FOTO: Uměním proti honbě za nedosažitelnou dokonalostí – fotograf pořídil sérii mužských aktů, které ukazují reálnou krásu těla

Pro dnešní gaye je téměř nezbytnou součástí života využívání některé z online seznamek. Ať už ale iBoys, Grindr apod., všude je jedním ze základních…

Autor: Mirka Dobešová / 23. 5. 2016

Pro dnešní gaye je téměř nezbytnou součástí života využívání některé z online seznamek. Ať už ale iBoys, Grindr apod., všude je jedním ze základních rozlišovacích (a seznamovacích) kritérií vzhled. A právě na mužské tělo v jeho nedokonalé dokonalosti (ať už to zní jakkoliv jako oxymóron) se rozhodl upoutat pozornost svým foto projektem umělec a fotograf Adam Moco. „Chci, aby se queer mužská komunita začala dívat na mužské tělo pozitivně, proto – a také na oslavu mnoha různých tvarů, velikostí a proporcí – vznikla série snímků s názvem Bare,“ tvrdí sám Moco.

22. 5. 2019Nejčastější lži, které muži říkají o svých penisech: výmysly vs. realita

Aby snímky odpovídaly záměru, všechny muže, kteří se Mocovi stali modely, fotograf oslovil právě prostřednictvím různých online aplikací. „Myslím, že dnes se lidé často schovávají za technologiemi a mají ty, kteří jsou na fotkách na seznamkách, tendenci dehumanizovat. Ostatně, nemyslím si, že ti, kteří na svých profilech velmi restriktivně uvádějí některé své preference jako „žádné tuky“, „ne Asiaté“ či „ne zženštilí“, by je byli tímto způsobem schopni aplikovat i v reálném životě a protějšku je sdělili do očí,“ doplnil dále fotograf.

21. 6. 2019Koktejly pro letošní léto: Domácí suroviny, vinné "spritzy" i míchaná piva!

Projekt Bare je tedy sérií aktů a portrétních fotografií, které pomáhají ke zmapování rozmanitosti mužské krásy a tělesnosti. Podívejte se v následující galerii, jak se Mocovi podařilo zachytit různé muže v jejich přirozeném prostředí, jejich NSFW snímky jsou potom dostupné přímo na oficiálním webu fotoprojektu.

Zdroj: trystpic.com, gaystarnews.com