O nás

Jsme banda lidí, kteří si prostě a jednoduše řekli, že se už nebudou bát. Nebudou se bát milovat sebe sama, snít ve velkém a mluvit pravdu. Píšeme o tom, co nás inspiruje. Píšeme o vás a pro vás.  

Proč to děláme?

Protože je kolem nás spousta lidí, kteří se nemají rádi pro něco, co dělají. Případně pro to, kým jsou. Chceme vám nabídnout pravdivý a neodsuzující pohled na všechny aspekty lidského chování tak, abyste se tímto obsahem cítili inspirováni a více si věřili. Sociální sítě vyobrazují jen to pěkné, lidé se podle toho porovnávají a nejsou sami se sebou spokojení. Chceme jim nabídnout prostor, kde se mohou porovnávat se skutečností a cítit se u toho dobře. Takže v tom nejsou sami.

 

NAŠE SYMBOLY

Siréna v logu

Antickou Sirénu používáme nejen proto, že je spojená s naší evropskou kulturou, ale také pro význam, který ji definuje. Siréna je mytologická bytost, který má ženskou hlavu a tělo ptáka. Sirény byly nejprve obyčejné ženy, nymfy bohyně Persefoné. Poté co bůh podsvětí Hádes Perfesoné unesl, její služebnice se žalem proměnily v Sirény. Ze studu se poté odstěhovaly na skalnatý ostrov nedaleko Skylly, odkud svým líbezným zpěvem lákaly námořníky, pak je zardousily a vysály jim krev. Jedním z prvních hrdinů, který zpěv Sirén uslyšel, byl Odysseus, který o jejich zlých úmyslech slyšel předem, a mohl se tedy na cestu připravit. Informoval proto posádku své lodi, aby si před cestou zacpala uši včelím voskem, jeho přivázala ke stěžni a v žádném případě nereagovala na jeho výzvy k tomu, aby ho rozvázala. Díky tomu jako první slyšel líbezný zpěv Sirén a zároveň dokázal přežít. Zpěv Sirén je tak spojován s vábením ega, odstavením rozumného uvažování na vedlejší kolej a mazání paměti. Zkrátka: navádění špatným směrem. 

Sirénu máme v logu jako připomínku hlasu ega nebo strachu, který nám brání v tom, abychom byli k sobě i k ostatním upřímní a díky tomu v životě spokojenější. Zpěv Sirén (tedy strachu a ega) nás svádí ze správné cesty a brání nám v nalezení štěstí. Siréna nám tedy každým dnem připomíná, že hlasy ega a obav jsou tu stále s námi, a pokud s nimi chceme bojovat, musíme být upřímní k sobě i k ostatním. 

Oranžová barva

Oranžová je směsí červené (barva života – zrození; krev, potrava a teplo; oheň; barva vášně, libida nebo anarchie a statečnosti) a žluté (barva slunce; mexičtí Mayové žlutou označovali slovem Kan, což je také výraz pro boha, který ovládal nebe; je to i barva plodnosti [Čína], upozornění [je dobře vidět na kovových površích], stárnutí – v našem případě tedy jisté dozrání, moudrost apod.). 

Oranžová barva v sobě díky žluté nese méně agrese. Oranžová je také barvou slunce při východu a západu. Přeneseně tedy odkazuje na zrod nového a odchod starého. 

V době, kdy žil Buddha, vězni nosili oděvy oranžové barvy. Buddha tedy jako výraz solidarity a pochopení nosil rovněž oranžový oděv (buddhistického mnicha dodnes poznáte právě díky oranžovému hábitu). V našem případě tím chceme dát najevo pochopení a sounáležitost se všemi těmi, kteří se ještě na správnou cestu nevydali – tedy respekt a toleranci, což jsou zároveň jedny z našich nejvýznamnějších hodnot.

Motto „Kde je pravda, tam je vítězství“

Citát, který pochází ze sanskrtu (यतो धर्मस्ततो जय) a objevuje se také v jednom z nejstarších a nejvýznamnějších indických eposů Mahábháratě, jejíž nedílnou součástí je známější Bhagavadgíta. Oba eposy byly sepsány v době od 4. st. př.n.l. do 4. st. n.l. a představují nejvýznamnější posvátné knihy hinduismu. 

Citát „Kde je pravda, tam je vítězství“ je také mottem indického Nejvyššího soudu.

TEAM

Irena Piloušková
šéfredaktorka LUI
Profile
Mirka Dobešová
redaktorka
Profile
Bohdana Rambousková
redaktorka
Profile
Aneta Šimečková
redaktorka
Profile
Petra Sapožnikovová
backoffice inteligence
Profile
Ondřej Kubáček
redaktor
Profile
Kamila Kraftová
stará se o blaho našich klientů
Profile
Markéta Kovaříková
stará se o blaho našich klientů
Profile
Martin Quang
fotograf
Profile
Oliver Cuadra
kameraman a střihač
Profile
Tomáš Sovinský
umělecký kameraman
Profile
Juan David Calderón Ardila
fotograf
Profile
Jakub Starý
vydavatel
Profile

NAŠE platformy

PRINT
SOCIAL
WEB

Naše hodnoty

respekt
sebeláska
úcta
tolerance
kreativita
flexibilita
pravda
individualita
sebevyjádření
upřímnost
důstojnost
nekonformita
přítomnost
víra
naděje
úsilí
profesionalita

Vize

Chceme pomáhat měnit lidem život k lepšímu nabízením nezkresleného pohledu tam, kde je zatím jen šero a/nebo iluze. Myslíme si, že se lidé dnes hodně podceňují, případně se nemají rádi právě proto, že je jim servírována jen ta krásná a místy nepřesvědčivě dokonalá stránka života. Tím, že jsme objektivní, upřímní, otevření a máme odvahu vnést světlo i tam, kde zatím byla tma, pomáháme lidem vidět svět v realističtějších barvách a tím přispívat k jejich pozitivnějšímu vnímání sebe sama.

Mise

Být každodenní inspirací pro lidi, kteří buď hledají sami sebe, nebo jsou si ohledně sebe samých nejistí. Jsme prostorem, který předává podněty k zamyšlení nad vlastním životem a svou rolí v něm a na tomto základě iniciuje nezbytné změny vedoucí ke kvalitnějšímu životu.