Levi's i letos podporuje LGBTQIA komunitu! Tentokrát upozorňuje na používání správných zájmen

Už od svého založení v roce 1853 prosazuje společnost Levi Strauss & Co. rovnost, začleňování a pokrok. V padesátých letech ve svých továrnách propagovala integraci, zatímco federální vláda USA teprve pracovala na zákonech rušící segregaci, spolupracovala na zrušení takzvaného Návrhu č. 8. zakazujícího homosexuální manželství v Kalifornii. Společnost vždy upřednostňovala principy před ziskem. V roce 1992 se například stala první společností ze žebříčku Fortune 500, která rozšířila zdravotní benefity také na partnery stejného pohlaví. A to byl jen začátek usilovné práce na prosazování stejných práv a podmínek po LGBTQIA komunitu napříč světem. Rok 2021 tak není výjimkou.

V rámci Pride 2021 chce Levi's® podpořit empatii a inkluzi! Nová inspirativní kolekce Pride oslavuje komunitu LGBTQIA a zasazuje se za respekt k používání správných zájmen. Nese název „All Pronouns. All Love.“ a představuje příběhy velké lásky, porozumění a optimismu. Kolekce Levi's® Pride 2021, vytvořená jako milostné psaníčko komunitě LGBTQIA, zahrnuje unisexovou řadu moderních stylů klasických kousků Levi's® s novou duhovou grafikou, která je inspirovaná vlající duhovou vlajkou čtvrti Castro v San Francisku.

Bisexuální irský olympionik Jack Woolley se stal obětí brutálního napadení19. 8. 2021

Levi's má dlouholetou historii spravedlivého přístupu ke svým zaměstnancům a fanouškům a podpory komunity LGBTQIA. Považujeme za velmi důležité vidět lidi tak, jak viděni být chtějí. Proto je naším cílem letos představit kolekci Pride s výzvou, kterou nelze ignorovat: respektujte při oslovování všechna zájmena,“ říká Jen Seyová, prezidentka značky Levi's® a dodává, že společnost je hrdá na své každoroční oslavování komunity prostřednictvím Pride kolekcí a účastí na akcích Pride po celém světě.

K nejvýraznějším kouskům letošní kolekce patří džíska Liberation Trucker Jacket, ze světle modrého vyšisovaného denimu s duhovým panelem na zádech s nápisem „they/them, she/her, he/him, we“, denimové šortky s laclem Liberation Short-All, sepraný kousek s duhovými grafickými detaily na knoflících, přední a zadní nášivkou, nebo bílá plátěná kombinéza Liberation Jumpsuit s nápisem „they/them, she/her, he/him, we“ na zádech holografickou duhovou fólií. Doplňují ji dvě trička, tílko, mikina a sportovní podprsenka. Nechybí ale ani doplňky, jako jsou džínové ledvinky, kšandy, oboustranný klobouk nebo spodní prádlo. Vše samozřejmě s motivem duhových barev.

Léto a HIV v Česku: V červenci přibylo 21 HIV pozitivních pacientů, v srpnu 2021 udělala Česká společnost AIDS pomoc rekordní počet anonymních testů6. 9. 2021

Úctyhodný je také fakt, že 100 % čistého výtěžku z kolekce Levi's® Pride 2021 je věnován organizaci OutRight Action International usilující o prosazování práv lidí LGBTQIA po celém světě. Toto partnerství pokračuje již třetím rokem a Levi's® věří, že díky němu pomáhá zviditelnit příběhy těch, kteří jsou přehlíženi, a zajišťuje, aby každý člověk všude na světě měl právo být hrdý, svobodný a přijímán bez ohledu na to, kým je nebo koho miluje!