13 módních trendů z devadesátek, které letos zažívají comeback

Co se módy týče, není nic neobvyklého, když nacházíme inspiraci v předešlých dekádách. Období, které si letos získalo největší pozornost, jsou devadesátá léta.…

Co se módy týče, není nic neobvyklého, když nacházíme inspiraci v předešlých dekádách. Období, které si letos získalo největší pozornost, jsou devadesátá léta. Styl tohoto desetiletí byl specifický především svou uvolněností a vznikla v něm spousta skvělých trendů, z nichž některé zažívají svůj comeback právě teď.

Oproti osmdesátým létům byla móda v devadesátkách uvolněná, minimalistická a dost rebelská. Toto období mělo mnoho mužských stylových ikon – Kurt Cobain, Tupac, Justin Timberlake – a každá z ikon měla svůj specifický styl. Oblečení bylo často oversized a celé éře dominovala neformálnost.

Hip-hop získal v devadesátých letech velkou popularitu a s ním i snapback kšiltovky (to jsou ty s rovným kšiltem). Trend, který odstartovali rappeři, se během chvíle rozšířil mezi běžnou veřejnost. Tyhle kšiltovky vypadají dobře i dnes – ovšem noste je pouze kšiltem dopředu či dozadu, ne do boku!

Lacláče byly v devadesátkách obrovský hit, obzvlášť když se nosily s jedním popruhem visícím dolů. Sebevědomí jedinci je takto můžou nosit i dnes.

Motorkářské kožené bundy byly jedním z nejvýraznějších trendů devadesátých let. Oblékalo je mnoho mužů, včetně těch, kteří nikdy neseděli na motorce.

Pokud si vzpomínáte na těchto 8 věcí, jste pravděpodobně již staří5. 1. 2022

Roláky byly elegantní alternativou k ostatním rebelským trendům. I ty zažívají v současnosti velký návrat!

Trend bandana šátků odstartovali rappeři, kteří jimi dávali najevo svou soudružnost s gangem. Rychle se z toho stal masově oblíbený trend.

I cargo kalhoty, neboli kapsáče, si v tomto desetiletí zažily svou chvíli slávy. Díky mnoha kapsám byl tento trend i praktický – vešla se do nich peněženka, walkman i pager. Původně se nosily oversized, dnes je populární užší střih.

Volné džíny. A v devadesátkách to bylo tak, že čím volnější, tím lepší. Nosily se proklatě nízko.

I když přišel o nohu, v pole dance poráží i sportovce bez handicapu. Největším problémem po amputaci se však stal osobní život9. 12. 2021

Šusťákovky byly v devadesátkách velmi populární a nyní se ve velkém vracejí. Lehké, větru odolné bundy zvláště v odvážných pestrých barvách dodají outfitu retro sportovní šmrnc.

Grunge byl důležitou součástí devadesátkové módy a roztrhané džíny perfektně seděly k rebelskému duchu této éry.

Látkové klobouky (anglicky označované jako bucket hats) přišly do módy, stejně jako kšiltovky s rovným kšiltem, díky rapperům. Koncem éry už byly součástí šatníku každého teenagera. Bucket hats nyní zažívají comeback a jsou opět trendy.

I skejťáci přinesli mnoho nových trendů. Bílá či černá trika s výrazným potiskem se díky nim stala součástí mainstreamové módy. Na potiscích často vidíme hudební skupiny a loga skejťáckých značek.

Těžké kožené boty byly původně určené pro vojáky, ale ani veřejnost neodolala ikonickému designu bot Dr. Martens. Pro retro vzhled je spárujte s roztrhanými džínami a flanelovou košilí.

Oversized flanelová košile byla součástí uniformy mnoha milovníků grunge a Kurta Kobaina. Noste ji se uvázanou kolem pasu či rozepnutou tak, aby bylo vidět tričko s potiskem.

Zdroj: thetrendspotter.net