Pánský oversized trend: Jak nevypadat jako pytel brambor?

Pravděpodobně jste zaregistrovali, že v pánské módě je nyní populární trend oversized střihů. Mnoho z nás má přitom oversized zapsáno ne jako styl, ale jako…

Pravděpodobně jste zaregistrovali, že v pánské módě je nyní populární trend oversized střihů. Mnoho z nás má přitom oversized zapsáno ne jako styl, ale jako pravý opak stylu: důsledek snah našich matek, abychom ze zakoupeného oblečení během půl roku nevyrostli.

Většinu jednadvacátého století nám vévodí slim silueta. Může za to hlavně módní návrhář Hendi Sliman, který nejdříve působil u Dior Homme a pozdějí u Saint Laurent. Po jeho vzoru se pánské šatníky po roce 2000 začínají plnit upnutými kousky a odhalují se jak svaly, tak hubenost. A až nyní v roce 2018 se začínají karty pozvolna obracet.

Oversized střihy navazují na trend pohodlné hip-hopové a sportovní módy, jež je dnes už běžnou součástí mainstreamového šatníku. Kalhoty s širokými nohavicemi, volnější blejzr, větší tričko či kabát? V porovnání se super skinny džíny a upnutým vrškem se rozhodně jedná o uvolněnější a pohodlnější variantu.

Během proti homofobii aneb V neděli 19. září startuje dobročinný běh Fun&Run10. 9. 2021

Oversized a o dvě čísla větší není to samé

Nedoporučujeme podvádět. Oversized a o dvě velikosti větší kousek není to stejné. Volný střih nejlépe funguje, je-li k tomuto účelu navržen. „Kousky by měly být oversized na těch správných místech, jako jsou ramena a pas. Jinak riskujete, že budete vypadat jako školák, který do svého oblečení ještě nedorostl – anebo hůř, jako Donald Trump v obleku,“ řekla pro server fashionbeans.com stylistka Sarah-Ann Murray.

CUPRA Formentor – umělecký kousek, který ohromí svou dynamikou. Už jste jej zaregistrovali?19. 10. 2021

Harmonie střihů

Není radno to s tímto trendem příliš přehánět. „Nosíte-li oversized oblečení, bude ve většině případů nutné dodat rovnováhu někde jinde užším střihem. Například oversized kabát kombinujte se svetrem, trikem či košilí, které budou normálního či slim střihu, a užšími džíny. To stejné platí pro oversized kalhoty a džíny, které se kombinují s vršky běžného střihu. Určitě se však vyhněte příliš upnutým vrškům, ten kontrast by vypadal divně,“ dodává Murray. Tento princip platí pro všechny oversized kousky. Pro více informací zabrouzdejte do galerie fotografií níže.

Zdroj: fashionbeans.com