Poslední den MBPFW – den plný kontrastů

Čtvrtý a poslední den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, to byla exploze nápadů a kreativních řešení. Hned první přehlídka ss19afterparty tří spolužáků…

Čtvrtý a poslední den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, to byla exploze nápadů a kreativních řešení.

Ironické párty modely Lukáše Krnáče, Vivien Babicové a Kristýny Coufalové

Hned první přehlídka ss19afterparty tří spolužáků z Univerzity Tomáše Bati, Lukáše Krnáče, Vivien Babicové a Kristýny Coufalové, byla energická bomba. Téma párty se projevilo nejen v outfitech, ale i v samotném pojetí přehlídky, kde se modelky a modelové vžili do různých charakterů lidí, které potkáte na párty v šest ráno. Na mole se ukázala Vanda Janda s čivavou či raperka Scharlota. Každý z tvůrců si s tématem párty poradil po svém a byl to skvělý vizuální zážitek. Zaujala nás především transparentní tílka nošená přes trička s potiskem. Vžít se do role pomohlo modelům i ironické líčení. Jde o divokou kolekci plnou trendů a originálních nápadů sršící vtipem.

Pavel Kohout

Martin Kohout nás z kokainového večírku přenesl do světa impresionistických obrazů, umění a klidu. Kohout navázal na svou předchozí kolekci, která byla oceněna prvním místem v soutěži Van Graaf Junior Talent. I zde převažují modely vyrobené z malířského plátna s aplikovanou olejomalbou. Umělecké kousky návrhář doplnil modely z přírodních materiálů, jako je hedvábí a bavlna, přičemž zůstává věrný své zasněné estetice a příliš se nepodřizuje ženské siluetě. Tvarově výrazné modely připomínají sochy.

Oblek jako Bond. James Bond. Na letošní premiéře No Time to Die zazářil Daniel Craig v originálním saku. Nyní ho můžete mít i vy!18. 12. 2021
IMPRECZEOVA

Už v loňské kolekci si Zdeňka Impreczeová hrála s motivem trojúhelníku. Tento motiv v aktuální kolekci ještě prohloubila a přišla s originálními látkami s geometrickými otvory.

Denisa Nová

Aniž by to kdokoliv tušil, modelky a modelové v kolekci Denisy Nové byli celou předchozí přehlídku přítomni v publiku. Moment překvapení nastal, když zničehonic začali vstávat a předvádět oblečení. Denisa Nová kromě kožených bund představila kolekci minimalistického oblečení, ve kterém zůstala věrná svému charakteristickému rukopisu, což je precizně zpracovaná a přirozeně působící móda.

Outsiders Division

Španělé Outsiders Division překvapili nadsázkou a humorem, a to nejen ve vzhledu svých šatů, ale i samotným uchopením přehlídky, kdy modelové po mole nechodili, nýbrž tančili. Modely jsou charakteristické kontrastními vzory a následují trend „sloučit neslučitelné“. Humor se místy stává až dětinským, ale to nic nemění na tom, že atmosféra přehlídky byla opravdu jedinečná.

Taky jste si mysleli, že účes „na Jágra“ už neuvidíte? Omyl! Kontroverzní mullet hlásí velký návrat a sociální sítě bere útokem!2. 12. 2021
Pavel Brejcha

Pavel Brejcha naopak přinesl strohé minimalistické modely, ze kterých byl cítit silný perfekcionismus a zaměření na detail. Zůstává u omezené palety barev, kombinuje matné a lesklé materiály. Modely byly ozvláštněny užitím výrazných kšiltů.

CHATTY

Závěr českého fashion weeku patřil značce CHATTY, za kterou stojí návrhářské duo Radka Sirková a Anna Tušková. Jejich tvorba je specifická hravými detaily, které jsou bohatě obsažené i v aktuální kolekci. Zaujaly nás především originální kalhoty s šikmým pasem.

Partnerem fashion weeku je Mercedes-Benz, symbol vkusu a elegance
Zdroj: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week