Která barva vládne podzimu v módním světě? Jednoznačně vyhrávají vínová a tmavě zelená

Každé roční období je to stejné. Do popředí se vždy dostane barva nebo její odstín, který převezme nadvládu nad ostatními.

Listy na stromech se zbarvují a módní odstíny se pomalu ale jistě tlumí. Trochu kontrast, ale vlastně logický. Po zářivém létě se barvy trochu utlumí a do popředí se dostávají jejich temnější varianty.

Letos je to především tmavě červená s vínovým nádechem. Barva podobná červenému vínu, která působí uklidňujícím dojmem. V kolekcích ji najdeme i v tradičním vzoru kostky. Doplňuje ji i temnější odstín zelené.

Bez hormonů i vedlejších účinků: Vědci vyvíjí antikoncepční pilulky pro muže1. 4. 2022

Takto barevnou kombinaci najdete například v nové kolekce Blažek, která se letos vydává z města do divoké přírody Irska. 

Podzimní kolekce značky Blažek se vydala do divoké přírody Irska

Designérský tým se tak tuto sezonu vrací k přírodním materiálům jako vlna a bavlna a jejich použití staví na úctě k řemeslu a návratu k tradičním technikám. Části kolekce proto připomínají ruční tkaní, které navozuje atmosféru irského venkova. Do kontrastu s těmito přírodními náměty vstupuje moderní, až architektonická přesnost jednotlivých kousků.

Bojí se reakce homofobní rodiny a konfliktů, přesto mají na dveřích nápis: „Happy jak dva grepy“. Jaké byly jejich začátky?8. 8. 2022

Již tradičně se tmavě zelená i vínová objevují v kolekcích značky Barbour. Jednotlivé kousky jsou velmi často také funkční, proto budete mít jistotu, že s nimi nepromoknete ani při největším lijáku.

Vínovou zařadil do svých kolekcí také švédský řetězec H&M, červené a vínové bundy a mikiny se prolínají celým sortimentem pánské řady této značky.

Zelená i vínová se objevují také v kolekci podzim/zima značky Dior

Třešničkou na dortu je pak pánská kolekce pro letošní podzim a zimu značky Dior. Nový kreativní ředitel pro pánské řady Kim Jones vytvořil ucelenou moderní kolekci plnou propracovaných detailů a neváhal využít právě kombinaci tmavě zelené a vínové barvy.

Zdroj: Archiv značek