Jak nosit ponožky v sandálech a nevypadat přitom jako buran

10. 8. 2018 12:00 Móda
Jak nosit ponožky v sandálech a nevypadat přitom jako buran

Kam až mi paměť sahá, ponožky v sandálech byly vždy synonymem pro nevkus a symbol ignorace čehokoliv, co má něco společného se stylem, módou či estetikou celkově.

Já a moje sociální bublina jsme úspěšně ignorovali jakýkoliv náznak, že by z tohoto módního prohřešku mohl kdy být trend – některý módní gigant se totiž občas zbláznil a vyslal své modely na molo právě v ponožkách v sandálech! Sice to nebyly ty klasické ponožky a už vůbec ne ty klasické české sandály z vietnamské tržnice, ale stejně jsem to bral spíš jako provokaci než jako trend, který by byl určen k opravdovému nošení.

1. 8. 2018Šest důvodů, proč se vám snadno dělají modřiny

Až před dvěma lety jsem na smíchovském Andělu potkal muže, u kterého se mi ponožky v sandálech poprvé v životě líbily. Nevím, jestli to byl záměr, či si jen tak vyskočil ven na cigáro, ale měl na sobě pantofle z černého plastu a v nich vysoké bílé ponožky a z nějakého důvodu to vypadalo úžasně.

Od té doby jsem ponožky v sandálech jakožto módní výstřelek viděl ještě párkrát – a nutno říct, že ne na každém to vypadalo tak dobře.

Především, ponožky v sandálech jsou obzvlášť v Česku tak citlivé téma, že pokud je chete nosit, vyžaduje to jistou dávku odvahy a styl musíte mít v malíku. V opačném případě totiž budete působit jako fotřík, který jede na ryby.

Fyzické předpoklady
Ponožky v sandálech budou vypadat dobře, pokud jste štíhlí, máte úzké kotníky a hubená lýtka. Silnější postava bude příliš připomínat už zmíněného fotříka.

Sofistikovaný styl
Musí se nosit jako módní trend – pokud zbytek outfitu nebude módní, pak ani ponožky v sandálech nebudou přesvědčivé a spíše než jako trend to bude působit zase jako nevkus.

Vkusné sandály
S botami určenými do lesa parádu neuděláš. Dobře budou vypadat plážové pantofle i kožené páskové sandály. Co se týče tvaru, méně je více.

Pantofle Puma, 899 Kč, Bibloo.cz
Černé sandály se dvěma pásky, Zara, 799 Kč
31. 7. 2018Sociální sítě vedou muže k plastickým zákrokům, jsou totiž nespokojeni se svým vzhledem

Hezké ponožky
Bílými vysokými ponožkami k šortkám chybu neuděláš, ti odvážnější můžou zaexperimentovat co se týče délky i barev. Ponožky jsou v tomto případě základem outfitu, barevnost tedy volíme vhodnou ke zbytku.

Bílé ponožky s barevnými pruhy, Topman, £3.50
Bílé ponožky s duhou, H&M, 129 Kč

 

Co vy a ponožky v sandálech? Vídáte je v českých ulicích pouze u módních ignorantů, nebo i jako módní trend?

Zdroj: H&M, Topman, Bibloo, theidleman.com
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop