VIDEO: Nádherné a dojemné tříminutové video, které věrně popisuje, jaké to je být odlišný. Poznáte v příběhu i váš vlastní coming out?

20. 6. 2016 13:30 Ostatní
VIDEO: Nádherné a dojemné tříminutové video, které věrně popisuje, jaké to je být odlišný. Poznáte v příběhu i váš vlastní coming out?

Lidé se odlišností bojí. Je to zakódované v našem podvědomí, máme to vryté do našeho genetického kódu. Negativní reakce na odlišnost vzniká na základě strachu z neznámého; v dávných dobách totiž neznámé věci bývaly často smrtelným nebezpečím – a bylo jen dobře, pokud jsme se vyhnuli záležitosti, která tak úplně neseděla do našeho běžného vnímání světa. Tato obranná reakce je ovšem zbraní s dvojitým ostřím – a tím, kdo na ní doplácí, jsou zejména příslušníci různých minorit.

10. 5. 2018Podívejte se na sbírku neuvěřitelného umění, které tvoří "pouze" papír

Nebudeme si nic nalhávat - vyrůstat jako někdo odlišný je těžké. Zatraceně těžké; dětský kolektiv jakoukoliv odchylku od normálu tvrdě a nemilosrdně trestá. „Jsi tlustý? Máš vadu řeči nebo příliš mnoho pih? Ani se k nám nepřibližuj!“

Krátké video „Golden“ od německého režiséra Kaie Stänickea poetickým způsobem ukazuje, jaké vyrůstání s odlišností je. Na ploše necelých tří minut snímek ilustruje všechna stádia, kterými si člověk s odchylkou prochází; blaženou nevědomost v prvních letech života, postupné uvědomování si své rozdílnosti a nakonec smíření a přijetí sebe sama.

9. 5. 2018Hitem tělocvičen je aktuálně velmi kontroverzní cvik, kterým spálíte asi nejvíce kalorií za krátký čas. Má ale i velká rizika

„Golden“ cílí především na homosexuální menšinu, jeho poselství je ovšem platné pro každého člověka; „tvá odlišnost je tvou předností!“ Podívejte se na video, které v posledních dnech boří sociální sítě, i vy!

{youtube}xKmr7QYtGFk{/youtube}

Foto: augohr.de

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop