Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Bomba. Absolutní otřes v českém showbyznysu. Boj mezi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým dospěl k momentu, kdy se známý hudebník musí vystavit téměř v rouše Adamově. Ondřej Brzobohatý prolomil hradbu mlčení a poskytl rozhovor. Rozhovor, o kterém si jen málokdo mohl představit, že kdy vznikne. Ondřej se tímto rozhovorem veřejně přihlásil k tomu, že se převléká za Drag queen. Tiffany Ritchbitch, vítejte na scéně.
Ctibor Jarkuliš Ctibor Jarkuliš Autor
23. 5. 2023

Pro začátek si jen ujasněme, k čemu se to Ondřej přihlásil. Ano, i já jsem to musel nejprve hledat. Kdo je tedy Drag queen? Chytré knihy mi řekly, že jde většinou o muže, který se převléká a líčí jako žena. Navíc to činí způsobem tak extravagantním a mnohdy až přehnaným, že působí spíše satiricky a komicky. Důležité je, že tzv. Drag queen může být kdokoli. Muž, žena, nebinární člověk, trans, homosexuál. Anebo, jako v případě Ondřeje Brzobohatého, heterosexuál.

Tipy redakce

Jde tedy o muže, který svým chováním karikuje ženu. Říkáte si, že jste ještě takového muže neviděli? Klidně se s vámi vsadím, že alespoň jednu Drag queen jste v televizi viděli. Kde, ptáte se? Viděli jste epizodu „Mr. Bean v pokoji 426“? Vzpomeňme si na známého nešiku, který si zabouchne klíče v pokoji. Plíží se hotelem. Vleze nahý do obrovského kufru, který stojí v lobby. Komu ten kufr patří? Danny LaRue. Známá Drag queen, kterou ztvárňoval Daniel Patrick Carroll, irský zpěvák a bavič. A třeba byste přišli i na další příklady. Nicméně, to se psal rok 1993. Teď se přesuňme o třicet let dopředu.

Nenávist bulváru a střežení soukromí

Ondřej Brzobohatý určitě byl a stále také je, alespoň v to věřím, vnímán jako pevný bod českého showbyznysu. Syn slavného otce. V současném Česku pravděpodobné jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, skladatel a muzikant. Vedle toho taky skvěle vypadající muž. Chlap, co má styl. Umí se oblékat. Jeho vyjadřování je na úrovni a má hlavu a patu. Správný následovník zděděného odkazu. Zkrátka řekněme, že kdyby se rozdávaly vizitky MODERNÍ MUŽ, Ondřej Brzobohatý by jich dostal spoustu.

Proto vám chci připomenout něco, co třeba tolik široká veřejnost nevnímá. A mnoho lidí to třeba ani neví, nikdy je to nenapadlo. Ondřej Brzobohatý je populární osobnost a jako taková podléhá něčemu, čemu se říká osoba veřejného zájmu. Proto je v hledáčku bulvárů. Jeho exkluzivita pro bulvární média spočívá v tom, že on sám velmi, ale opravdu velmi nerad komunikuje s bulvárními médii. Bulvární média přímo nesnáší, o novinářích nemluvě. Ano, vnímáte ho z televize a určitě jste už nějaký rozhovor s Ondřejem četli. Byly to ale media z kategorie těch „seriózních“. Rozhovor pro bulvár? Kde nic, tu nic.

Já sám jsem v bulváru několik let pracoval. Zařizoval jsem pro jeden bulvární web video sekci. Objížděl jsem večírky, velké akce, byl u rozhovorů s opravdovými osobnostmi českého showbyznysu. Jestli v tomto světě existoval někdo, kdo byl řekněme nedostupný, byl to Ondřej Brzobohatý. Proč tohle říkám? Ne, to není stěžování nebo hanobení. Chci, abyste pochopili, jak moc musel Ondřej vystoupit ze své komfortní zóny, když se rozhodl poskytnout nejotevřenější rozhovor o svém soukromí největšímu bulvárnímu médiu v zemi.

<Path> Proč se heterosexuální muži dívají na gay porno?Zdroj: Cosmopolitan.com, YourTango.com, SteadyHealth.com, Queerty.com, Lehmiller.com, Africahitz.com, Mirror.co.uk, Says.com, Fightthenewdrug.com

Nevíme to jistě, ale dokážu si spočítat, že on sám nikdy ani nepomyslel na to, že bude k něčemu takovému donucen. Snad si mohl v myšlenkách zabrousit ke 13. komnatě, možná k budoucí filmové biografii. Snad jednou by se právě tam o všem rozhovořil. Ale že bude jeho nejniternější soukromí vláčeno bulvárním bahnem?

Tohle není coming out, to je hon na čarodějnice

Sám to koneckonců Brzobohatý v rozhovoru připomíná. Tohle není z jeho strany nějaký coming out. To spíš obhajoba sama sebe. Ano, byl k této skutečnosti dotlačen a vypadá to, že žádost o rozvod s blonďatou paní (nebudu podruhé říkat jméno, promiňte, je mi to proti srsti), byla mávnutím pro začátek tohoto honu. Možná právě proto, že jde o velmi vysilující období jeho života, nebude Brzobohatý dál vnímat, jaký dopad bude mít tento jeho otevřený rozhovor na společnost. Nebo alespoň určité frakce naší společnosti, konkrétně třeba na Drag queen komunitu.

Já jsem si poměrně dost jistý, že v pondělí odpoledne nebyl na českém internetu vyhledávanější výraz než právě Drag queen. Nebo byl minimálně v top 3. Ondřej tím totiž otevřel dveře, o kterých velká část veřejnosti ani nevěděla, že existují.

Asi se nedá nyní čekat, že by se muzikant stal jakýmsi ambasadorem nebo hlavní tváří této komunity. Ale může se stát vzorem, aniž by o to on sám stál. Ano, v rozhovoru říká, že česká veřejnost je konzervativní, ale že si sám myslí, že by to už dříve lidé přijali. A hle, oni to přijímají.

Můžeme samozřejmě jen spekulovat, zda by ohlasy byly stejné i za situace, kdy by k odhalení nedošlo v momentě, kdy se podle mnohých Ondřej stal obětním beránkem jedné blonďaté dámy. Ale když vidíte tu pozitivní vlnu podpory od lidí ze showbyznysu a zároveň i od běžné veřejnosti, dá se to lehce odhadnout. Speciálně doporučuji komentář Libora Boučka, skvěle napsáno.

Tiffany Ritchbitch, vítejte na scéně

Závěrem se snad už jen sluší přivítat nové dítě v ulici. Do titulků se totiž dostává nové jméno Tiffany Ritchbitch. Bude určitě nějakou dobu plnit přední strany bulvárních časopisů a bude předmětem hlavních článků na homepage bulvárních webů. Sice se tak stává za jiných okolností, než by asi ona sama chtěla, ale snad nebudu jediný, kdo smekne klobouk.

Tiffany, zvládáte to s grácií, taktem a gentlemanstvím, které je vlastní například Ondřeji Brzobohatému. Vítejte v záři reflektorů.

Zdroj: Autor/Názorový článek

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop