Takto se během pouhých 100 let změnily pánské plavky!

Nejen ženy mají z čeho vybírat, i muži mají dnes co se týče plavek širokou škálu možností. Před sto lety by ovšem jen málokdo předvídal, kam až plavecký úbor…

I muži mají dnes, co se týče plavek, širokou škálu možností. Před sto lety by ovšem jen málokdo předvídal, kam až podoba plaveckého úboru dospěje. Plavky se za tu dobu proměnily doslova k nepoznání – idea zahaleného trupu vzala za své, plavky se zmenšily, ovšem čím více se blížíme do současnosti, tím se zase se naopak zvětšují. Z původního podivného a nepřitažlivého oblečku se stal pohodlný a sexy kousek.

Doba filmové a seriálové temnoty: všude samá krev, sex a potřeba šokovat. Můžeme si za to sami, shodují se čeští odborníci25. 10. 2021

Zatímco dámské plavky byly zaměřené na ženské křivky, pánské plavky byly poněkud rozměrné a neforemné. První plavky byly dokonce vyrobené z pleteného materiálu, který byl po pobytu v bazénu nekonečně dlouho mokrý.

1915 – plavky, které sice nepohoršují, ale po namočení zůstávají vlhké dlouhé hodiny

Nové předpisy měly za následek, že muži museli mít přes spodní část plavek ještě jakousi sukénku, aby se předešlo nechtěným exhibicím. Ano, ve dvacátých letech existovaly předpisy na plavky!

1925 – jako by pokrytí celého těla nebylo málo, k pánským plavkám přibyla ještě sukénka

Vynález elastického a voděodolného materiálu ve 30. letech byl velký krok kupředu. Plavky nebyly po namočení průhledné a ani tak neztežkly, guma v pase to jistila. Od té doby je normální, že se muži koupou bez vršku. Začínají zlaté časy pro okukování břišáků!

1935 – revoluce!

Nové materiály umožnily, aby plavky byly čím dál více upnutější.

1955 – čím upnutější, tím lepší

 

Přichází nová sexuální revoluce? Otázka, proč mít styk, je čím dál složitější, gayové ale mají v odpovědi jasno9. 11. 2021

A dokonce i s různými potisky!

1965 – hitem jsou potisky!

Sedmdesátá léta – menší už to nejde!

1975 – upnutější to už nejde

V osmdesátkách se přidává na délce, ale střih je stále těsný.

1985 – délka ano, volnost ne

Devadesátá léta, to byly lehkovážné časy, kdy pohodlí hrálo i v módě důležitou roli. Na popularitě získali plážoví krasavci, kteří po vlnách surfovali právě v těchto kraťasových plavkách. Ty jsou oblíbené dodnes – není divu, nabídly mnohem více pohodlí a prostoru.

1995 – populární je ležérnost a pohodlí

A zde jsme dospěli. Dá se na tomto modelu vůbec ještě něco vylepšit? Je padnoucí, ale ne příliš upnutý, délka nohavic je pohodlná a obecně "tak akorát". Navíc dnešní technologie umožňují, že si můžeme vybírat z opravdu nekonečné nabídky barev a motivů.

2015 – je vůbec ještě co vylepšovat?

Ještě více uvidíte v tomto videu!

Zdroj: Youtube