Jak na dobře padnoucí oblek? Pravidla, která Trump, Zeman ani Okamura očividně neznají

Americky prezident Trump si z kritiky hlavu nedělá. Od začátku svého prezidentování se ocitá pod palbou módních expertů, kteří mu vyčítají jeho…

Americky prezident Trump si z kritiky hlavu nedělá. Od začátku svého prezidentování se ocitá pod palbou módních expertů, kteří mu vyčítají jeho nereprezentativní vzhled. Pomineme-li „ikonický“ účes, nejvíce kritizované bývají jeho špatně padnoucí obleky. No schválně, tipli byste, že Trump ve skutečnosti měří metr devadesát? Takto vysoký kvůli špatnému střihu saka rozhodně nepůsobí.

Politika a móda nejde dohromady nejen v USA

Člověk by si pomyslel, že nosí-li někdo oblek denně, bude jej mít upravený tak, aby mu parádně seděl. Přitom i v české politice, kde jsou obleky každodenní standard, tomu tak často není. Neberte si z toho příklad, noste oblek správně! Jak na to?

Věk opravdu může být jen číslo: 6 tipů, jak mají muži správně stárnout20. 12. 2021

Koupíme-li si oblek v konfekci, máme dvě možnosti – ihned v něm vyjít do společnosti a vypadat jako Donald Trump, anebo si jej nejdříve nechat upravit u krejčího podle individuálních potřeb. 

Jak vybrat a upravit oblek?

Sako si vybírejte takové, která vám bude sedět v ramenou – pokud si koupíte volné v ramenou, krejčí s tím už nic nenadělá. Správná šířka se pozná hmatem, ramenice nesmějí přesahovat přes hranu ramene ani být příliš krátké. Pozor na límec u saka, který může vzadu odstávat – vybíráme takové sako, kde límec zezadu doléhá ke krku bez mezery.

Adéla Horáková ze Jsme Fér: Českou ekonomiku stojí diskriminace minimálně 5 miliard ročně. Za manželství pro všechny budeme bojovat dál19. 1. 2022

Klasické sako by mělo zezadu zakrýt pozadí, ovšem módním trendem je sako zkracovat. Muži by neměli mít problém dát si ruku do kapsy u kalhot.

Rukávy saka by měly být tak akorát, košile má ze saka trochu vyčuhovat. Zkrácení rukávů patří mezi běžné úkony. Módní jsou užší rukávy. Dobře padnoucí sako by vás také mělo obepínat v pase, aniž by se u toho krčilo přes hrudník.

Kalhoty by měly být padnoucí, mírně se zužující směrem dolů, délka taková, aby se jen lehce dotýká boty – anebo i kratší. Vyštíhlení kalhot také patří k úkonům, se kterými krejčí nebude mít problém.

V galerii se podívejte, jak by oblek vypadat opravdu neměl.

Zdroj: GQ, eXtra.cz, Quora