6 tipů, kde nakoupit českou módu pro muže, aniž byste museli být milionáři

Rádi byste si koupili nějaké módní kousky či doplňky, které pocházejí z Česka, ale neznáte žádné značky? Rozhodně v tom nejste sami. Přitom se stačí…

 

Rádi byste si koupili nějaké módní kousky či doplňky, které pocházejí z Česka, ale neznáte žádné značky? Rozhodně v tom nejste sami. Přitom se stačí porozhlédnout a přijdete na to, že v České republice máme módních značek víc než dost. A rozhodně nemusíte být milionáři, abyste si mohli kousky z jejich kolekcí pořídit. Nejen, že koupí podpoříte český oděvní průmysl, české kousky se vám navíc - na rozdíl od levné rychlé módy na pár použití z řetězců - jen tak nerozpadnou! 

Cockerell

Zdroj: cockerel.cz

Luxusní barevné svetry pořídíte u značky Cockerel. Značka vznikla roku 2011 jako osobní projekt návrhářky Lenky Kohoutové. Odstartovala expozicí v Centru současného umění DOX v Praze, kde prezentovala kolekci ručně pletených svetrů a doplňků. Název Cockerel prozrazuje nejen odkaz na kohoutí barevnost a důležitost práce s barvou jako takovou.

Volkswagen Golf Variant – praktický krasavec, který má hodně co nabídnout27. 9. 2021

Moof

Zdroj: moofclothing.com

Streetwear pro každodenní nošení s roztomilými potisky, to je Moof, další česká značka pro pány. Funguje od roku 2013 a její kolekce se vyrábějí výhradně v Čechách a na Slovensku. Nutno říci, že i přes tuto skutečnost si značka zachovává příznivé ceny srovnatelné s velkými řetězci. Moof mikiny a trička však vynikají kvalitními materiály a zpracováním zaměřeným na každý detail.

 

ODEVNI

Zdroj: moofclothing.com

Trička, parky, kabáty a různé doplňky s geometrickým logem lišky, tak poznáte českou značku ODEVNI. Nepatří sice mezi to nejlevnější na českém trhu, ale za kvalitu se holt platí.

 

City Folklor

Zdroj: cityfolklore.com

Grafiky, nápisy, hlasité názory i výrazné unisexové střihy, to charakterizuje ostravskou značku City Folklore. Jak název značky napovídá, hlavní inspirací je město, které návrháři dle své filozofie vnímají jako "galerii života, ve které všichni spoluvytváříme a formujeme jeho duši." 

I malí chlapci se ucházejí o korunku „králů krásy“. Kontroverzní dětské soutěže krásy už dávno nejsou jen doménou dívek1. 11. 2021

Soolista

Zdroj: soolista

Pro milovníky výrazných střihů a sofistikovaného minimalismu je tady česká značka Soolista. Návrhy pocházejí z rukou Zuzany Basterrech Hartlové, jejímž hlavním oborem je architektura. To je na jednotlivých kouscích na první pohled patrné a dává to značce Soolista jedinečný charakter: jednobarevné oblečení, které se nebojí odvážných tvarů. Je ovšem pravda, že zrovna Soolista nepatří mezi ty cenově zrovna dostupné značky, nejlevnější kousek pořídíte za 2600 Kč.

 

Braasi Industry

Zdroj: braasi.com

Ačkoliv by to podle názvu jen těžko někdo poznal, skutečně se jedná o českou značku. Jedná se o projekt dvou mladých architektů Elišky a Šimona, kteří společně tvoří designové batohy osvobozené od všech zbytečností. Ty vznikají za spolupráce s ilustrátory, grafiky a umělci. Nejnovější spolupráce je s Matějem, dvanáctiletým autistou, jehož vášní je kreslit imaginární nebo již existující mapy městské hromadné dopravy. Jeho snem je stát se módním designerém a spoluprací s Braasi se mu jeho sen začíná plnit.

Zdroj: archivy značek