FOTO: Six-pack není pro každého. Vyžaduje dřinu a utrpení. Máte na to?

11. 1. 2017 08:30 Ostatní
FOTO: Six-pack není pro každého. Vyžaduje dřinu a utrpení. Máte na to?

Po pevném six-packu pravděpodobně touží drtivá většina populace. Ovšem od touhy, ale i klasického novoročního předsevzetí, že na sobě zamakáte, je k vypracovaným břišákům skutečně na míle daleko. Bohužel hned v úvodu je třeba říct, že žádný univerzální recept na to, jak obalit své břišní partie svaly, neexistuje. Ale minimálně je dobré ujasnit si základní věci tak, aby vám bylo zřejmé, že bez toho, abyste pravidelně makali, to prostě nepůjde. Jaká je tedy cesta k úspěchu?

Priority

Život je o prioritách. A se six-packem to není jiné. Základní pravidlo pro hubnutí pak je, že čím větších (a viditelnějších) výsledků chcete dosáhnout, tím výš musí být tento cíl na žebříčku vašich priorit. Protože jak se shodují fitness trenéři, zbavit se poloviny z 25 % tělesného tuku není zas takový problém. Ale aby vaše tělo mělo pod 12 % tělesného tuku, to už vyžaduje jiné úsilí a především čas.

Cvičební morálka

Jak již bylo naznačeno, snížit celkový tělesný tuk z 13-14 % pod 10 %, je skutečně tvrdá dřina. Trénink tři dny v týdnu v takovém případě rozhodně nestačí. Podle odborníků je nutný silový trénink čtyřikrát až šestkrát týdně spojený s kardio cvičením.

27. 4. 2018LUI TESTOVÁNÍ: Dušan Adamať: "Těším se, že mi dorostou vlasy a já budu moci konečně změnit účes!"

Schopnost trpět

Ano, hubnutí je prostě utrpení, a to nejen proto, že si budete muset odříct množství oblíbených jídel. Nelze však očekávat, že tvrdá dieta a přísný tréninkový plán bude oddychovka. Počítejte s únavou, velkou únavou, bolestí, ale i chutěmi na pokrmy, které si budete muset odepřít.

Zdroj: attitude.co.uk

  • 1
  • 2
Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop