Jak nosit baret v roce 2018 (a nevypadat při tom jako frankofil)?

Když se řekne baret, co se vám vybaví? Není to náhodou Eiffelova věž, tklivý soundtrack k Amélii z Monmartru a Francouzi, kteří v kavárně žvýkají bagetu a…

Když se řekne baret, co se vám vybaví? Není to náhodou Eiffelova věž, tklivý soundtrack k Amélii z Monmartru a Francouzi, kteří v kavárně žvýkají bagetu a zapíjejí ji café au lait? Proč je baret v našich hlavách jedním z nejvýraznějších francouzských klišé?

Co vás možná překvapí, je fakt, že čepice stejného tvaru, jako mají dnešní barety, se prý nosily už v době bronzové! Ve Francii začala komerční výroba baretů už v 17. století, a tak není divu, že jsou barety mezi běžnými Francouzi tak populární. Tolik o vzniku klišé a teď zpět do současnosti.

V roce 2018 jsou barety čím dál více vidět. Jak tento trend následovat a nepřipadat si přitom jako frankofil? Pravidlo zní: obloukem se vyhnout dalším francouzkým klišé! Máme pro vás 3 tipy na outfit s baretem:

Žlutý baret: Asos, sluneční brýle: Asos, tričko: Zara, šortky: H&M, sandály: Zara

Vodorovné pruhy, to je další obrovské francouzské klišé. Ovšem stačí vyměnit vodorovné za svislé a z klišé je žhavý trend tohoto roku. Kompletně módní look zajistí brýle ve tvaru "Cat Eyes".

 

Růžový baret: Asos, sluneční brýle: Zara, tričko s potiskem: H&M, džínová bunda: New Look, džíny: Zara, tenisky: adidas Originals

Denimový outfit. Triko s potiskem bude v kombinaci s džínovou bundou a zbytkem outfitu v pastelových barvách vypadat skvěle. Pastelovou barevnost narušíme pouze černými úzkými brýlemi.

Bílé tenisky jsou od adidas Originals, výrazná podrážka bot z nové řady P.O.D. navazuje na současný trend devadesátých let. Tvarově vycházejí z aktuálního trendu tzv. ugly shoes, ale přetavují jej do sportovnější podoby, která designově více zapadá do mainstreemové módy.

Kožený baret: Asos, sluneční brýle: Vow London, tričko i kalhoty: Zara, tenisky: adidas Originals

Baret je obzvláště vhodný pro ozvláštnění #allblack outfitu. Kdo se nebojí vybočit z řady, může vsadit i na lesklý kožený baret. Černý outfit rozstřelíme výrazným barevným doplňkem, v tomto případě červenými brýlemi Vow London. Sice jsou dámské, ale to nevadí. Alespoň dodají outfitu jistou dávku extravagance.

A jak to s barety vidí módní návrháří z newyorského fashion weeku? Podívejte se v galerii.

Zdroj: Eshopy značek