FOTOREPORTÁŽ: Paříž plná módy! Jaký byl módní týden a co se nosí na ulicích, když probíhá Paris Fashion Week?

V Paříži koncem září proběhl módní týden a to je vždy příležitost se tam vydat a podívat se na módní dění pěkně zblízka.

Paříž je město módní inspirace samo o sobě. Když navíc ve městě probíhá módní týden, ulice se prakticky změní v přehlídkové molo.

Během pařížského týdne módy se pak ve městě pohybuje ještě více stylových lidí než obvykle, potkáváte modelky v metru, slavné osobnosti na ulici i v restauracích a celkově se vlastně i náhodně můžete dostat na nějakou módní akci i prezentaci.

Vyšší prevenci HIV v Česku budou zajišťovat další dva checkpointy v Plzni a Liberci1. 6. 2022

Místo, kde se koná nějaká přehlídka, poznáte bezpečně také podle zvýšeného počtu pobíhajících lidí s foťákem a stylově vypadajících postávajících. A co se vlastně nosí v Paříži během týdne módy? 

Street style v Paříži

V září je v Paříži krásné babí léto, a tak outfity nemusí být naštěstí přizpůsobeny nestálosti počasí. O to extrémnější a fantazijní občas jsou, ulici vládnou barvy, oversize i retro. 

Muži nejsou tak nápadití a výrazní jako ženy. To zaprvé. Objevují se v obleku, nutno podotknout, že v perfektně střiženém, nebo zkombinují několik variant stylů, které lze jednoduše identifikovat.

Co byste při sexu rozhodně měli mít na sobě? Ponožky! Ty jsou prý totiž zárukou dosažení orgasmu23. 6. 2022

Na přehlídkách renomovaných značek vidíte eleganci i nedbale perfektní šmrnc, vše samozřejmě značkové a velmi luxusní. Na přehlídce značky Dior byli hosté oblečeni do nejnovější kolekce od Dioru, poloprůsvitné sukně střídala přehlídka kostýmků i šatů, doplněná o novou Saddle Bag, ikonickou kabelku v reinterpretaci Marie Grazii Chiuri pro sezonu podzim-zima. 

Street style v Paříži, barevně sladěni

Na přehlídkách alternativnějších návrhářů popustí hosté pomyslnou uzdu své fantazii a obléknou mnohdy až umělecky působící modely, nebojí se kontroverze i nahoty. 

Zkrátka, na ulicích v Paříži to žije, je zde vidět módní život během Fashion Weeku i mimo něj. Barevný, kreativní a inspirativní, který je potěšením i zábavou. A tak to má v módě být. Podívejte se do galerie na fantazijní outfity z ulice a atmosféru během módního týdne.

Zdroj: Foto: Kamila Písaříková, Pinterest.com