Slipy jockstrap se stávají regulérním prádlem mužů. Přesvědčte se o jejich přednostech i vy a už nikdy nebudete chtít nic jiného! Jsou pohodlné, sexy a zdravé

Co to jsou tvz. jockstrapy asi není nutné dlouho vysvětlovat. Tento moderní typ spodního prádla zažívá v současnosti opravdu boom, a to nejen u gay komunity.…

Co to jsou tvz. jockstrapy asi není nutné dlouho vysvětlovat. Tento moderní typ spodního prádla zažívá v současnosti opravdu boom, a to nejen u gay komunity. Sice se jock strapy objevují v běžné módě až v poslední době, tento pojem je však starý jak lidstvo samo. Úplně přesně. V roce 1874 se takzvané jockey strapy (neboli žokejský opasek) zrodil v rukou Američana C. F. Bennetta. Nejprve byly určeny pro dostihové jezdectví a následně pro cyklistiku. Od 20. století je začali ve velkém nosit hráči amerického fotbalu a jsou nezbytnou výstrojí i dnes.

“Moderní muži, kteří o sebe dbají a jde jim nejen o pohodlí, ale také o to, že se méně potí, jsou jockstrapy to nejlepší řešení. Nejde jen o prádlo na sport, či aktivní pohyb, ale vhodné jsou rovněž i na každodenní nošení pod oblekové kalhoty či džíny,” říká Martin Malý, zakladatel internetového obchodu s pánským spodním prádlem DMXgear.cz.

Jockstrapy se obvykle skládají z pružné gumy okolo pásu (jako např. u klasických boxerek nebo slipů), na kterou je vepředu našitý váček pro přirození. Zadní část tvoří jen dva gumové lemy obepínající spodní stranu zadku. A to je vše. Opravdu na zakrytí zadku nic není. Jak už bylo řečeno hráči rugby nosí toto prádlo při každé hře pod většinou elastickými kraťasy. Navíc do váčku vpředu si vkládají suspenzor, který chrání jejich přirození před nárazy.

Jockstrapy mají i léčebné účinky. Používaly se při potížích s ledvinami, nespavosti či erektilní dysfunkci. Dnes se jockstrapy staly součástí běžného každodenního nošení. Nabízí totiž mužům pohodlí i zdravotní benefity vyplývající z odhalené zadní partie – méně pocení, svědění, škrábání či nepříjemného tlačení. Anatomicky vytvarovaný váček poskytuje naprostý komfort při nošení. Není to tedy jen prádlo určené pro gaye.
“Mnoho mužů může mít ostych při převlékání například v pánských šatnách, ale jde jen o krátkodobý pocit,” dodává M. Malý.

[widgetkit id=406]

Foto: dmxgear.cz, Text: Pavel Vacek