Jak vypadat dobře v dešti?

Vypadat dobře během špatného počasí? Není to jednoduchý úkol, ale dá se to zvládnout. I během krupobití můžete mít styl – s našimi tipy můžete zůstat…

Vypadat dobře během špatného počasí? Není to jednoduchý úkol, ale dá se zvládnout. I během krupobití můžete mít styl – s našimi tipy můžete uniknout dešti a zachovat si styl během každé sezóny.

Funkční bunda

Abyste zůstali suší, potřebujete funkční oblečení. I to může vypadat skvěle. Měli byste však vědět, na co se během nákupů zaměřit.

Voděodolnost a prodyšnost, to je bod číslo jedna. Vyplatí se koukat po hodnotách tzv. vodního sloupce, což je údaj, označující, kolik vody materiál snese, aniž by promoknul. Pro naše podmínky je ideální bunda s údaji vodního sloupce a prodyšnosti 5000-5000. Pokud by byl vodní sloupec výrazně vyšší než prodyšnost, snadno se zpotíte, protože bunda nedokáže dostatečně rychle odvést pot od těla.

Arcteryx SL Beta Jacket, The North Face 1990 Mountain Q Jacket, Patagonia Torrentshell H2NO Jacket, Finisterre Anabatic Jacket

Boty

Do deště se vám bude hodit pár pořádných kožených bot. Gumová podrážka je do deště mnohem lepší než kožená – neklouže a ani neabsorbuje vodu. Kůže na povrchu boty by zase měla být pravidelně ošetřována impregnací či voskem, nejen proto, aby odpuzovala déšť, ale také aby zůstala déle hezká.

Clarks Wallabee, Fracap, Grenson Brady, Red Wing

Macintosh

Ne, není řeč o elektronice Apple. Tohle slovo původně označovalo jednořadý plášť minimalistického střihu. Výhodou tohoto kabátu je, že jej můžete vytáhnout i tehdy, pokud venku svítí sluníčko. Kromě univerzálního vzhledu nabídne dobrou prodyšnost, odolnost proti větru a samozřejmě ochranu před deštěm.

Burberry, M&S Collection, Uniqlo U Blocktech, Mackintosh

Deštník

Pokud nepromokavé oblečení z nějakého důvodu odmítáte, pak zbývá klasika: deštník. I ten se ale dá vybírat pečlivě tak, aby celkově ladil s outfitem. Pro neformální streetwear zvolte syté barvy či třeba maskáčový vzor, k formálnímu oblečení zase tmavé barvy, například temnou zelenou.

London Undercover, Aspinal, James Smith, Paul Smith

Voděodolné tenisky

Déšť nemusí nutně znamenat, že tenisky necháte doma. Prostě si vyberte takový pár, který nepříznivé podmínky přežije. Některé materiály do deště samozřejmě vhodné nejsou. Látkové tenisky, jako klasické Conversky, proto nechte doma, stejně jako tenisky ze semiše a nubuku, které nejenže vodou nasáknou, ale také je těžší je udržet v čistotě. Nejlepší budou tenisky z kůže, ideálně i s podílem funkčních materiálů jako je Gore-Tex. Do vyšších bot nad kotník se vám voda jen tak nedostane.

Converse Gore-Tex, Nike Air Max, Arcteryx, North 89

Minimalistický pršiplášť

Nejedná se o klasickou pláštěnku, spíše o kabát, který se běžně označuje slůvkem „raincoat“. Je elegantní, ovšem i tak vás ochrání před deštěm. Není vhodný zrovna na horské túry, ale do města, zvlášť ve dny, kdy není jisté, zda zaprší, či ne, je ideální. Lehký, skladný, skvěle kombinuje styl a funkčnost. Díky kapsám navíc udržíte v suchu i své věci.

Rains, Norse Projects, Stutterheim, Hunter

Tipy na outfity najdete v galerii níže.

Zdroj: fashionbeans.com, unsplash.com