Několik způsobů, jak stylově nosit pánskou šálu

30. 10. 2018 12:00 Móda
Několik způsobů, jak stylově nosit pánskou šálu

Zima se blíží a společně s ní i šály – doplněk ideální nejen pro stylový vzhled, ale i pro chladnější počasí. Jak takovou šálu nosit? Na výběr máte mnoho způsobů.

1. Přehoďte šálu přes ramena

Prostě ji přehoďte přes krk. Tento způsob sice moc nezahřeje, zato skvěle doladí vaše outfity. Ideální na podzimní nošení, kdy ještě není příliš chladno.

Přehoďte šálu přes ramena

 

2. Šálu obtočte kolem krku

Předhoďte šálu kolem krku a jednou či dvakrát ji obtočte, přičemž konce šály srovnejte tak, aby byly zhruba stejně dlouhé. Ideální pro chladnější dny!

Šálu obtočte kolem krku
30. 11. 2018Studie odkryla zajímavé a místy až mrazivé důvody, proč mladí lidé tolik milují Instagram

3. Pařížský uzel

Tento uzel vídáme často, je jednoduchý, vypadá velice dobře a elegantně a hodí se jak k businesovému, tak i ke casual outfitu. Je snadný a rychle hotový, zahřeje a vypadá dobře. Přeložte šálu napůl, položte kolem krku a volné konce protáhněte smyčkou.

Pařížský uzel

 

4. Falešný uzel

Šálu přehoďte kolem krku, aby byla na jedné straně dvakrát delší než na druhé. Zhruba v půlce delšího konce vytvořte volný uzel a prostrčte jím kratší konec, lehce utáhněte. Velmi elegantní způsob!

26. 11. 2018Chcete umět líbat jako bůh? Nechte si poradit od žen!

5. Ascot

Poslední způsobem je tzv. ascot, neboli uzel shora. Hodí se i pro kratší šály, je zvlášť vhodný k saku či do kabátu. Šálu položte kolem krku tak, aby byla na jedné straně dvakrát delší, oba konce šály překřižte a delší cíp zespoda provlékněte. Utáhněte a srovnejte.

Acot
Zdroj: The Iddle Man, Muzskystyl.cz, GQ, Mr.Porter, Pinterest
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop

Jak vypadat dobře v dešti?

Vypadat dobře během špatného počasí? Není to jednoduchý úkol, ale dá se to zvládnout. I během krupobití můžete mít styl – s našimi tipy můžete zůstat…

Móda