I muži si zaslouží luxusní péči! Pokud chcete posunout svůj životní styl na vyšší úroveň, vyzkoušejte holení břitvou!

Pokud vás baví kupovat si každý měsíc nevzhledné plastové holicí strojky z drogerie a používat umělohmotnou pěnu, tento článek není pro vás. Dozvíte se ale,…

Pokud vás baví kupovat si každý měsíc nevzhledné plastové holicí strojky z drogerie a používat umělohmotnou pěnu, tento článek není pro vás. Dozvíte se ale, jaké plusy přináší klasické holení namokro a proč se k němu přiklání čím dál tím více moderních mužů.

Mokré holení má mnoho výhod, které strčí do kapsy používání jednorázových holítek a pěny v plechovce. Patří mezi ně nejen hladší, ale i méně podrážděná pleť a k tomu důvod ekonomický – počáteční investice do vybavení se vám velice brzy vyplatí. Také se vyhnete dehydrataci pokožky z běžných pěn ve spreji, což vede k prohlubování vrásek. A ty přece nikdo nechceme.

Mezi základní pilíře mokrého holení patří použití vody pro napěnění mýdel, pěn a krémů, dále použití ručního holicího strojku nebo břitvy a konečně použití štětky na holení, která slouží k nanesení vrstvy pěny na tvář.

Každý z těchto komponentů má výrazné benefity ve srovnání s klasickými plastovými holítky. Holení namokro vám tak může přinést mnohonásobně lepší výsledek. To, že příslušenství vypadá elegantně a vybraně, je už jen další z obrovské škály výhod. Pojďme si ukázat, bez čeho se neobejdete, když chcete s touto gentlemanskou záležitostí začít.

První věcí, kterou potřebujete, je holicí strojek neboli bagr. Ten má vyměnitelnou žiletku, která vás přijde na pár korun – jedna vydrží až 20 holení. Chcete-li se vydat ještě klasičtější cestou, můžete zkusit břitvu, ideální ale je si nejprve natrénovat pevnou ruku s bagrem, pokud s mokrým holením teprve začínáte. Břitva vyžaduje rychlé přibroušení před každým použitím pomocí obtahovacího řemenu.. Jinak ale klidně vydrží po celý život, když si vyberete správnou značku. Mně se nejvíce osvědčila německá značka Timor. Bagr, břitvu i obtahovací řemen seženete například v obchodě Gentleport v Pánské pasáži Na Příkopě.

Další nepostradatelnou pomůckou je štětka, ideálně z jezevčích štětin, které jsou nejjemnější. Máte-li citlivější pleť, pořiďte si spíše štětku syntetickou, v té se totiž tolik neusazují mikroorganismy a je tím pádem jednodušší na údržbu. Štětkou se vyšlehává a nanáší pěna, také ale pomáhá do vašich vousů natáhnout vodu a tím je napřímit, takže oholit se pro vás bude mnohem snazší. Štětek jsem už zkusil několik, zatím jsem nejspokojenější se značkou Mühle, která své výrobky navíc vyrábí v krásném klasickém designu.

Máte-li příslušenství, zbývá už jen nakoupit vhodnou kosmetiku, která podpoří hladký výsledek a postará se o vaši pleť po oholení. Potřebovat budete především dva přípravky – mýdlo nebo krém na holení, ze kterého si štětkou vyšleháte pěnu, a balzám nebo olej po holení, které pleť hydratují. Pokud se při holení poraníte, nedocenitelnou službu vám prokáže kamencová tyčinka. Zanechá na pleti vrstvu minerálů, které kůži vydezinfikují a zanícená místa šetrně zatáhnou. Seženete ji taktéž v Gentleportu.

Pokud vás výčet přípravků neodradil, příště si řekneme, jak při celém procesu postupovat. Jste-li ale nedočkaví a chcete své nové hračky vyzkoušet co nejdříve, přesný postup najdete na tomto odkazu.