Newyorský módní týden je v plném proudu! Co nejbláznivějšího zatím předvedl?

13. 2. 2018 14:52 Móda
Newyorský módní týden je v plném proudu! Co nejbláznivějšího zatím předvedl?

V New Yorku právě probíhá týden módy. Jaké nejbláznivější outfity se objevily na přehlídkovém molu a jaké trendy zatím New York představil?

Pojďme si upřímně přiznat, že ne všechny trendy z Ready-to-wear kolekcí jsou nositelné. Někdy se více než jindy ukazuje, že móda je hra, vyjádření kreativity mnohdy až abstraktním způsobem. A to je vlastně správně. Pokud by vše, co se nosí na světových módních týdnech, bylo nositelné a usedlé, trendy by se nevyvíjely a hranice by nemělo co posouvat.

10. 5. 2018Co je momentálně trendem stránek s filmy pro dospělé? V popředí se teď nacházejí Hvězdné války!

Návrháři z newyorského týdne módy jsou evidentně kreativní bytosti se vší pompézností, především ti o malinko méně známější. Možná i proto, aby na sebe více upoutali pozornost a více se o nich mluvilo.

To samozřejmě neplatí o jednom z nejkreativnějších módních návrhářů. Jeremy Scott předvedl futuristické sukně s prvky retro jako z Pátého elementu a i jeho outfit jakoby vypadl z nějakého sci-fi filmu. Kim Tiziana Rottmuller zas posunula vlněné oblečení o další level. Módní návrhářka Collina Strada vyslala spolu s modelem na molo i živé miminko.

rs_634x1024-180210115421-634.Craziest-Looks-NYFW-Jeremy-Scot.jpg

Futuristické sukně v podání Jeremyho Scotta

Na molu se objevila i móda s politickými názory, oversize futuristické péřovky i bláznivé vrstvení.

Světoznámé značky se pak o trochu více mírnily a jejich kolekce byly více nositelnější. Carolina Herrera předvedla velmi ženskou kolekci, plnou elegantních šatů, Oscar de la Renta si dal záležet na materiálech i detailech a Ralph Lauren vyslal na molo modelky v bílé barvě v kombinaci se zářivou žluto-červeno-modro-zelenou.

15. 5. 2018Slavný ekonom: „Ekonomiku lze předvídat podle toho, co lidé poslouchají." A mrazivě to funguje. I častý poslech Rihanny tak řekne, jak se budeme mít

Alexander Wang se opět uchýlil ke kůži a futuristickým střihům. Jeho modelky kombinovaly přísné looky s volnými košilemi. Svoji kolekci předvedla také Victoria Beckham, která se již, víceméně úspěšně, zařadila mezi etablované návrháře. Nejvýraznějším prvkem její kolekce byly oversize tašky, do kterých se opravdu vejde cokoliv.

rs_634x1024-180210115656-634.Craziest-looks-NYFW-Baby.jpg

Živé miminko na přehlídkovém molu v kolekci Collina Strada

Módní atmosféru doplňovaly všudypřítomné celebrity v prvních řadách přehlídek, které se také postaraly o větší sledovanost celé akce. Módní týden v New Yorku končí zítra. Mezi návrháři, kteří mají své prezentace ještě před sebou, je například The Blonds nebo Esteban Cortazar. Nechme se překvapit, jaké kreativní nápady vymyslí.

Více fotografií najdete v galerii.

Zdroj: Nyfw.com, Eonline.com, Usatoday.com

 

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop