Pánové, víte, který styl se nejvíce hodí k vašemu věku?

Existuje mnoho věkových omezení: pití alkoholu, kupování tabáku, hraní některých počítačových her i sledování filmů Quentina Tarantina. V módě nic takového…

Existuje mnoho aktivit, k nimž se pojí věkové omezení: pití alkoholu, kupování tabáku, hraní některých počítačových her či sledování filmů Quentina Tarantina. V módě nic takového neexistuje, ale i tak máme pár doporučení. Nejdůležitější je nosit to, v čem se cítíme dobře, co odpovídá našemu osobnímu vkusu a taky našemu typu postavy. I tak ale věříme, že se hodí vědět, co je v rámci stylu a módy pro naší věkovou kategorii to nejvhodnější.

Džíny

Pod 25 let: Roztrhané džíny

Populární trend roztrhaných džínů nejvíce sedí k rockové hvězdě nebo skejťákovi a s těmito vzory je mládí holt spjato.

River Island, Topman

25-35 let: Vyšisované džíny

Času na párty a lelkování už není tolik, místo toho přibývají povinnosti. Pracovní vztahy, business schůzky – obecně řečeno se roztrhané kousky oblečení k této etapě už tak moc nehodí. 

Edwin, Nudie

35 let a více: Kvalita

Zodpovědnosti na svých ramenou nesete mnoho: práce, partner(ka) a možná i rodina? Lépe bude působit, upřednostníte-li džíny, které už známky opotřebení nenesou.

Uniqlo, Acne Studios
Velikost, tvar i celkový vzhled přirození netrápí jen muže, ale i ženy. Co vše je u mužských a ženských genitálií „normální“?21. 9. 2021

Trička

Pod 25 let: Slogan či kapela

Vintage tričko s logem kapely, nejrůznější hesla, nápisy, citáty – vzhledem k vašemu věku si to můžete dovolit. Mladická nerozvážnost či pozérství k tomu patří a bude vám odpuštěno.

H&M, Zara

25-35 let: Logo

V momentě, kdy jsou na „vintage“ tričkách loga těch kapel, které jste poslouchali už od začátku jejich kariéry, nastává čas upřednostnit něco jiného. Budování kariéry, vlastní bydlení a zodpovědnost – díky těmto věcem jste se stali trochu více konzervativní. Na druhou stranu máte více peněz, a tak si můžete dovolit nosit značkové věci.

Gucci, A.P.C.

35 let a více: Minimalismus

Konečně můžete investovat především do vysoké kvality materiálů. Dobře bude vypadat i jemný vzor či pruhy.

Sunspel, Uniqlo

 

Tenisky

Pod 25 let: Nejžhavější trendy

Teenanger možná už nejste, avšak stále k němu nemáte daleko, a tak se nemusíte bát těch nejvíce mladých a cool kousků ze všech.

Zara, Adidas Yung

25-35 let: Současná móda

Čekat fronty na nejžhavější kousky je pro vás ztráta času, raději si objednáte něco z internetu. Některé tvary už přenecháte dětem a sami pravděpodobně vkročíte do vod, ve kterých si jste o něco jistější.

New Balance, Reebok

35 let a více: Nestárnoucí klasika

V nejžhavějších trendech byste se pravděpodobně necítili dobře. Vhodné jsou spíše klasické nestárnoucí modely, které budou cool i za dalších deset let.

Converse Chuck 70 Canvas, Adidas Stan Smith Lux
Glamping, tedy luxusní „stanování“, si lze vychutnat i v podzimních dnech!21. 10. 2021

Hodinky

Pod 25 let: Ironie

Hodinky pravděpodobně nenosíte vůbec (proč taky, když čas vždycky zjistíte na mobilu) anebo je máte pouze jako módní doplněk, který často nosíte ironicky. Rozhodně pro vás nehrají důležitou roli svým účelem – zjišťováním času.

Casio, Timex

Mezi 25-35 lety: Fake It Till You Make It!

Je spousta míst, kde byste měli právě teď být. Neustále zjišťovat čas na mobilu už není tak praktické – daleko jednodušší se zdá prostě mrknout na ruku. Na ty pořádné hodinky však pravděpodobně stále nemáte dost peněz.

Uniform Wares, Larsson & Jennings

35 let a více: Luxus

Na luxus si potrpíte a můžete si jej dovolit – pořádné hodinky švýcarských značek jsou pro vás to pravé.

Tudor Heritage, IWC

 

Tašky

Pod 25 let: Trend a spořivost

Nepotřebujete s sebou všude táhnout milion věcí, ledvinka by vám měla stačit. Navíc je oproti ostatním pánským taškám hrozně levná. 

Champion, Carhartt

25-35 let: Účelnost

Batohy z luxusního materiálů už rozhodně nepřipomínají školní aktovky: spíš než do škol se hodí do klubů. Ale stejně tak jsou vhodné do práce. Praktické a stylové!

Rains, Ginger

35 let a více: Respekt

Rozhodně máte více možností než jen klasický hranatý kufřík. Co třeba jeho odlehčenou variantu? Budete vypadat módně a zároveň adekvátně ke všem zkušenostem, které již máte za sebou.

Mulberry, Mismo
Zdroj: fashionbeans.com, úvodní fotka: M&S