6 tipů, jak na mastnou pleť + tipy na kvalitní produkty dostupné v českých e-shopech

6 tipů, jak na mastnou pleť + tipy na kvalitní produkty dostupné v českých e-shopech

Ze všech typů pleti je právě ta mastná nejotravnější. Obvykle je výsledkem mužského pohlavního hormonu testosteronu. Ten podněcuje mezi jinými nárůst a…
Michael Kulkus Michael Kulkus Autor
19. 5. 2016

Ze všech typů pleti je právě ta mastná nejotravnější. Obvykle je výsledkem mužského pohlavního hormonu testosteronu. Ten podněcuje mezi jinými nárůst a produkci mazových žláz a tím se stará o vzrůstající produkci mazu. Testosteron se tvoří v mužském i ženském organismu – v ženském organismu však v mnohem menších množstvích. Pleť je pak náchylnější k tvorbě akné a černých teček. Dobrá zpráva ale je, že existuje mnoho přípravků a triků, které vám pomohou s tímto problémem bojovat.

1. Vyhněte se mýdlu
„Pokud máte mastnou pleť, měli byste se vyhnout používání agresivního mýdla a alkalických čisticích prostředků, stejně jako přehnané péči“, říká Sally Penford z mezinárodního dermatologického institutu. Kůže potřebuje rovnováhu maziv pro svou ochranu, a pokud ji budete pravidelně zbavovat přírodních olejů, bude dehydratovaná, citlivá a v obraně začne produkovat ještě více olejů. Místo toho expert doporučuje používat čisticí prostředky na bázi glycerinu pro mastnou pleť.

[related-article] 

2. Teplo je váš nepřítel
„Lidé s mastnou pletí mohou v létě trpět více“, říká expert. Teplo více zaktivní mazové žlázy, což vede k produkci přebytečných olejů.

3. Nepřehánějte to s pleťovou vodou
„Právě pleťovou vodu všichni oslavují jako zázrak v péči o mastnou pleť, ale zas tak slavné to s ní také není“, říká Nick Lowe. Je to s ní podobné jako s přehnanou péčí – mastnotu sice odstraní, ale nezabráníte tak tvorbě dalších olejů. Pokud to přeháníte, nebude mít vaše pokožka zdravý balanc.

4. Čisté póry
Proč je důležité pravidelně používat peeling? Kožní buňky se neustále tvoří a odumírají. Odumřelé buňky se hromadí ve svrchní vrstvě kůže a vytvářejí bariéru, která brání prostupu účinných látek do hlubších vrstev kůže. Pleť bývá viditelně unavená, tvoří se šupinky, pupínky, ucpávají se póry. Nejlepším prostředkem pro obnovení a omlazení pokožky je odlupovaní neboli exfoliace povrchové vrstvy kožních buněk s pomocí peelingu.
Zkuste použít jemný výrobek jako třeba Daily Microfoliant a dejte si pozor na výrobky obsahující přemíru kyseliny salicylové.

[related-article] 

5. Hydratace
Že mastná pleť nepotřebuje hydratovat? Tak to je jeden z dalších velkých omylů v péči o pleť. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše kožní problémy, téměř všichni trpíme dehydratací pokožky vlivem životního stylu a stravování. Správně hydratační přípravky se postarají o kritickou absenci hydratace a zároveň ochrání pokožku proti životnímu prostředí. A pozor – vlhčit pleť lze i bez „mastných“ krémů. Tyto dva termíny jsou totiž v tomto případě často zaměňovány a lidé si myslí, že po hydrataci bude jejich pleť ještě mastnější.

6. „Zamaskujte“ vaše problémy
Obličejové masky nejsou pro každého (pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, musíte být zvláště opatrní při používání silných přírodních masek na bázi jílu), ale jsou skvělé pro kluky s mastnou pletí.

Zdroj: tumblr, oficiální weby výrobců

Populární
články

E-Shop