Vědci zkoumali sperma. Neuvěříte, na co přišli!

11. 1. 2017 16:00 Ostatní
Vědci zkoumali sperma. Neuvěříte, na co přišli!

V gay komunitě je sperma stejně podstatné jako v té heterosexuální. Ne, že bychom zrovna chtěli otěhotnět (vážně, postavu ať si dětmi ruinují ženy!), ale víte, čím vším devalvujete kvalitu tekutiny lásky?

1) Spánek! Nedostatek spánku ovlivní tvorbu testosteronu a ten je pro kvalitní produkci spermií nezbytný. Ideální počet naspaných hodin je 7 - 8. Spíte-li více, vystavujete se vyššímu riziku neplodnosti. Ehm.

20. 5. 20185 tipů od sexuologa, když to v posteli nefunguje!

2) Ryby! Tuňák nebo losos (s obsahem omega-3 mastných kyselin) zvýší počet vašich spermií. Pokud konzumujete slaninu, hotdogy a salámy, své plavce tím zabíjíte.

3) Cukry! A to především cukry v ochucených vodách. Jejich riziko se často podceňuje. Glukózovou rezistenci nechce nikdo. Další problém? Z cukrů uložené tuky v oblasti třísel vedou k vyšší teplotě šourku - a vyšší teplota není pro sperma zrovna vhodná...

4 Stres! Na tohle jsme všichni čekali, že? Vědci vám radí: Mějte své starosti pod kontrolou, mluvte se svými partnery, cvičte a nebojte se v krizích vyhledat odborníky. No tak díky, páni vědci!

[related-aticle]

5) Telefony! další úžasný objev... pokud nosíte svůj telefon v kapse, vystavujete své rozmnožovací ústrojí velice nepěknému záření a můžete tak poškodit informaci DNA, kterou každá jednotlivá spermie nese. A k tomu to teplo z přístrojů. Vědci radí: nemějte telefon v kapse celé dny.

6) Alkohol! Alkohol ničí nejen mozek... snižuje hladinu testosteronu a ten, jak už víme, zapřičiňuje pochybnou kvalitu vašeho spermatu.

Pokud tedy chcete mít sperma jako ze škatulky a zvýšit možnost otěhotnění (koneckonců to dítě nemusíte odnosit zrovna vy, pokud máte partnera), rozhodně se těmto věcem vyvarujte.

A nebo vám to taky vůbec nepomůže.

Foto: pinterest. com

Luke Štěpánek

Autor

Luke Štěpánek

Supersebestředný egomaniak s cynickým pohledem na svět a potřebou poznávat. Za tmavými brýlemi a extravagancí je ale i kus lidské duše. Alespoň v to doufá. 

E-shop