6 trendů z 90. let, za které nás měla módní policie normálně zabásnout

Z pohledu vkusu a stylu se donedávna opovrhovaná éra, devadesátá léta, nyní jeví jako bezedný zdroj inspirace. Pokud upřímně zavzpomínáme, pak ale zákonitě…

Z pohledu vkusu a stylu se donedávna opovrhovaná éra, devadesátá léta, nyní jeví jako bezedný zdroj inspirace. Pokud ale upřímně zavzpomínáme, zákonitě musíme přijít na to, že i devadesátky mají své dno, pod které se není rando dobývat  – některé z trendů této éry byly doslova zločin proti estetice. Stačí však, aby kterýkoliv světový návrhář poslal na molo modelku nosící něco z toho, o čem tady tak posměšně píšu, a trend je znovu na světě. Nezbývá než doufat, že se tak nestane. Tady máte 6 nejhorších trendů devadesátek, u kterých doufáme, že se už nikdy nevrátí!

Práskací náramky

Mají tyhle náramky vůbec nějaký originální český název? Rozhodl jsem se je nazvat podle charakteristického pohybu, kdy jsme náramkem práskli o ruku, načež se z rovného kusu čehosi stal náramek obepínající ruku. Vzpomínáte? Všichni jsme je nosili a kdo říká, že ne, ten je nosí dodnes!

Nosili jsme je všichni, a kdo tvrdí, že ne, ten je nosí dodnes! Zdroj: amazon.com

 

Bokovky

Kalhoty s extrémně nízký pasem, který byl vlastně až v partii boků, nebo-li „bokovky“. To byl hit, což? Nejen, že vás kdejaký škodolibec mohl rychlým škubnutím dolů extrémně ponížit – jestliže jste tyto kalhoty chtěli nosit, museli jste nejdříve podstoupit depilaci intimních partií.

V Love Islandu to jiskří: Nové párování zaskočilo hlavně modela z obálky LUI, Pítra. Přebrali mu holku a možná pojede domů!14. 10. 2021

Krepaté vlasy

Trend, který k nám přišel snad ze samotného pekla. Máte-li krepaté vlasy, je to pravděpodobně v důsledku toho, že jsou suché nebo zničené. Proč by je vůbec někdo chtěl mít krepaté záměrně? Ovšem i to byl v devadesátých letech trend, který dokonce přežíval i několik let po roce 2000. Aby se krepatého looku docílilo, museli jste si pořídit tzv. „krepovačku“, což je samo o sobě pěkně vykutálené slovíčko - stejně odpudivé, jako celý tento trend.

Dva spuštěné pramínky kolem obličeje

Jak jinak tento pekelný trend nazvat? Dva pramínky spuštěné kolem obličeje byly svého času považovány za rošťácké a sexy, ale ty časy jsou (snad) v nenávratnu. Mám u tohoto trendu asociace dvě: rozverné spolužačky na diskotéce v rámci školy v přírodě a scénu, kterak jde Popelka na ples. Ani jedna z asociací není příliš Chanel.

Byla Popelka trend-setter? Zdroj: filmovyguru.cz

 

Gayové a maskulinita aneb "Paradox macho buzen"22. 10. 2021

Želé botky

Tento trend je tak ošklivý a bizarní, že bych se vůbec nedivil, pokud by se v současnosti vrátil na výsluní. I pokud se tak stane, rozhodně patří do našeho žebříčku nejošklivějších trendů devadesátých let. Plastové třpytivé boty, které vypadají jako z želé – může být vůbec něco horšího?

Široké dlouhé džíny

Široké kalhoty zažívají právě teď svůj comeback. Ovšem co se týče délky, držíme se díkybohu na uzdě – nosíme buďto délku odpovídající našim nohám, anebo máme kalhoty ohnuté až nad kotníky. Nebylo tak tomu ale vždycky. Pamatujete si na doby, kdy symbolem mladické revolty byly džíny tak dlouhé, že jsme si po nich šlapali? Spodní část kalhot bývala nasáklá vodou, špínou a z neustálého šlapání se nám na nich zezadu tvořily díry. Velmi cool!

Zdroj: gurl.com, alibaba.com, MTV, twitter, amazon.com, filmovyguru.cz, i-d.vice.com