TIP LUI: Objevte stylové kabáty, které právě teď vládnou ulicím

Městská móda se oproti té do přírody zásadně liší. Měla by být praktická, ale mnohem více dbá na eleganci a styl.

Jak teploty klesají, stále častěji řešíme, co si vlastně vzít na sebe. Samozřejmě s ohledem na počasí, ale také proto, aby daná svrchní vrsta působila stylově. 

Praktickou a nejvíc cool odpovědí je kabát. Městský kabát, který můžete nosit na jednání i večerní procházku městem.

Mléčná čokoláda v poměrně velkém množství pomáhá hubnout i lépe spát. Klíčový je však čas její konzumace, tvrdí vědci16. 7. 2021

Na výběr máte samozřejmě mnoho variant. Vybrat si můžete kabát o trochu delši než sako, který vám bude spolehlivě dělat společnost při jednáních. Kabát s délkou do půli stehen je pak velmi univerzální a využijete ho nejen k obleku. Pokud chcete být za elegána, pořiďte si kabát ke kolenům nebo i pod ně.

Elegantní kabát z plstěné vlněné směsi H&M

Pokud nosíte do práce především obleky, pak volte spíše neutrální barvy kabátu. Velmi univerzální barvou je tmavě šedá, béžová i černá. Nemá-li pak vaše práce předepsaný dresscode, můžete si dovolit jemný úlet v podobě tradiční kostky nebo i výraznější barvy.

„Hned při prvním setkání jsme poznaly, že spolu chceme mít děti,“ říkají Maru s Káťou, z Instagramu známé jako Dvojmámy11. 5. 2021

Když budete kabát vybírat v běžném obchodě, zvolte ten s příměsí vlny. Čím víc procent vlny, tím vás víc zahřeje. Trendem poslední doby jsou pak kabáty s péřovou podšívkou, která hřeje také spolehlivě. Sáhnout ale můžete i po nejmodernějších materiálech – klasický kabát v sobě totiž může skrývat podšívku s goretexovou funkční membránou.

Z barev vedou tmavší odstíny šedé i hnědé. U české značky Blažek najdete více variant

Vybrali jsme v galerii varianty, které splňují trendy, klasiku i barevnou extravaganci.

Zdroj: Archiv značek