5 věcí, na které se hodí myslet při výběru tenisek

Chystáte se na nákup sportovních bot? Zaměřte se na těchto 5 věcí, aby vám radost z nového páru tenisek vydržela co nejdéle. Správná velikost boty: Banální…

Chystáte se na nákup tenisek? Aby vám radost z nového páru vydržela co nejdéle, zkuste se inspirovat našimi tipy, nač byste při nákupu rozhodně neměli zapomenout. 

1. Správná velikost boty

Banální věc, která je ovšem zcela zásadní. Špatně padnoucí bota může zničit zážitek i z krátké procházky. Zjistit si velikost vlastní nohy přitom není nic těžkého. Budete potřebovat pouze papír, tužku a metr či pravítko. Kus papíru položte na zem a jeden okraj zarovnejte podél zdi. Postavte se na papír tak, aby se vaše pata zdi dotýkala. Tužkou na papíře vyznačte místo, kde končí vaše palce – nejlepší je, pokud vám s tím někdo pomůže. Pravítkem či metrem změřte délku mezi okrajem a značkou, od paty až po palec. Tím zjistíte velikost chodidla v centimetrech.

Podle tabulky velikostí potom jednoduše poznáte, která velikost je ta vaše. Jelikož každá značka má velikosti nepatrně jiné, vyplatí se na internetu vyhledat tabulky, které se vztahují právě ke značce, u níž se chystáte nakupovat. 

Svátek mladého vína Beaujolais je sice za námi, vynikající francouzské pokrmy spárované s víny si ale můžete vychutnat kdykoliv24. 11. 2021

2. Kvalita podešve

Ať už plánujete čas v botách trávit jakkoliv, pro pohodlí chodidla je zcela zásadní kvalita podešve. Každý obyvatel Prahy ví, že i z obyčejného procházení po všudypřítomných kočičích hlavách můžou chodidla pěkně rozbolet. I ve městě se tedy vyplatí mít boty, které budou opravdu pohodlné. Doporučujeme novou řadu volnočasových bot adidas Originals P.O.D SYSTEM, která zajišťuje dokonalé pohodlí díky uplatnění legendární technologie běžeckých bot Point of Deflection System. A s pohodlím souvisí i další bod našeho seznamu.

3. Odpružení

Na odpružení podešve závisí to, jestli bota umí tlumit nárazy, což má vliv nejen na pocit komfortu, ale také na zdraví chodidla a kloubů. U již zmíněných adidas Originals P.O.D. SYSTEM je podešev složená ze tří dílů – prvního u paty s legendární technologií adidas Boost a druhého u špičky s pružným prvkem EVA. Díly jsou spojené můstkem, který dodává dělené podešvi stabilitu a pružnost a umožňuje noze dělat přirozené pohyby. Tlumí nárazy a poskytuje stabilitu v nejvíce namáhaném místě.

Kocovina trápila lidstvo od nepaměti – její historické řešení ale překvapí. Mohou s „opicí“ zatočit drahé kameny?10. 11. 2021

4. Vzhled

Vzhled boty řešíme většinou na prvním místě – přece jen se cítíme dobře v těch botách, které jsou nejen pohodlné, ale i skvěle vypadají. adidas Originals P.O.D. SYSTEM vycházejí z designu modelů z devadesátých let, což můžeme brát jako odpověď značky adidas na všudypřítomný comeback módních trendů z tohoto období. Značka adidas je také známá tím, že její modely mají nadčasový design, který jen tak nezestárne. Důkazem je například velmi oblíbený model adidas Superstar, který se ve stejné podobě prodává už 32 let a stále je módní!

5. Máte je k čemu nosit?

Pokud ne, tak máme tip. Společně s řadou P.O.D. SYSTEM přichází do obchodů také unisexová řada oblečení adidas Originals KAVAL. Díky specifickým účelně vytvořeným střihům a prémiovým materiálům přináší jedinečné pohodlí, funkčnost a volnost pohybu. Minimalistický look volně splývajících siluet oblečení je doplněn o výrazné grafické prvky v podobě potisků. Kolekce nabízí trička, kalhoty i mikiny a společně s P.O.D. SYSTEM tvoří originální street look.

Zdroj: www.adidas.cz