Jak nosit ponožky v sandálech a nevypadat přitom jako buran

10. 8. 2018 12:00 Móda
Jak nosit ponožky v sandálech a nevypadat přitom jako buran

Kam až mi paměť sahá, ponožky v sandálech byly vždy synonymem pro nevkus a symbol ignorace čehokoliv, co má něco společného se stylem, módou či estetikou celkově.

Já a moje sociální bublina jsme úspěšně ignorovali jakýkoliv náznak, že by z tohoto módního prohřešku mohl kdy být trend – některý módní gigant se totiž občas zbláznil a vyslal své modely na molo právě v ponožkách v sandálech! Sice to nebyly ty klasické ponožky a už vůbec ne ty klasické české sandály z vietnamské tržnice, ale stejně jsem to bral spíš jako provokaci než jako trend, který by byl určen k opravdovému nošení.

11. 10. 2018Hvězdou hudebního dramatu s Lady Gaga a Bradleym Cooperem je hercův pes. Již má na kontě první ocenění, získá i Oscara?

Až před dvěma lety jsem na smíchovském Andělu potkal muže, u kterého se mi ponožky v sandálech poprvé v životě líbily. Nevím, jestli to byl záměr, či si jen tak vyskočil ven na cigáro, ale měl na sobě pantofle z černého plastu a v nich vysoké bílé ponožky a z nějakého důvodu to vypadalo úžasně.

Od té doby jsem ponožky v sandálech jakožto módní výstřelek viděl ještě párkrát – a nutno říct, že ne na každém to vypadalo tak dobře.

Především, ponožky v sandálech jsou obzvlášť v Česku tak citlivé téma, že pokud je chete nosit, vyžaduje to jistou dávku odvahy a styl musíte mít v malíku. V opačném případě totiž budete působit jako fotřík, který jede na ryby.

Fyzické předpoklady
Ponožky v sandálech budou vypadat dobře, pokud jste štíhlí, máte úzké kotníky a hubená lýtka. Silnější postava bude příliš připomínat už zmíněného fotříka.

Sofistikovaný styl
Musí se nosit jako módní trend – pokud zbytek outfitu nebude módní, pak ani ponožky v sandálech nebudou přesvědčivé a spíše než jako trend to bude působit zase jako nevkus.

Vkusné sandály
S botami určenými do lesa parádu neuděláš. Dobře budou vypadat plážové pantofle i kožené páskové sandály. Co se týče tvaru, méně je více.

Pantofle Puma, 899 Kč, Bibloo.cz
Černé sandály se dvěma pásky, Zara, 799 Kč
8. 10. 2018Spíte málo? Zde je sedm věcí, na které má spánkový deficit obrovský vliv

Hezké ponožky
Bílými vysokými ponožkami k šortkám chybu neuděláš, ti odvážnější můžou zaexperimentovat co se týče délky i barev. Ponožky jsou v tomto případě základem outfitu, barevnost tedy volíme vhodnou ke zbytku.

Bílé ponožky s barevnými pruhy, Topman, £3.50
Bílé ponožky s duhou, H&M, 129 Kč

 

Co vy a ponožky v sandálech? Vídáte je v českých ulicích pouze u módních ignorantů, nebo i jako módní trend?

Zdroj: H&M, Topman, Bibloo, theidleman.com
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop

8 pánských trendů na letošní podzim

Co je nového v pánské módě na nadcházející podzim a zimu? Držte si rybářské klobouky, protože to bude jízda! A pokud rybářský klobouk ještě nemáte, rychle pro…

Móda