Druhý den MBPFW – casual Blažek, ponožky v sandálech a flirt s ošklivostí

Zatímco první den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byl doslova nabitý experimenty a uměleckou módou, druhý se nesl spíše ve znamení nositelných modelů. Hned…

Zatímco první den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byl doslova nabitý experimenty a uměleckou módou, druhý se nesl spíše ve znamení nositelných modelů. Hned zkraje se nám poprvé představil ateliér designu oděvu z UTB Zlín.

UTB Zlín: Ateliér designu oděvu SS 19

Studenti představili svou vizi pro jaro a léto 2019. Vedle sebe nacházíme modely různých stylů, z nichž nás zcela subjektivně oslovily především ty streetwearové, které navazují na současné trendy.

Alter Era SS 19

Po krátké odmlce jsme se opět setkali s tvorbou značky Alter Era, za níž stojí mezinárodní návrhářské duo Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z České republiky. Na první pohled rozeznáváme osobitý rukopis, kterému jsou návrhářky už několik sezón věrné a posouvají jej dále. Jde především o výrazné střihy a geometrické potisky, které si díky jemné barevnosti zachovávají něžný nádech. V letošní kolekci převládá symetrie a důraz na ženskou siluetu.

„Čtěte a sdílejte dřív, než to smažou.“ Které konspirační teorie o vzniku covidu patří mezi ty nejrozšířenější?3. 12. 2021
Blažek SS 19

I dnes patřila přehlídka módního domu Blažek mezi ty, které vyvolaly největší zájem, jak bylo poznat z fronty, která se krátce před začátkem přehlídky u sálů vytvořila. Blažek už několikátou sezónu boří mýtus, že jeho móda není pro mladé. Přehlídka dokazuje, že s trochou kreativního stylingu může být i oblek cool a casual. Pro svou vizi jara a léta 2019 použil Blažek ke všem modelům jednoduché pantofle, které odpovídají trendu. Nevyhýbá se ani v Čechách tolikrát diskutovaným ponožkám v „sandálech“ – i když abychom byli přesní, tady to byly ponožky v pantoflích. Právě pantofle dodávají celé kolekci sportovní nádech. Zaujaly nás i pršipláště, které jsou v Blažkově provedení překvapivě chic. Oproti minulé kolekci podzim/zima Blažek vsadil na světlejší tóny, ale často se objevují i odstíny písku, tmavě modré či cihlové.

Laformela SS 19

Závěr dne patřil nové kolekci české značky Laformela. Hlavní designéři Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová jsou pověstní tím, že čerpají ze stylu subkultur osmdesátých a devadesátých let. Právě silná inspirace devadesátkovou estetikou byla cítit i z nejnovější kolekce. Kromě tradiční crazy estetiky, která místy připomíná „ugly fashion“ trend zpopularizovaný především španělskou značkou Balenciaga, v kolekci nalezneme i nezvykle elegantní kousky – sexy asymetrické krátké šaty či závojová róba.

Připravujete jídlo na oleji? Nezapomínejte na kouřový bod jednotlivých olejů17. 1. 2022

Tolik tedy druhý den MBPFW. A zítřek? Už se těšíme na přehlídku Jana Černého, která proběhne v neobvyklých prostorách letenské pláně!

Partner akce Mercedes-Benz vyrábí krásné automobily, které jsou mezi fashionisty obzvláště oblíbené
Zdroj: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week