Trend v pánském prádle: Čeští muži stále preferují boxerky, začínají ale nosit i tanga. Nebuďte konzervy a zkuste trochu experimentovat. Nabídka prádla je opravdu široká

Čeští muži si nad výběrem prádla velkou hlavu nedělají. Z průzkumu internetového e-shopu DMXgear, kterého se zúčastnilo přes 500 lidí, vyplynulo, že čeští muži…

Čeští muži si nad výběrem prádla velkou hlavu nedělají. Z průzkumu internetového e-shopu DMXgear, kterého se zúčastnilo přes 500 lidí, vyplynulo, že čeští muži stále preferují klasiku, tedy trenky a boxerky. Jeden fenomén se přesto objevil. Češi začínají nosit i tanga.

Čeští zákazníci jsou velmi konzervativní, co se týká spodního prádla. „Nejčastěji kupovaným prádlem jsou boxerky, které preferuje 55 % mužů, dále jsou to pánské slipy, které si koupilo 25 % Čechů,“ říká Martin Malý, zakladatel e-shopu DMXgear.cz, který zároveň dodává: „Stále více pozorujeme, že se do pánského šatníku dostávají i pánská tanga (5 %) a jockstrapy (15 %).“ Tento styl prádla si většinou kupují zákazníci pro maximální pohodlí a volnost, zejména pak jockstrapy neboli jocksy se z amerického fotbalu přesouvají i do běžného života a nabízí maximální vzdušnost. Jsou určeny nejen pro nošení při sportovních aktivitách, ale i v létě pod kraťasy či pod džíny. Stále však u českých zákazníků převládá ostych toto prádlo nosit do společných šaten.

Je potřeba zmínit velkou změnu, kterou je to, že Češi začínají slyšet na prádlo z kvalitních materiálů a také na světoznámé značky. Už tedy nekupují jen prádlo od neznámých nebo čínských výrobců. Dokonce i české prádlo je v hledáčku, ale to často bojuje s kvalitou materiálu. Z průzkumu DMXgear vyšlo dále najevo, že 65 % mužů nakupuje značkové pánské spodní prádlo.

Sice 68 % mužů do svého nákupního košíků vkládá klasiku, tedy bílé, černé a šedé prádlo, stále více zákazníků vybírá barevné či vzorované prádlo. Svědčí to o tom, že se muži nebojí experimentovat, nelze však mluvit o něčem závratném. Slipy, které si svůj boom již zažily, jsou také v hledáčku pánského pokolení. Většinou si je vybírají muži sportovnějších či hubených postav. Z prodejů na ně vsadilo 25 % zákazníků. K nošení tohoto prádla se přiznaly i takové hvězdy jako herec Robert Pattinson či fotbalista Cristiano Ronaldo. K nošení boxerek se zase přihlásil David Beckham, herec a moderátor Braňo Polák či trenér Radim Kubeček, kteří pro DMXgear.cz nafotili v roce 2012 kampaň.

[widgetkit id=375]

Foto: DMXGear, Text: Pavel Vacek