OBSAH NEVHODNÝ PRO KONZERVATIVNÍ POVAHY. Kazma o gayích: “Klidně si to doma dělejte obříma růžovýma dildama! Je mi to jedno. Dělám horší věci”

Kazma. Internetová celebrita, samozvaný marketingový guru a persona bavící lidi ve svých videoblozích.

Autor: Redakce / Zdroj: Shutterstock, Instagram / 25. 2. 2019

Zhruba toto lze vyčíst na osobním blogu člověka, který svým výrokem před několika lety vyvolal na zdejším serveru řadu emocí. Pěkných i těch nepěkných. Přestože je jeho výrok plný vulgarit a vysoce nevkusný, řada lidí (a mezi nimi i gayové) s obsahem souhlasí a se vším, co Kazma sdělil, se ztotožňují.

O co přesně šlo? V roce 2014 Kazma na otázku, co si myslí o gayích, redaktorovi odpovídá: “Proč se všichni buzeranti pořád ptají nás heteroušů na to, jaký na ně máme názor? Žádný, vole, jste mi úplně ukradený. Klidně se doma píchejte do zadku obříma růžovýma dildama. Pokud tím nijak neobtěžujete své okolí, je mi to jedno.”

23. 7. 2019V Rusku brutálně zavraždili známou bojovnici za práva leseb a gayů. Byla na seznamu nepohodlných, které mohli Rusové „lovit“

“Já dělám doma horší věci. Vy buzny jste se zasekli na tom, že vás pořád někdo řeší, protože jste ‘jiní’. Je 21. století vole, proberte se – vožralej farář rituálně znásilní sedmiletého ministranta na nedělní mši, pomočí ho, podělá se na něj, dá si lajnu do rypáku a poté, co ho umlátí křížem, s jeho mrtvolou doma ještě měsíc souloží, než ho rozřeže příborovým nožem a zakope ho na zahradě, kde pěstuje brambory. Takže to, že si spolu dva kluci občas análně zasouloží, už dneska nikoho nevytrhne. Sorry, už to není cool.”

26. 6. 2019FOTO/VIDEO: Z pontonu Lexus sledovali Primátorky Pohlreich, Kopfstein i Voříšková

Zmíněný výrok jsme se rozhodli republikovat i přes autorovu někdejší zjevnou snahu upoutat na sebe pozornost. Schopnost, kterou Kazmovi odepřít nelze. Řečeno v mezích kultivovaného projevu ovšem nebylo řečeno nic zas až tak špatného. Mr. Kazma se evidentně snažil světu sdělit, že nadále není nutné rozdělovat lidi na teplé a studené. Že žijeme v moderní společnosti, jejíž jednou z hodnot je také diverzita, která k ní neodmyslitelně patří. Zároveň Kazma otevřeně vyjádřil své nepříliš vstřícné postoje k některým církevním hodnostářům, které evidentně vnímá primárně jako pokrytce. 

Moderátor Honza Musil v té době na Kazmovy výroky reagoval slovy: “Abych byl upřímný, moc to neřeším. Dle mého názoru si Kazma buduje určitou image, jejíž součástí jsou i podobně kontroverzní výroky. Jestli je takový ve skutečnosti, nebo jde o obyčejného, v reálu zakřiknutého kluka, nevím. A moc bych se nedivil, pokud by to tak ve skutečnosti bylo. Jediné, co mně vadilo, byla forma sdělení. A obsah? V podstatě jde o to, že je jedno, jestli je někdo gay nebo heterosexuál. A s tím samozřejmě souhlasím. Volil bych ale jiný způsob pro interpretování takového názoru. Nicméně mě to ale neuráží. Řekl to tak, jak to je, což respektuji. Rozhodně je to lepší, než aby mi někdo mazal med kolem pusy a za zády pak tvrdil něco jiného," uzavírá Honza. 

Jak se na výroky jednoho z nejznámějších českých rebelů tváříte vy? Přijdou vám v kontextu událostí poslední doby vhodné, nebo naopak přes čáru? Napište nám svůj názor do diskuze na Facebooku