Nosorožci umírají, abyste měli pevnější erekci! Jaká jsou ta nejšílenější přírodní afrodiziaka?

Nosorožci umírají, abyste měli pevnější erekci! Jaká jsou ta nejšílenější přírodní afrodiziaka?

Někdy to prostě nejde. Člověk nefunguje, ani kdyby se před ním producírovalo osazenstvo pověstné párty Freddieho Mercuryho, kde dívky zápasily v játrovém pudinku a snad i kočky domácí se druhý den probudily vedle papoušků spících se slastným výrazem. Někdo proto nedá dopustit na afrodiziaka. Nejsou to ale jen různé chemické substance, afrodiziakální účinky se připisovaly a připisují dost nečekaným potravinám i nepotravinářským substancím.
Petr Opršal Petr Opršal Autor
28. 3. 2019

Schválně, co vás napadne, když se řekne afrodiziakum? Asi každý zná šampaňské a jahody či ústřice. Někdo si vzpomene na „španělské mušky“, tedy látku vylučovanou brouky puchýřníky, na kterou si potrpěl i Markýz de Sade. Na mysl mohou přijít také ostružiny nebo lanýže, vtipálek pak připomene Járu Cimrmana, který sám sobě ordinoval vstavač a potměchuť.

<Path> Vrásky? Možná za to může maso! Jaký vliv mají živočišné proteiny na naše stárnutí? A vyměnili byste dvacet let za maso a varlata?Zdroj: healthline.com, mountsinai.org, edition.cnn.com, lui.cz, novoslabs.com, mayoclinic.org,

Cimrmanologové ale mají kousek pravdy. Za dávných časů panovala mezi učenci teorie „léčby podobného podobným“. Jen to nebylo na základě názvu, ale spíše podobnosti. Něco podobného tvrdí i „tradiční čínská medicína“, tak tradiční, že její kořeny sahají do padesátých let minulého století. Takže i ten vstavač by se mezi afrodiziaka vešel. Všichni jistě vědí, co připomínají květy orchidejí, mezi které vstavače patří. Někdo také na potenci chroupal mrkev, petržel nebo jinou kořenovou zeleninu, tím vás však nudit nebudeme. Vzhůru do říše těch nejšílenějších afrodiziak.

Slyšeli jste někdy o lodoicei seychelské aneb coco-del-mar? Pokud nejste nadšenci do botaniky nebo dávných afrodiziak, tak pravděpodobně ne. Palma, která roste jen na dvou seychelských ostrovech, proslula zejména svými semeny. Ta jsou největší a nejtěžší na světě, váží v průměru okolo 17 kilogramů. A také svým tvarem výrazně připomínají zadnici. Bohatí Číňané si tak podle BBC oblíbili dřeň z plodů i semen, kterou používají právě jako afrodiziakum. Vzhledem k tomu, že seychelská vláda obchod se semeny palmy striktně reguluje, legální cestou ročně ostrovy opustí jen deset plodů netradičního tvaru.

O durianu jste možná slyšeli. Tohle asijské ovoce je pro mnohé delikatesou a pro jiné noční můrou. Dobře odleželé syrečky totiž proti tomuto trnitému ovoci voní jako Chanel No. 5. Jenomže některým nadšencům nestačí odér sám o sobě, a tak si podle serveru Bustle shání šílenou variaci na cibetčí kávu, durian, který prošel trávicím traktem divokého slona. Dobře, koprofilie je také fetiš.

Ne všechna afrodiziaka rostou na stromech. V poslední době je vidět snaha (díváme se opět na vás, Číno) léčit svou mužnost či vnitřní bohyni orgány nejrůznějších zvířat. To, že jsou nosorožci vybíjeni kvůli rohům, to není žádná novinka. Teď už ale nebozí tlustokožci nekončí jako trofeje. Nosorožčí roh je totiž podle tradiční čínské medicíny takřka všelékem, který léčí kocovinu, rakovinu i ochablost pohlavních orgánu. Jen ho stačí namlít. Co na to, že kvůli vám zemřelo majestátní a ohrožené zvíře.

Z podobného důvodu jsou podle Světové zdravotnické organizace vybíjeni i tygři. Mocné zvíře, které je symbolem síly, to jistě musí ve svých varlatech skrývat zázraky, že? Ne, tygří žlázy kupodivu zázaračné účinky na potenci nenabízí, to si možná raději pořiďte správná retro tygrovaná tanga.

Ale abychom tady nevyzdvihovali jen zásluhy čínských soudruhů, o kousek dál na korejském poloostrově také mají jeden podezřelý recept na zvýšení libida. Jde o dobře známou místní delikatesu, aneb psy připravované na tisíc způsobů. Psí maso je prý nejen chutné, ale ještě navíc nosí štěstí, přináší sílu, a navíc posiluje mužnost. Prý čím křehčí, tím vášnivější je pak večer. LUI radí – nech Alíka žít. Mimochodem, podobný recept znají i v Mongolsku a na Filipínách, ale tady si potrpí na divokou zvěřinu. Pánové tak na potenci jedí vlčí maso.

Co si ale takhle libido vylepšit nějakým pořádně falickým zvířetem? Vzhledem k tomu, že nejrůznější škeble a mušle připomínají tvarem dámské pohlavní orgány, je čas vyhlásit stop genderovým stereotypům a najít si v moři také něco pro pány. Co třeba taková mořská okurka? Ano, přesně ten sumýš, který se agresorům brání tím, že je „pozvrací“ svými vnitřnostmi. Bon apetit et libido…

Dobře, raději zpátky k ekologicky udržitelnějším pochoutkám. Co třeba něco tradičního, přírodního, pocházejícího z podhůří Himalájí? Yartsa gunsu, to je prý doslova tibetská viagra. Jenomže chuť vás asi přejde, když zjistíte, o co se jedná. V tomto případě jde konkrétně o plíseň, která roste na mrtvých housenkách. Pro správný povzbuzující účinek se pak cizopasná houba konzumuje i s nebohou píďalkou, jíž nebylo přáno stát se motýlem. Prý má perfektně vyvážený jin a jang, jelikož se jedná o rostlinu a živou bytost zároveň, ale v tomhle případě možná zůstaneme u masových kapes plněných zeleninou.

<Path> Jakou barvu pleti by měla mít malá mořská víla? Odpůrci tmavé herečky se ohánějí historií, fanoušci natáčejí dojemná videaZdroj: Andersen, H. C. (Hans Christian), 1805-1875. The Little Mermaid. New York :Harper & Row, 1971. , fairytalez.com, imdb.com, digitalspy.com, csfd.cz, nytimes.com, rollingstone.com, cheatsheet.com, YouTube kanály Sebastian Kimbrough a NowThis News

Mezi afrodiziaky se najde ještě jedna chuťovka přesně na pomezí kategorií. Tentokrát se jedná o vajíčko, nad kterým by se ošklíbali asi nejen vegetariáni. Kdo se někdy díval na Kdo přežije, jistě zaznamenal zdejší soutěže v pojídání nechutností. A jednou ze stálic takových soutěží je balut, kachní vejce, ve kterém už se klube kachňátko. Delikatesa je to prý výtečná, plná bílkovin, minerálů a zobáčku a pařátů nenarozeného kachněte. Pravděpodobně ta nejlepší afrodiziakální pomůcka pro ty s vzácným ale existujícím fetišem na zvracení.

Jak pravil neznámý moudrý muž, "lidé jsou různé". Ale soudě podle tohoto seznamu prapodivných afrodiziak je nám jasné, že jen pohled na většinu z nich na talíři zabije libido spolehlivěji než kyblík ledu hozený do trenek.

Zdroj: Bustle, BBC

Populární
články

Helena Valtrová se do vedení hotelu Emblem dostala nezvykle klikatou cestou. Vystudovala práva na prestižní univerzitě ve Velké Británii, několik let působila na ministerstvu životního prostředí, kde měla na starosti evropské dotace. Její život ale postupně nasměroval do hotelnictví – a dnes je už téměř patnáct let ředitelkou nezávislého butikového hotelu v centru Prahy. Emblem pomáhala otevírat v roce 2013 a od té doby stojí za jeho vizí i každodenním chodem. Její přístup je postavený na důvěře, empatii, osobním kontaktu a důrazu na detail. V rozhovoru otevřeně mluví o tom, jak těžké je skloubit vedení rodinné značky s mateřstvím, i o tom, proč luxus už dávno není o pozlátku, ale o lidech.
LIDÉ

„Luxus už není jen o posteli a mramoru. Host chce zážitek,“ říká Helena Valtrová, která řídí jeden z nejstylovějších hotelů v Praze

Autor: Šimon Hauser
Volvo XC90 okouzlí stejně jako známý most
STYL

S Volvem XC90 přes ikonický most Öresund aneb Severská preciznost v praxi, bezpečí pro každého a malé nahlédnutí „za oponu“

Autor: Mirka Dobešová
Rodičovství zůstává pro mnohé naplněním života. Pro jiné ale není tou správnou cestou – a to je v pořádku.
TRENDY

„Když vidím, kam se svět řítí, připadá mi nefér přivádět na něj další bytost.“ Stále více lidí se rozhoduje pro život bez dětí i kvůli klimatické úzkosti

Autor: Šimon Hauser
Tomáš Rajchl ve své denní rutině nezačíná meetingy, ale meditací. „Vstávám v pět, cvičím, držím půsty. Ta struktura mi dává klid i energii tvořit.“
LIDÉ

„Každé pondělí nejím. A večer už většinou nezvedám telefon.“ Tomáš Rajchl o vnitřní hygieně a balancu mezi světem a sebou

Autor: Šimon Hauser
Emocionální blízkost, která vzniká mimo tradiční vztahové rámce, často skrze digitální komunikaci.
TRENDY

Zamilovaní, ale bez vztahu. Proč Gen Z častěji volí situationship než partnerství?

Autor: Šimon Hauser
Před sídlem Evropské komise v Bruselu.
LIDÉ

„Dezinformace není názor. Je to nástroj, jak ničit důvěru v demokracii.“ Queer aktivista varuje před novou vlnou nenávisti řízenou AI

Autor: Šimon Hauser
Víra a identita se nemusí vylučovat – místo v lavici je pro každého.
LIVING

Co Bible opravdu říká o homosexualitě? Méně, než by si homofobové přáli

Autor: Šimon Hauser
Evropská a maďarská vlajka vedle sebe jako symbol propojení a evropské solidarity s LGBTQ komunitou v Maďarsku.
AKTUALITY

Rekordní mezinárodní podpora. Na Budapest Pride přijedou zástupci Evropské komise i OSN

Autor: Šimon Hauser
Polyamorní vztah může tvořit více než dvě osoby. Pro mnohé jde o naplněný partnerský model, nikoli o krátkodobé experimentování.
LIDÉ

„Polyamorie není o sexu s kýmkoli. Je to upřímnější než většina vztahů, které jsem zažil,“ říká muž, který má dvě partnerky

Autor: Šimon Hauser
Blízkost mezi dvěma muži nemusí být nutně romantická – může jít o přátelství, které přesahuje běžné definice a zvládne i zamilování bez opětování.
LIDÉ

„Chtěl jsem ho jako partnera, on mě jen jako přítele. A přesto to funguje.“ I jednostranná láska může být začátkem, ne koncem, ukazuje příběh Vojtěcha

Autor: Šimon Hauser

E-Shop