdo proto nedá dopustit na afrodiziaka. Nejsou to ale jen různé chemické substance, afrodiziakální účinky se připisovaly a připisují dost nečekaným potravinám i nepotravinářským substancím.

Schválně, co vás napadne, když se řekne afrodiziakum? Asi každý zná šampaňské a jahody či ústřice. Někdo si vzpomene na „španělské mušky“, tedy látku vylučovanou brouky puchýřníky, na kterou si potrpěl i Markýz de Sade. Na mysl mohou přijít také ostružiny nebo lanýže, vtipálek pak připomene Járu Cimrmana, který sám sobě ordinoval vstavač a potměchuť.

Které potraviny skutečně přežijí apokalypsu i lidstvo samo, vědí archeologové i McDonald´s31. 3. 2020

Cimrmanologové ale mají kousek pravdy. Za dávných časů panovala mezi učenci teorie „léčby podobného podobným“. Jen to nebylo na základě názvu, ale spíše podobnosti. Něco podobného tvrdí i „tradiční čínská medicína“, tak tradiční, že její kořeny sahají do padesátých let minulého století. Takže i ten vstavač by se mezi afrodiziaka vešel. Všichni jistě vědí, co připomínají květy orchidejí, mezi které vstavače patří. Někdo také na potenci chroupal mrkev, petržel nebo jinou kořenovou zeleninu, tím vás však nudit nebudeme. Vzhůru do říše těch nejšílenějších afrodiziak.

Slyšeli jste někdy o lodoicei seychelské aneb coco-del-mar? Pokud nejste nadšenci do botaniky nebo dávných afrodiziak, tak pravděpodobně ne. Palma, která roste jen na dvou seychelských ostrovech, proslula zejména svými semeny. Ta jsou největší a nejtěžší na světě, váží v průměru okolo 17 kilogramů. A také svým tvarem výrazně připomínají zadnici. Bohatí Číňané si tak podle BBC oblíbili dřeň z plodů i semen, kterou používají právě jako afrodiziakum. Vzhledem k tomu, že seychelská vláda obchod se semeny palmy striktně reguluje, legální cestou ročně ostrovy opustí jen deset plodů netradičního tvaru.

O durianu jste možná slyšeli. Tohle asijské ovoce je pro mnohé delikatesou a pro jiné noční můrou. Dobře odleželé syrečky totiž proti tomuto trnitému ovoci voní jako Chanel No. 5. Jenomže některým nadšencům nestačí odér sám o sobě, a tak si podle serveru Bustle shání šílenou variaci na cibetčí kávu, durian, který prošel trávicím traktem divokého slona. Dobře, koprofilie je také fetiš.

Ne všechna afrodiziaka rostou na stromech. V poslední době je vidět snaha (díváme se opět na vás, Číno) léčit svou mužnost či vnitřní bohyni orgány nejrůznějších zvířat. To, že jsou nosorožci vybíjeni kvůli rohům, to není žádná novinka. Teď už ale nebozí tlustokožci nekončí jako trofeje. Nosorožčí roh je totiž podle tradiční čínské medicíny takřka všelékem, který léčí kocovinu, rakovinu i ochablost pohlavních orgánu. Jen ho stačí namlít. Co na to, že kvůli vám zemřelo majestátní a ohrožené zvíře.

Z podobného důvodu jsou podle Světové zdravotnické organizace vybíjeni i tygři. Mocné zvíře, které je symbolem síly, to jistě musí ve svých varlatech skrývat zázraky, že? Ne, tygří žlázy kupodivu zázaračné účinky na potenci nenabízí, to si možná raději pořiďte správná retro tygrovaná tanga.

Ale abychom tady nevyzdvihovali jen zásluhy čínských soudruhů, o kousek dál na korejském poloostrově také mají jeden podezřelý recept na zvýšení libida. Jde o dobře známou místní delikatesu, aneb psy připravované na tisíc způsobů. Psí maso je prý nejen chutné, ale ještě navíc nosí štěstí, přináší sílu, a navíc posiluje mužnost. Prý čím křehčí, tím vášnivější je pak večer. LUI radí – nech Alíka žít. Mimochodem, podobný recept znají i v Mongolsku a na Filipínách, ale tady si potrpí na divokou zvěřinu. Pánové tak na potenci jedí vlčí maso.

Co si ale takhle libido vylepšit nějakým pořádně falickým zvířetem? Vzhledem k tomu, že nejrůznější škeble a mušle připomínají tvarem dámské pohlavní orgány, je čas vyhlásit stop genderovým stereotypům a najít si v moři také něco pro pány. Co třeba taková mořská okurka? Ano, přesně ten sumýš, který se agresorům brání tím, že je „pozvrací“ svými vnitřnostmi. Bon apetit et libido…

Dobře, raději zpátky k ekologicky udržitelnějším pochoutkám. Co třeba něco tradičního, přírodního, pocházejícího z podhůří Himalájí? Yartsa gunsu, to je prý doslova tibetská viagra. Jenomže chuť vás asi přejde, když zjistíte, o co se jedná. V tomto případě jde konkrétně o plíseň, která roste na mrtvých housenkách. Pro správný povzbuzující účinek se pak cizopasná houba konzumuje i s nebohou píďalkou, jíž nebylo přáno stát se motýlem. Prý má perfektně vyvážený jin a jang, jelikož se jedná o rostlinu a živou bytost zároveň, ale v tomhle případě možná zůstaneme u masových kapes plněných zeleninou.

Co je psáno, není dáno. Jak pracovat s valícími se zprávami o koronaviru a zachovat si zdravý rozum28. 4. 2020

Mezi afrodiziaky se najde ještě jedna chuťovka přesně na pomezí kategorií. Tentokrát se jedná o vajíčko, nad kterým by se ošklíbali asi nejen vegetariáni. Kdo se někdy díval na Kdo přežije, jistě zaznamenal zdejší soutěže v pojídání nechutností. A jednou ze stálic takových soutěží je balut, kachní vejce, ve kterém už se klube kachňátko. Delikatesa je to prý výtečná, plná bílkovin, minerálů a zobáčku a pařátů nenarozeného kachněte. Pravděpodobně ta nejlepší afrodiziakální pomůcka pro ty s vzácným ale existujícím fetišem na zvracení.

Jak pravil neznámý moudrý muž, "lidé jsou různé". Ale soudě podle tohoto seznamu prapodivných afrodiziak je nám jasné, že jen pohled na většinu z nich na talíři zabije libido spolehlivěji než kyblík ledu hozený do trenek.

Zdroj: Bustle, BBC