5 faktů o Poppers, které rozhodně neznáte. Riziko smrti, ale i neskutečný orgasmus. Fenomén gay komunity v novém světle!

Poppers jsou v homosexuální komunitě jako doma. Podle posledních průzkumů tvoří většinu jejich uživatelů právě gayové; odstraňují zábrany, vyvolávají příjemné…

Autor: Tomáš Soukup / 7. 10. 2016

Poppers jsou v homosexuální komunitě jako doma. Podle posledních průzkumů tvoří většinu jejich uživatelů právě gayové; odstraňují zábrany, vyvolávají příjemné pocity a napomáhají uvolnění. Občas ale není od věci podívat se trochu do hloubky. Co vlastně Poppers jsou a k čemu všemu může jejich užívání vést?

Poppers = alkylnitrity

Ošklivé slovo, viďte? Alkylnitrity jsou skupinou podobných chemických sloučenin, kterým je vlastní nitrátová skupina. Tolik k teorii. Právě tato nitrátová skupina je zodpovědná za všechny ty záležitostí, které v nás Poppers vyvolávají. Simuluje totiž látky, které tělo přirozeně – ovšem v menším množství – vylučuje taktéž.

12. 9. 2019VIDEO: Proč by měli muži používat více než jeden krém na vše? ;)

Uvolnění svalů? Základ

Poppers působí skrze uvolnění hladké svaloviny. To je ten typ svalů, které neovládáte vůlí – svaly okolo velikých cév, ale i vnitřní řitní otvor. Následky jsou jasné. Uvolnění při análním sexu a euforie. Tu způsobuje právě rozšíření cév.

Kombinace Viagry a Poppers je smrtící

Viagra působí podobným mechanismem jako Poppers. Jejich násobný účinek může cévy roztahovat takovým způsobem, že dojde k enormnímu poklesu krevního tlaku. Srdce začne automaticky bít rychleji, po chvíli ale dojde k zástavě. Lékaři znají několik případů, kdy kombinace modré pilulky a oblíbené sexuální drogy člověka zabila.

4. 7. 2019Je James Bond sexista? Rozsáhlý průzkum o agentovi 007 ukázal, že je idolem žen i mužů, zato Bond Girls schytaly tvrdou kritiku

Vražedná je i konzumace Poppers ústy

Zkusit Poppers spolknout? Špatný nápad. Kyselina chlorovodíková v žaludku promění chemikálie v Poppers ve smrtící toxiny. Místo extatického zážitku vás čeká pomalá, extrémně bolestivá smrt.

Poppers užívá jen 3 % populace

Tato čísla platí pro Spojené státy americké, hádáme ale, že u nás bude tento údaj obdobný. Hodnota tří procent nádherně koreluje s oněmi mytickými čtyřmi procenty, kterými Kinsey ve svém slavném průzkumu kdysi kvantifikoval četnost homosexuální orientace.

Foto: pride.com