LFWM: Vivienne Westwood dala svou poslední kolekcí módě nový smysl!

11. 1. 2017 06:00 Móda
LFWM: Vivienne Westwood dala svou poslední kolekcí módě nový smysl!

Sledování poslední kolekce Vivienne Westwood na LFWM mi připomnělo interview, které dělala Ellen Degeneres s Diane Keaton. Obě tehdy přišli v relativně podobném bílém obleku a Diane prohlásila, že by chtěla nosit to, co Ellen. Ellen na to odvětila, že to v podstatě nosí.

A to je přesně ten moment. Vivienne totiž představila lepší verzi toho, co všichni nosíme. Odvážnější a sebevědomější klasiku. Nové trendy, které už skoro všichni známe, ale na ještě vyšším levelu, než to udělali ostatní.

4. 5. 2018Zajímá vás, jak si vybrat kvalitní erotickou masáž? Poradíme vám, čeho si všímat

Vivienne, která si svou značku vybudovala právě na odvaze být jiná, dokáže ve svých 75 letech nakopat pomyslný módní zadek celé generaci mladých talentů. Protože když Viv pošle na molo kluka v tylové sukni, je jasné, že to tak cítila a myslí to vážně. Nesnaží se upoutat na sebe pozornost.

Nejpodstatnější úspěch je ale to, že se nebála změnit spodní linii u pánského saka a upravila mu střih. To neudělal skoro nikdo velmi dlouhou dobu. I oblek tak dostal IDGAF feel.

30. 4. 2018Oslavte příchod prvního máje stylově – rekordním svatebním dortem na podporu stejnopohlavního manželství

Kolekce už není okatě punková, jako bývaly ty předešlé. Uklidnila se i barevná paleta, protože upřímně, žádá si to současná módní společnost. Střihy jsou minimalističtější, ale nepůsobí předstíraně. Rukopis značky je stále viditelný.

Módní zajímavost: Legendární skupina Sex Pistols původně vznikla pouze jako reklamní kampaň začínající Vivienne, která pro ně navrhovala oblečení. 

Foto: Vivienne Westwood

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop