6 tipů, jak na mastnou pleť + tipy na kvalitní produkty dostupné v českých e-shopech

6 tipů, jak na mastnou pleť + tipy na kvalitní produkty dostupné v českých e-shopech

Ze všech typů pleti je právě ta mastná nejotravnější. Obvykle je výsledkem mužského pohlavního hormonu testosteronu. Ten podněcuje mezi jinými nárůst a…
Michael Kulkus Michael Kulkus Autor
19. 5. 2016

Ze všech typů pleti je právě ta mastná nejotravnější. Obvykle je výsledkem mužského pohlavního hormonu testosteronu. Ten podněcuje mezi jinými nárůst a produkci mazových žláz a tím se stará o vzrůstající produkci mazu. Testosteron se tvoří v mužském i ženském organismu – v ženském organismu však v mnohem menších množstvích. Pleť je pak náchylnější k tvorbě akné a černých teček. Dobrá zpráva ale je, že existuje mnoho přípravků a triků, které vám pomohou s tímto problémem bojovat.

1. Vyhněte se mýdlu
„Pokud máte mastnou pleť, měli byste se vyhnout používání agresivního mýdla a alkalických čisticích prostředků, stejně jako přehnané péči“, říká Sally Penford z mezinárodního dermatologického institutu. Kůže potřebuje rovnováhu maziv pro svou ochranu, a pokud ji budete pravidelně zbavovat přírodních olejů, bude dehydratovaná, citlivá a v obraně začne produkovat ještě více olejů. Místo toho expert doporučuje používat čisticí prostředky na bázi glycerinu pro mastnou pleť.

[related-article] 

2. Teplo je váš nepřítel
„Lidé s mastnou pletí mohou v létě trpět více“, říká expert. Teplo více zaktivní mazové žlázy, což vede k produkci přebytečných olejů.

3. Nepřehánějte to s pleťovou vodou
„Právě pleťovou vodu všichni oslavují jako zázrak v péči o mastnou pleť, ale zas tak slavné to s ní také není“, říká Nick Lowe. Je to s ní podobné jako s přehnanou péčí – mastnotu sice odstraní, ale nezabráníte tak tvorbě dalších olejů. Pokud to přeháníte, nebude mít vaše pokožka zdravý balanc.

4. Čisté póry
Proč je důležité pravidelně používat peeling? Kožní buňky se neustále tvoří a odumírají. Odumřelé buňky se hromadí ve svrchní vrstvě kůže a vytvářejí bariéru, která brání prostupu účinných látek do hlubších vrstev kůže. Pleť bývá viditelně unavená, tvoří se šupinky, pupínky, ucpávají se póry. Nejlepším prostředkem pro obnovení a omlazení pokožky je odlupovaní neboli exfoliace povrchové vrstvy kožních buněk s pomocí peelingu.
Zkuste použít jemný výrobek jako třeba Daily Microfoliant a dejte si pozor na výrobky obsahující přemíru kyseliny salicylové.

[related-article] 

5. Hydratace
Že mastná pleť nepotřebuje hydratovat? Tak to je jeden z dalších velkých omylů v péči o pleť. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše kožní problémy, téměř všichni trpíme dehydratací pokožky vlivem životního stylu a stravování. Správně hydratační přípravky se postarají o kritickou absenci hydratace a zároveň ochrání pokožku proti životnímu prostředí. A pozor – vlhčit pleť lze i bez „mastných“ krémů. Tyto dva termíny jsou totiž v tomto případě často zaměňovány a lidé si myslí, že po hydrataci bude jejich pleť ještě mastnější.

6. „Zamaskujte“ vaše problémy
Obličejové masky nejsou pro každého (pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, musíte být zvláště opatrní při používání silných přírodních masek na bázi jílu), ale jsou skvělé pro kluky s mastnou pletí.

Zdroj: tumblr, oficiální weby výrobců

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop