Několik způsobů, jak stylově nosit pánskou šálu

Zima se blíží a společně s ní i šály – doplněk ideální nejen pro stylový vzhled, ale i pro chladnější počasí. Jak takovou šálu nosit? Na výběr máte z mnoha…

Zima se blíží a společně s ní i šály – doplněk ideální nejen pro stylový vzhled, ale i pro chladnější počasí. Jak takovou šálu nosit? Na výběr máte mnoho způsobů.

1. Přehoďte šálu přes ramena

Prostě ji přehoďte přes krk. Tento způsob sice moc nezahřeje, zato skvěle doladí vaše outfity. Ideální na podzimní nošení, kdy ještě není příliš chladno.

Přehoďte šálu přes ramena

 

2. Šálu obtočte kolem krku

Předhoďte šálu kolem krku a jednou či dvakrát ji obtočte, přičemž konce šály srovnejte tak, aby byly zhruba stejně dlouhé. Ideální pro chladnější dny!

Šálu obtočte kolem krku
Progresivní značka Cupra v Praze představila své novinky. Jak je na tom modernizované sportovní SUV Cupra Ateca?15. 9. 2021

3. Pařížský uzel

Tento uzel vídáme často, je jednoduchý, vypadá velice dobře a elegantně a hodí se jak k businesovému, tak i ke casual outfitu. Je snadný a rychle hotový, zahřeje a vypadá dobře. Přeložte šálu napůl, položte kolem krku a volné konce protáhněte smyčkou.

Pařížský uzel

 

4. Falešný uzel

Šálu přehoďte kolem krku, aby byla na jedné straně dvakrát delší než na druhé. Zhruba v půlce delšího konce vytvořte volný uzel a prostrčte jím kratší konec, lehce utáhněte. Velmi elegantní způsob!

Sůl škodí, mléko není zdravé a maso je třeba omezit – to „ví“ každý. Všechno je ale jinak, výzkumy boří po desítky let platné mýty1. 10. 2021

5. Ascot

Poslední způsobem je tzv. ascot, neboli uzel shora. Hodí se i pro kratší šály, je zvlášť vhodný k saku či do kabátu. Šálu položte kolem krku tak, aby byla na jedné straně dvakrát delší, oba konce šály překřižte a delší cíp zespoda provlékněte. Utáhněte a srovnejte.

Acot
Zdroj: The Iddle Man, Muzskystyl.cz, GQ, Mr.Porter, Pinterest