Rozlučte se se skinny jeans. Moment, kdy vyjdou z módy, se blíží

V době, kdy ještě nikdo neznal Facebook a jen hrstka zasvěcených Čechů znala Myspace, se mezi teenagery objevil nový trend: Emo a Scene. Emo byla jakási…

V době, kdy ještě nikdo neznal Facebook a jen hrstka zasvěcených Čechů věděla, co je Myspace, se mezi teenagery objevil nový trend: emo a scene. Emo byla jakási subkultura, "emaře" spojovala kromě hudebního vkusu i emocionální nestabilita a záliba v sebepoškozování. Ti, kteří přebírali pouze vzhled, se posměšně nazývali "pozéři". Těch byla pochopitelně většina. "scene boys" přišli až později a celé tohle "hnutí" bylo jen o šíleném vzhledu, přičemž do sluchátek si mohli pouštět cokoliv a ani si nemuseli podřezávat žíly. A zrovna zmíněná sociální síť Myspace měla na rozšíření trendu emo a scene boys obrovský vliv.

Zrod pánských skinny jeans

Nebyla to žádná masová záležitost, ale i tak jsme na ulicích vídali chlapce v různě pokročilých stadiích emo/scene trendu. Někteří měli jen vyžehlené a natupírované vlasy, jiní i šílený make-up a piercingy. Jedno je ale spojovalo všechny, a to upnuté džíny, které do té doby byly určené pouze ženám. Na mužích to bylo něco naprosto nového a dost kontroverzního.

Marek z redakce vyzkoušel tento Rolls-Royce mezi vysavači a nemůže o něm přestat mluvit!22. 12. 2021

Ale rychle se chytly. Úzké džíny začali nosit gayové a jak to tak v módě bývá, od nich je převzali i heterosexuální muži. Skinny, super skinny i „spray on“ džíny najednou byly regulérní součástí pánského šatníku.

Muži nemají rádi změny

A drží se v něm zuby nehty, jen jednou za čas na nás vybafne zpráva, že by z módy měly co nevidět vyjít. Andreas Löwenstam, designér pro řetězec H&M, ví něco o tom, jak oblékat masy. „Měnit mužské siluety trvá dlouho. Zabralo více než sedm sezón, než muži přijali skinny jeans. Nyní bude stejně dlouho trvat, než se standardem stane volný střih,“ tvrdí Andreas. Něco na tom bude.

Sociální sítě ovládnou nové hvězdy – genuinfluenceři, kteří místo reklamy na zboží sdílejí reálný život a ověřené informace27. 11. 2021

Budoucnost skinny jeans

V módě se trendy musí střídat, o čem by jinak celý ten byznys byl? Skinny jeans na molech už dávno nenajdeme, vídáme je pouze v ulicích. Díky tomu, že muži nepřijímají velké změny v módě tak rychle jako ženy – a zrovna šířka kalhot je velká změna, která zásadně ovlivňuje vzhled siluety – je loučení se skinny jeans zdlouhavé.

Jedno je ale jisté – když kdysi kontroverznímu a vysmívanému trendu propadli i ti muži, kteří se od všeho nového drží dál a o módní trendy se nezajímají, znamená to, že skinny jeans co nevidět z módy opravdu vyjdou. Nezbývá tedy než si užít posledních pár let v upnutých džínech!

Zdroj: Photo Credits: Fashionista.com, China Daily, Youtube, The Idle Man