FOTOREPORTÁŽ: Paříž plná módy! Jaký byl módní týden a co se nosí na ulicích, když probíhá Paris Fashion Week?

V Paříži koncem září proběhl módní týden a to je vždy příležitost se tam vydat a podívat se na módní dění pěkně zblízka.

Paříž je město módní inspirace samo o sobě. Když navíc ve městě probíhá módní týden, ulice se prakticky změní v přehlídkové molo.

Během pařížského týdne módy se pak ve městě pohybuje ještě více stylových lidí než obvykle, potkáváte modelky v metru, slavné osobnosti na ulici i v restauracích a celkově se vlastně i náhodně můžete dostat na nějakou módní akci i prezentaci.

Mladý hudebník Princip: "Kdybych nepodporoval LGBTQI+ komunitu, nepodporoval bych sám sebe!"27. 7. 2021

Místo, kde se koná nějaká přehlídka, poznáte bezpečně také podle zvýšeného počtu pobíhajících lidí s foťákem a stylově vypadajících postávajících. A co se vlastně nosí v Paříži během týdne módy? 

Street style v Paříži

V září je v Paříži krásné babí léto, a tak outfity nemusí být naštěstí přizpůsobeny nestálosti počasí. O to extrémnější a fantazijní občas jsou, ulici vládnou barvy, oversize i retro. 

Muži nejsou tak nápadití a výrazní jako ženy. To zaprvé. Objevují se v obleku, nutno podotknout, že v perfektně střiženém, nebo zkombinují několik variant stylů, které lze jednoduše identifikovat.

Disney představilo vůbec první nebinární animovanou postavu4. 8. 2021

Na přehlídkách renomovaných značek vidíte eleganci i nedbale perfektní šmrnc, vše samozřejmě značkové a velmi luxusní. Na přehlídce značky Dior byli hosté oblečeni do nejnovější kolekce od Dioru, poloprůsvitné sukně střídala přehlídka kostýmků i šatů, doplněná o novou Saddle Bag, ikonickou kabelku v reinterpretaci Marie Grazii Chiuri pro sezonu podzim-zima. 

Street style v Paříži, barevně sladěni

Na přehlídkách alternativnějších návrhářů popustí hosté pomyslnou uzdu své fantazii a obléknou mnohdy až umělecky působící modely, nebojí se kontroverze i nahoty. 

Zkrátka, na ulicích v Paříži to žije, je zde vidět módní život během Fashion Weeku i mimo něj. Barevný, kreativní a inspirativní, který je potěšením i zábavou. A tak to má v módě být. Podívejte se do galerie na fantazijní outfity z ulice a atmosféru během módního týdne.

Zdroj: Foto: Kamila Písaříková, Pinterest.com