Vyměňte smažené brambůrky za ty zeleninové – česká firma Tretter´s nabízí šest variací zdravějšího mlsání, z řepy, celeru, mrkve či pastiňáku

komerční sdělení V České republice se denně vyrobí kolem 450 tisíc balení bramborových chipsů. A za jeden měsíc jich desetimilionová Česká republika…

komerční sdělení

V České republice se denně vyrobí kolem 450 tisíc balení bramborových chipsů. A za jeden měsíc jich desetimilionová Česká republika zkonzumuje čtyři miliony balení. Pokud i vy patříte k jejich fanouškům a nedokážete si představit sklenku vína či posezení s přáteli bez slané křupavé pochoutky, potom byste měli vyzkoušet zeleninové chipsy Tretter´s.

Zdroj: Giphy

I když to možná z názvu „Tretter´s“ úplně neplyne, jedná se o český výrobek z české zeleniny a stojí za ním Čech Michael Tretter. Ten začal zeleninové chipsy vlastní výroby nabízet již před patnácti lety svým zákazníkům ve stejnojmenném pražském cocktail baru, který svou atmosférou připomíná New York a Paříž 30. let minulého století. Ačkoliv je však Tretter´s bar stylizován do let dávno minulých, v postupech a použitých technologiích při výrobě koktejlů je díky barové mixologii skutečně průkopnickým. Ostatně, o tom svědčí nejen to, že jej v roce 2008 uznávaný barman Angus Winchester zařadil mezi top 10 světových barů, ale vlastně i servírované zeleninové chipsy, které zrovna běžně v podobných zařízeních nenajdete.

Zdroj: Giphy

A na jakých zeleninových variantách Tretter si můžete pochutnat? Jako úplně první se na trhu objevila příchuť řepa a celer s provensálským kořením, kromě toho je ale nyní k dostání také řepa a celer s Aceto balsamico a také cheddarem. Nechybí samozřejmě ani klasická verze pouze s mořskou solí. Ochutnat ale můžete i mrkev a pastinák se solí a pepřem či s příchutí chilly. Nezeleninovou novinkou z produkce Tretters jsou potom také vepřové křupky Chicharones – tradiční pokrm v zemích se španělským vlivem. Delikatesní křupky se vyrábí z vepřové kůže, která projde krátkým procesem smažení a po vypukání se pouze ochutí solí nebo příchutí křenu. Výsledná křupka obsahuje až 80% bílkovin , 4% sacharidů. a pouze 18% tuku , což je cca o polovinu méně než u klasických chipsů, takže ve finále jde o zdravý snack.

Zdroj: Giphy

To, že Michael Tretter se svým společníkem Romanem Sulekem dbají i na aktuální trendy a přání zákazníků, potom dokládá, že ve výrobě ustoupili od použití palmového oleje a smaží již jen na slunečnicovém. Navíc v chipsech Tretter´s jsou použity skutečně jen přírodní suroviny, žádná barviva ani konzervanty a jsou také přirozeně bezlepkové, tedy vhodné v podstatě pro každého. Pokud tedy máte v plánu letní grilování či setkání s rodinou či přáteli, zkuste pro jednou vyměnit klasické brambůrky za ty zeleninové, třeba už u nich zůstanete.

Zdroj: Giphy

Foto: Tretters