"Módní trendy jsou pomíjivé, styl je věčný." Dejte sbohem svému nudnému, dlouholetému stereotypu!

"Módní trendy jsou pomíjivé, styl je věčný." Dejte sbohem svému nudnému, dlouholetému stereotypu!

Věta, kterou řekl kdysi návrhář Yves Saint Laurent, je pravdou všech pravd. Nicméně - ať už máme, či nemáme styl, ať je cool, nebo nic moc, do stereotypu dříve…
Simona Hynková Simona Hynková Autor
17. 5. 2017

Věta, kterou řekl kdysi návrhář Yves Saint Laurent, je pravdou všech pravd. Nicméně - ať už máme, či nemáme styl, ať je cool, nebo nic moc, do stereotypu dříve nebo později spadne většina z nás.

Sepsali jsme několik znaků, které vám řeknou, jestli máte v módě stereotyp, nebo jste v pohodě a dokážete i experimentovat.

<Path> Klukům patří autíčka a holčičkám panenky aneb proč je tohle přesvědčení pro naše děti nebezpečnéZdroj: Autor, michaelkimmel.com

Celý život kupujete na chlup stejné džíny

Je opravdu příjemné, když člověk najde ‚ty‘ džíny. Takové, které opravdu padnou a u kterých se denně bude modlit, aby se nijak nesepraly, nezměnily zkrátka tvar ani barvu. Nicméně není nám předurčeno nosit neustále ty samé. Do toho právě zasahují módní trendy. Nebojte se vyzkoušet džíny s dírou na koleni, barevné kalhoty nebo místo klasických ‚slimek‘ koupit širší nohavice.

4

<Path> Trendy v pánských účesech pro letošní rok? Nekonvenční i precizně zastřižené, v kurzu je letos obojíZdroj: Fashionbeans.com, Pinterest.com

Nechcete to vyhodit? Pošlete to dál!

Neznáme snad jediného člověka, kterému by nebylo líto vyhodit staré oblečení. Takové, které už si jistojistě na sebe už nikdy nevezme. Známe ale také lidi, kteří se dokáží smířit s tím, že staré oblečení už k nim nepatří, přestože je pořád pěkné, a věnují ho třeba na charitu. Špatný pocit z toho určitě mít nebudete, tak směle do toho!

Kupujete stejné věci? Proč?

Výjimkou snad je, když kupujete stejná basic trička, ke kterým ovšem kombinujete různé a zajímavější druhy oblečení. Pokud jste si ale před několika lety oblíbili proužky a od té doby chodíte nonstop jako námořník, zkuste se zamyslet. Nechte si třeba poradit od svých známých a kamarádů. Určitě vám k tomu velice rádi řeknou své, a vy budete konečně po dlouhé době vypadat jinak - a snad i lépe.

10

Nejen oblečení rozhoduje

Nosíte dlouho jeden a ten samý účes? Popřemýšlejte o změně i v tomto ohledu. Oblečení, byť jen trochu, můžete pozměnit každý den, ale alespoň sezónní změna účesu udělá divy.

<Path> Červené flíčky, kruhy pod očima nebo žilky kolem úst: I muži zvládnou zakrýt nedokonalosti tak, aby nebyl make-up zřejmý!Zdroj: allure.com, canva.com, YouTube kanál Haley Kim, redakce

Šokujte okolí

Pokud vám vadí mít pořád pocit, že se za vámi nikdo neohlédne, a to ani z vašeho nejbližšího okolí, zkuste je překvapit. Neznamená to, že musíte každý den přijít oblečeni do křiklavých barev a podobně. Bohatě stačí se třeba jednou za týden zastavit a vymyslet malou obměnu looku na další den. Zkuste začít s doplňky – nikdy nevíte, co s vámi a okolím udělá třeba nová čepice nebo náramek.

Zdroj: fashionbeans.com, Wrangler, Geox, Zoot, El.Ka

Populární
články

E-Shop