Jak se oblékají čeští muži? Street style fotky z ulic Prahy

26. 4. 2016 12:00 Móda
Jak se oblékají čeští muži? Street style fotky z ulic Prahy

V galerii níže jsou čeští kluci, kteří v nedávné době ukázali internetu, co mají právě na sobě. Je jasné, že klasická kombinace slimkových kalhot v kombinaci s tričkem, New Balance či Nike keckami a designovým kabátem neumírá. V oblibě jsou jak oversized kabáty a pláště, tak jednoduché bomberky nebo pohodlné mikiny. Nejčastěji pak v kombinaci s jednoduchým bílým tričkem. V kurzu je spíše ležérnější oblečení v podobě roztrhaných džínů a long-fit svetrů a mikin. Jsme svědky toho, že najít outfit bez rotrhananých džínů nebo rozparků na koleni je na internetu dnes téměř nemožné. K této módě se vyjádřil v našem posledním rozhovoru i Lukáš Lindner, kterému se líbí osobitější styl. V opozici stojí slimkovým kalhotům stále paradoxně tepláky. 

[related-article]

A jak to s těmi kalhotami vlastně je? Přesně před osmi lety se znovu začal pomalu dostávat do povědomí a rozšiřovat nový trend v přiléhavosti pánských džínů, takzvaných slim a skinny jeans. V té době byste však byli ještě exoti, kdybyste si vzali džiny v podobě, v jaké je vídáme dnes. Svého vrcholu dosáhly až v roce 2011 a trend pokračuje dodnes a má jednoznačný směr – zužovat a zužovat. Módní řetězce samozřejmě nezaspávají na vavřínech a tak nové výrazy jako super slim fit nebo ultra skinny zaplavují pánské sekce a internetové e-shopy. Už definitivně nemusíme navštěvovat dámské sekce, abychom ulovili kalhoty podle našich představ. I přes velký vzestup v posledních letech se však objevil velký protiklad těchto džínů – tepláky. Objevují se v různých designových řešeních, střizích a už zdaleka nejsou pouze domácí módou.

[related-article]

A oblíbené kabáty v barvě velbloudí srsti pak skvěle osvěží váš šatník a doplní tak černou klasiku. V módě už je zhruba od roku 2010, ale teprve loni se začal u pánů hojněji nosit. Tento zvířecí odstín, i když leckdy ne zrovna dvakrát praktický, je symbolem luxusního životního stylu a byl původně vizitkou francouzské buržoazie.

 

Michael Kulkus

Autor

Michael Kulkus

Pendlující mezi dvěma největšími českými metropolemi, mezi dobrými a horšími dny, mezi školou a zaměstnáním. Padá do více paralelních světů, pravidelně zasněn přejíždí tramvajové zastávky. Zajímá se o módu, jeho šatník odráží jeho život. Najdeme v něm chaos všeho, co nám současná móda nabízí - obléká se tedy podle nálady. Jednou seriózní, jednou teenager, jednou introvert, jednou extrovert.

E-shop