Chcete být přitažlivější pro své okolí? Noste zelenou! Co dalšího o vás prozrazuje barva vašeho oblečení?

„I když je váš šatník plný oblečení různých odstínů, vždy je jedna barva, které dáváte před ostatními přednost, protože se v ní cítíte pohodlně a sebejistě. To…

„I když je váš šatník plný oblečení různých odstínů, vždy je jedna barva, které dáváte před ostatními přednost, protože se v ní cítíte pohodlně a sebejistě. To je ta barva, která odráží vaši povahu,“ píše stylista a kostýmový návrhář David Zyla ve své knize Color Your Style. Co o vás vaše oblíbená barva prozradí?

Černá

„Černá je barva vážnosti,“ tvrdí expertka na styl a módu Karen Haller. Podle psychologie černá symbolizuje prestiž, moc, vážnost a inteligenci.  Možná i proto mívají absolventské taláry na mnoha univerzitách černou barvu.

Lidé, kteří tuto barvu ve svém šatníku preferují, jsou často ambiciózní, cílevědomí, ale také citliví. Zpravidla bývají velmi emocionální a rychle se nadchnou, ovšem často své pocity skrývají. Když nosíte černou, nutíte tím okolí k zaměření pozornosti na vaše duševní kvality.

Myli jsme se celý život špatně? Odborníci řekli, jak teplou vodou bychom se měli sprchovat9. 11. 2021

Hnědá

Hnědá je barva hlíny a jako taková symbolizuje spolehlivost, stabilitu a sílu. A tak jsou lidé oblečení v hnědé i svým okolím vnímáni. Bývají trochu konzervativní, vyhledávají klid, nemají rádi změny. Převažuje-li ve vašem šatníku tato barva, zřejmě budete spolehlivý a racionální člověk.

Modrá

Novinářka a psycholožka Lisa Johnson Mandell napsala: „Modrá je nejlepší barva, kterou si můžete vzít na pracovní pohovor, protože symbolizuje důvěru a spolehlivost. Proto má tolik pracovních uniforem modrou barvu.“ Vědci z Univerzity Britské Kolumbie zkoumali vliv této barvy a zjistili, že tmavší odstíny modré mají uklidňující efekt. Lidé si tuto barvu často spojují s inteligencí, důvěryhodností a klidem. Modré odstíny preferují laskaví, empatičtí, zdvořilí lidé, kteří mívají tendence být tak trochu stydliví. 

Zelená

Vědci z Amsterdamské univerzity tvrdí, že zelená barva má pozitivní vliv na dobrou náladu. „Přitažlivost zelené vychází z příbuznosti této barvy s přírodou, což má za následek pocit klidu a spokojenosti,“ říká Leatrice Fiseman, výkonná ředitelka institutu Pantone Color. Lidé, kteří upřednostňují zelenou, obyčejně vedou aktivní sociální život a bývají finančně stabilní. Také bývají milí a rádi ostatní ve svém okolí rozmazlují.

Jíst maso se může stát stejně společensky nepřijatelné jako kouření. Kvůli klimatu by ale z pultů mohly zmizet i další potraviny15. 10. 2021

Fialová

Fialová v minulosti často symbolizovala vyšší společnost, tedy sofistikovanost, bohatství a luxus. Prý ji milovala i Kleopatra. V dávných časech si jen velmi bohatí lidé mohli dovolit nosit fialové oblečení.

Fialový šatník dnes mívají zejména kreativní lidé, kteří v sobě chovají lásku k umění. Podle odborníků jsou tito lidé hodně emocionální, citliví a tak trochu snílci.

Červená

„Červená je barva vášně a síly. Chystáte-li se na někoho zapůsobit, upřednostněte tuto barvu,“ radí Kenny Frimpong, ředitel italské značky pánského oblečení Fredi Pisano. Jakékoliv jasné odstíny červené upoutávají pozornost. Červená bývá spojována s energií, pohybem a vzrušením. Psychologové z Rochesterské univerzity zjistili, že rubínová působí zvláště na muže velmi přitažlivým dojmem. „Červená je pro muže doslova stimul,“ říká Abby Calish, profesor psychologie z lékařské univerzity v Norfolku. Lidé, kteří rádi nosí červenou, se snadno nadchnou, bývají mírně egoističtí a mívají sklony k závislostem.

Žlutá

Žlutá je barva štěstí, slunce a smíchu. Studie ukazují, že tato barva zvyšuje produkci serotoninu v mozku, urychluje metabolismus a má pozitivní dopady na náladu. Také zvyšuje koncentraci a pozornost, proto se často používá v reklamách a na billboardech. Odborníci tvrdí, že kdo často nosí žlutou, bývá aktivní, kreativní a zasněný, má rád dobrodružství, je připraven prozkoumávat a dobývat.

Slunce, jazz a dobré jídlo. Takový je podzimní Madrid11. 10. 2021

Bílá

Bílá barva symbolizuje svobodu, čistotu a nevinnost. Proto se mnoho lidí rozhodne koupit si něco bílého, když vstupuje do nové životní etapy nebo začíná nový projekt. Bílou barvu často nosí spolehliví lidé, kteří milují svobodu a mají optimistický pohled na svět. Tito lidé bývají velmi organizovaní, mají rádi nové začátky a usilují o dokonalost. Obecně ale lze říci, že bílou barvu může nosit mnoho typů osobností, jedná se o neutrální barvu.

Růžová

Jasně růžová barva symbolizuje flirt a je silně spojená s panenkami Barbie. Dospělí lidé zpravidla upřednostňují jemnější odstíny, které symbolizují ženskost. Světle růžová je považována za klidnou barvu a prý má dokonce sedativní účinky. V některých věznicích jsou dokonce růžové stěny, které mají za cíl snížit úroveň agrese vězňů. Podle psychologů jsou lidé, kteří mají růžovou rádi, romantičtí a sebevědomí a cení si vlastního pohodlí.

Oranžová

Oranžová symbolizuje teplo, ale také zábavu, kreativitu a atraktivitu. Lidé, kteří nosí oranžovou, jsou veselí, tvůrčí a mají rádi změny. Občas mají sklony k prokrastinaci, ovšem i tak bývají ambiciózní. 

Šedá

Stylisté rádi říkají, že šedá je barva rovnováhy, protože není ani tmavá, ani světlá. Člověk, který nosí hodně šedé, chce obvykle zůstat zcela neviditelný. Odstíny šedé symbolizují klid a zralost. Je to neutrální barva, je tedy obtížné osobu, která šedou upřednostňuje, charakterizovat. Může se jednat o šedou myšku připravenou mlčky dodržovat pravidla, nebo o racionálního člověka, který nerad ukazuje své emoce. Šedá prozradí, že nemáte rádi pozornost.

Zdroj: brightside.me