Vyměňte smažené brambůrky za ty zeleninové – česká firma Tretter´s nabízí šest variací zdravějšího mlsání, z řepy, celeru, mrkve či pastiňáku

Vyměňte smažené brambůrky za ty zeleninové – česká firma Tretter´s nabízí šest variací zdravějšího mlsání, z řepy, celeru, mrkve či pastiňáku

komerční sdělení V České republice se denně vyrobí kolem 450 tisíc balení bramborových chipsů. A za jeden měsíc jich desetimilionová Česká republika…
Tomáš Soukup Tomáš Soukup Autor
22. 6. 2016

komerční sdělení

V České republice se denně vyrobí kolem 450 tisíc balení bramborových chipsů. A za jeden měsíc jich desetimilionová Česká republika zkonzumuje čtyři miliony balení. Pokud i vy patříte k jejich fanouškům a nedokážete si představit sklenku vína či posezení s přáteli bez slané křupavé pochoutky, potom byste měli vyzkoušet zeleninové chipsy Tretter´s.

I když to možná z názvu „Tretter´s“ úplně neplyne, jedná se o český výrobek z české zeleniny a stojí za ním Čech Michael Tretter. Ten začal zeleninové chipsy vlastní výroby nabízet již před patnácti lety svým zákazníkům ve stejnojmenném pražském cocktail baru, který svou atmosférou připomíná New York a Paříž 30. let minulého století. Ačkoliv je však Tretter´s bar stylizován do let dávno minulých, v postupech a použitých technologiích při výrobě koktejlů je díky barové mixologii skutečně průkopnickým. Ostatně, o tom svědčí nejen to, že jej v roce 2008 uznávaný barman Angus Winchester zařadil mezi top 10 světových barů, ale vlastně i servírované zeleninové chipsy, které zrovna běžně v podobných zařízeních nenajdete.

A na jakých zeleninových variantách Tretter si můžete pochutnat? Jako úplně první se na trhu objevila příchuť řepa a celer s provensálským kořením, kromě toho je ale nyní k dostání také řepa a celer s Aceto balsamico a také cheddarem. Nechybí samozřejmě ani klasická verze pouze s mořskou solí. Ochutnat ale můžete i mrkev a pastinák se solí a pepřem či s příchutí chilly. Nezeleninovou novinkou z produkce Tretters jsou potom také vepřové křupky Chicharones – tradiční pokrm v zemích se španělským vlivem. Delikatesní křupky se vyrábí z vepřové kůže, která projde krátkým procesem smažení a po vypukání se pouze ochutí solí nebo příchutí křenu. Výsledná křupka obsahuje až 80% bílkovin , 4% sacharidů. a pouze 18% tuku , což je cca o polovinu méně než u klasických chipsů, takže ve finále jde o zdravý snack.

To, že Michael Tretter se svým společníkem Romanem Sulekem dbají i na aktuální trendy a přání zákazníků, potom dokládá, že ve výrobě ustoupili od použití palmového oleje a smaží již jen na slunečnicovém. Navíc v chipsech Tretter´s jsou použity skutečně jen přírodní suroviny, žádná barviva ani konzervanty a jsou také přirozeně bezlepkové, tedy vhodné v podstatě pro každého. Pokud tedy máte v plánu letní grilování či setkání s rodinou či přáteli, zkuste pro jednou vyměnit klasické brambůrky za ty zeleninové, třeba už u nich zůstanete.

Foto: Tretters

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop