WALK OF SHAME: 7 věcí, které by každý měl udělat poté, co se probudí vedle někoho cizího

Také jste se už někdy ráno probudili nazí na neznámém místě, s neznámým člověkem a s kocovinou uvažovali, jak jen spasíte další den a všeobecně svoji duši?

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: FOTO: Shutterstock, Instagram / 22. 2. 2019

Kdo po probuzení vedle někoho cizího nikdy nešel ranní cestu hanby v oblečení z minulé noci a netvářil se, že to na jeho botě je zbytek jablkovo-mrkvového smoothie, ať hodí kapesníčkem. A pak si třeba i přečte některé postřehy ze zobecněné lidské zkušenosti…

1. Dejte si facku. Probere vás to a zocelí pro následující těžké kroky. A taky si rovnou vyřídíte karmu.

2. Vstaňte a vyhodnoťte, zda budete zvracet. Budete-li zvracet, vyhodnoťte, kolik máte času. Pokud moc času nemáte a nejste u sebe doma, proveďte periferní monitoring lokalit nejmenšího zla. Nestíháte-li koupelnu, podlaha je lepší než zdi, váza je lepší než postel nebo spící souložník. Ovšem nebuďte svině a než budete odcházet, svěřte se majiteli bytu, že tam má od vás líbesbríf. Pozor na sběratele umění, mohli byste nazvracet do něčeho ze 17. století za statisíce, a zničit tak část kulturního dědictví lidstva. Jděte si opláchnout obličej a pusu a případně kulturní dědictví lidstva. Kdybyste se byli probudili vedle stálého partnera, který už vás zná, byli byste měli u postele už v průběhu noci kýbl a na nočním stolku šumák, vyhodnoťte sami pro sebe, jestli přece jen na těch oddaných vztazích něco nebude.

23. 4. 2019Doba sexuální recese je tu. Mladí lidé nemají o sex zájem, na vzestupu je nový fenomén – syndrom celibátu

3. Nyní začíná detektivní část: Prověřte stopy z minulé noci. Začněte s kondomy. Snažte se vzpomenout, zda jste je použili. Jako vážně. Mohou ležet svůdně použité na podlaze kolem nebo ladně viset z noční lampičky. Tento bod je fakt důležitý, pokud jste měli sex s někým cizím a nejste si zcela jisti, že sex byl chráněný, zajděte na testy HIV. Nicméně jít tam hned ráno poté, co jste si koupili orbitky a aspirin, nemá cenu. Bezpečně lze virus odhalit zhruba až po třech měsících, pokud půjdete na testy dříve, mohl byste být falešně negativní. Pokud chcete jít dříve pro klid duše, jděte, ale zopakujte pak test znovu po uvedené době.

4. Lokalizujte svatou trojici: peněženka s doklady, mobil a klíče. Chybí-li vám peněženka, zablokujte si platební karty, které jste tam měli, a jděte nahlásit ztrátu dokladů. Později se podívejte do internetového bankovnictví. Bohužel možná bude připomínat seznam míst, kde se dá po městě platit bezkontaktně kartou i bez zadání pinu. Chybí-li klíče, zavolejte nejbližšímu člověku, který má náhradní, nebo pak zámečníkovi. Chybí-li mobil, zase blokujete a pak cálujte u Jabků.

Pokud z uvedené trojice nemáte nic, užijte si krásný den mimo pouta civilizace, choďte a pískejte si. Nicméně až poté, co najdete nejbližšího člověka, který vám bude ochoten poskytnout prostředky k učinění předchozích kroků.

Projeďte si mobil, pokud jej ještě máte. Koukněte do fotek a na videa, najdete tam možná vodítka k dění minulé noci. Je možné, že jste chtěl v noci odjet do dalšího klubu s Myslbekovým svatým Václavem na koni, vyzvat na souboj dopravní značení, oženit se s hydrantem nebo s paní, která venčila psa neprozřetelně brzy ráno. Je možné, že jste volal svým bývalým, že je milujete, nebo zapálíte (pokud s ex nemáte hezký přátelský vztah a vaše nápoje mu často volají, je možná čas to číslo smazat, just saying). Mobil vám prostě pomůže zjistit, zda není potřeba vytřít ve výtahu, něco opravit, kde hledat ztracené věci, co smazat ze sociálních sítí, než se to stane virálním, komu se omluvit a před kým nafingovat svou vlastní smrt.

5. Lokalizujte oblečení. Pokud chybí nějaký kus zásadní pro přijatelné zahalení, nebo je kontaminován tekutinami, které nelze vydávat za ranní čaj nebo kafe, zkuste později nesměle požádat domorodého obyvatele bytu o prozatímní náhradu. Může to být i dobrá záminka k dalšímu setkání, pokud byste zjistil, že vodka včera neměla zas až tak špatný vkus.

6. Kontakt. Je velmi pravděpodobné, že v nějaké fázi cesty z klinické smrti dojde k opakovanému, a to tentokrát vizuálnímu a verbálnímu kontaktu s tím, s kým jste měli pravděpodobně sex. Dost možná neznáte jeho jméno. Prosím vás, netipujte. Nabízí se sice obligátní „dobré ráno“, nicméně mohou být dvě hodiny odpoledne, takže lze setrvat na neutrálním vodáckém „ahoj“. Můžete odejít bez rozloučení, ale není to slušné a navíc se můžete ocitnout zamčený na chodbě domu, nebo před domem, aniž byste věděl, v jaké jste městské části, městě, popřípadě státě.

10. 4. 2019„Definovat mužství by měli gayové a heterosexuálové společně,“ radí psycholog v souvislosti s krizí maskulinity

Krátkým byť bolestným hovorem naopak můžete zjistit, jestli by to třeba nemohl být začátek lásky nebo HIV a kde má ta osoba proboha ten šumák. Pokud ovšem nemá šumák a nenabídne vám ho, láska to bude dost těžko. Jednomu mému kamarádovi nabídl ráno protějšek na nevolnost dokonce injekci. Ukázalo se, že sbalil lékaře. V těchto případech je ale lepší odmítnout a zůstat u ibáče a otevřeného okna. Hranice mezi lékařem a dealerem může být tenká.

7. WALK OF SHAME. Není na to moc rad, ono je vám obvykle tak zle, že ani nemáte sílu řešit sociální kontext. Prostě jděte, jeďte, až dojdete někam, kde se můžete celkově odprasit. Z walks of shame bývají dobré historky, s přibývajícími roky bolí ale pořád víc, a to nejen fyzicky. Jednou prostě asi budete chtít nahradit one night stand nějakým one life standem. Lze to jako jedině doporučit.