Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Bomba. Absolutní otřes v českém showbyznysu. Boj mezi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým dospěl k momentu, kdy se známý hudebník musí vystavit téměř v rouše Adamově. Ondřej Brzobohatý prolomil hradbu mlčení a poskytl rozhovor. Rozhovor, o kterém si jen málokdo mohl představit, že kdy vznikne. Ondřej se tímto rozhovorem veřejně přihlásil k tomu, že se převléká za Drag queen. Tiffany Ritchbitch, vítejte na scéně.
Ctibor Jarkuliš Ctibor Jarkuliš Autor
23. 5. 2023

Pro začátek si jen ujasněme, k čemu se to Ondřej přihlásil. Ano, i já jsem to musel nejprve hledat. Kdo je tedy Drag queen? Chytré knihy mi řekly, že jde většinou o muže, který se převléká a líčí jako žena. Navíc to činí způsobem tak extravagantním a mnohdy až přehnaným, že působí spíše satiricky a komicky. Důležité je, že tzv. Drag queen může být kdokoli. Muž, žena, nebinární člověk, trans, homosexuál. Anebo, jako v případě Ondřeje Brzobohatého, heterosexuál.

Tipy redakce

Jde tedy o muže, který svým chováním karikuje ženu. Říkáte si, že jste ještě takového muže neviděli? Klidně se s vámi vsadím, že alespoň jednu Drag queen jste v televizi viděli. Kde, ptáte se? Viděli jste epizodu „Mr. Bean v pokoji 426“? Vzpomeňme si na známého nešiku, který si zabouchne klíče v pokoji. Plíží se hotelem. Vleze nahý do obrovského kufru, který stojí v lobby. Komu ten kufr patří? Danny LaRue. Známá Drag queen, kterou ztvárňoval Daniel Patrick Carroll, irský zpěvák a bavič. A třeba byste přišli i na další příklady. Nicméně, to se psal rok 1993. Teď se přesuňme o třicet let dopředu.

Nenávist bulváru a střežení soukromí

Ondřej Brzobohatý určitě byl a stále také je, alespoň v to věřím, vnímán jako pevný bod českého showbyznysu. Syn slavného otce. V současném Česku pravděpodobné jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, skladatel a muzikant. Vedle toho taky skvěle vypadající muž. Chlap, co má styl. Umí se oblékat. Jeho vyjadřování je na úrovni a má hlavu a patu. Správný následovník zděděného odkazu. Zkrátka řekněme, že kdyby se rozdávaly vizitky MODERNÍ MUŽ, Ondřej Brzobohatý by jich dostal spoustu.

Proto vám chci připomenout něco, co třeba tolik široká veřejnost nevnímá. A mnoho lidí to třeba ani neví, nikdy je to nenapadlo. Ondřej Brzobohatý je populární osobnost a jako taková podléhá něčemu, čemu se říká osoba veřejného zájmu. Proto je v hledáčku bulvárů. Jeho exkluzivita pro bulvární média spočívá v tom, že on sám velmi, ale opravdu velmi nerad komunikuje s bulvárními médii. Bulvární média přímo nesnáší, o novinářích nemluvě. Ano, vnímáte ho z televize a určitě jste už nějaký rozhovor s Ondřejem četli. Byly to ale media z kategorie těch „seriózních“. Rozhovor pro bulvár? Kde nic, tu nic.

Já sám jsem v bulváru několik let pracoval. Zařizoval jsem pro jeden bulvární web video sekci. Objížděl jsem večírky, velké akce, byl u rozhovorů s opravdovými osobnostmi českého showbyznysu. Jestli v tomto světě existoval někdo, kdo byl řekněme nedostupný, byl to Ondřej Brzobohatý. Proč tohle říkám? Ne, to není stěžování nebo hanobení. Chci, abyste pochopili, jak moc musel Ondřej vystoupit ze své komfortní zóny, když se rozhodl poskytnout nejotevřenější rozhovor o svém soukromí největšímu bulvárnímu médiu v zemi.

<Path> Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu SpotifyZdroj: Miss Petty / David Daniel, redakce, Spotify

Nevíme to jistě, ale dokážu si spočítat, že on sám nikdy ani nepomyslel na to, že bude k něčemu takovému donucen. Snad si mohl v myšlenkách zabrousit ke 13. komnatě, možná k budoucí filmové biografii. Snad jednou by se právě tam o všem rozhovořil. Ale že bude jeho nejniternější soukromí vláčeno bulvárním bahnem?

Tohle není coming out, to je hon na čarodějnice

Sám to koneckonců Brzobohatý v rozhovoru připomíná. Tohle není z jeho strany nějaký coming out. To spíš obhajoba sama sebe. Ano, byl k této skutečnosti dotlačen a vypadá to, že žádost o rozvod s blonďatou paní (nebudu podruhé říkat jméno, promiňte, je mi to proti srsti), byla mávnutím pro začátek tohoto honu. Možná právě proto, že jde o velmi vysilující období jeho života, nebude Brzobohatý dál vnímat, jaký dopad bude mít tento jeho otevřený rozhovor na společnost. Nebo alespoň určité frakce naší společnosti, konkrétně třeba na Drag queen komunitu.

Já jsem si poměrně dost jistý, že v pondělí odpoledne nebyl na českém internetu vyhledávanější výraz než právě Drag queen. Nebo byl minimálně v top 3. Ondřej tím totiž otevřel dveře, o kterých velká část veřejnosti ani nevěděla, že existují.

Asi se nedá nyní čekat, že by se muzikant stal jakýmsi ambasadorem nebo hlavní tváří této komunity. Ale může se stát vzorem, aniž by o to on sám stál. Ano, v rozhovoru říká, že česká veřejnost je konzervativní, ale že si sám myslí, že by to už dříve lidé přijali. A hle, oni to přijímají.

Můžeme samozřejmě jen spekulovat, zda by ohlasy byly stejné i za situace, kdy by k odhalení nedošlo v momentě, kdy se podle mnohých Ondřej stal obětním beránkem jedné blonďaté dámy. Ale když vidíte tu pozitivní vlnu podpory od lidí ze showbyznysu a zároveň i od běžné veřejnosti, dá se to lehce odhadnout. Speciálně doporučuji komentář Libora Boučka, skvěle napsáno.

Tiffany Ritchbitch, vítejte na scéně

Závěrem se snad už jen sluší přivítat nové dítě v ulici. Do titulků se totiž dostává nové jméno Tiffany Ritchbitch. Bude určitě nějakou dobu plnit přední strany bulvárních časopisů a bude předmětem hlavních článků na homepage bulvárních webů. Sice se tak stává za jiných okolností, než by asi ona sama chtěla, ale snad nebudu jediný, kdo smekne klobouk.

Tiffany, zvládáte to s grácií, taktem a gentlemanstvím, které je vlastní například Ondřeji Brzobohatému. Vítejte v záři reflektorů.

Zdroj: Autor/Názorový článek

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková

E-Shop