Přírodní materiály jsou čím dál oblíbenější! Tipnete si, který z nich vítězí v letních kolekcích českých značek?

24. 5. 2018 15:30 Móda
Přírodní materiály jsou čím dál oblíbenější! Tipnete si, který z nich vítězí v letních kolekcích českých značek?

Mezi nejoblíbenější přírodní materiály patří za poslední dobu len. Lněné textilní vlákno je jediné přírodní vlákno, které se pěstuje v Evropě pro průmyslové zpracování. Optimální klima pro pěstování se nachází na severu Francie, v Belgii a Nizozemí. Potkává se tu chladný vítr ze severu a horký vzduch z kontinentální Evropy. Z nejdelších vláken se vyrábí nejpevnější a nejkvalitnější příze.

20. 9. 2018Tisíce českých dětí se ve škole potýkají se šikanou. Jak ji poznat a kam se obrátit o pomoc?

Len roste rychle a lze říct, že ze všech textilních rostlin je nejvíce „eco-friendly“. Nepotřebuje žádnou speciální ochranu proti škůdcům, jen zřídka je napadán parazity. Jeho kultivace zachovává půdu v dobrém stavu a zpracování neohrožuje ekosystém. Volbou lněných produktů tudíž podporujete i zdravý přístup k pěstování plodin a péči o půdu.

Lněné obleky se staly oblíbené především v létě

Len má také nejodolnější vlákna, a to díky velkému zastoupení celulózy. Absorbují vlhkost a zůstávají dlouho svěží. Vlákno je uvnitř duté, čímž dává lnu důležitou termoregulační funkci. Řadí se také mezi materiály s hypoalergenní funkcí. Nedráždí kůži, dokonce má na ni blahodárný vliv. Absorbuje veškerou vlhkost, proto je pohodlný a vhodný pro všechny sezóny, ideálně pro horké letní dny.

13. 10. 2018Jak technologie změnily způsoby randění?

Stále častěji se také len objevuje v letních kolekcích renomovaných značek. Nejinak je tomu i u Blažka. V letní části kolekce je len zastoupen nejvíce. Při výběru toho nejkvalitnějšího lnu spolupracují designéři značky Blažek s tradičními italskými společnostmi Albini, Canclini, Loro Piana nebo Vitale Barberis Canonico, lídry ve výrobě lněných látek.

Len najdete v nové kolekci Blažek nejen mezi košilemi, objevuje se také ve směsi s vlnou v letní kolekci obleků

Za nejkvalitnějšími lněnými materiály stojí dlouhá historie, podepřená neustálou invencí ve zpracování tohoto přírodního materiálu. Díky tomu se len stal velmi oblíbeným, na nošení příjemným materiálem a rozšířil se po celém světě jako symbol sofistikované a nekonvenční elegance.

Mezi nejoblíbenější kousky kolekce Blažek patří košile s potisky s motivy rostlin, při jejichž výběru se designéři inspirovali flórou ve Středomoří a na ostrovech Atlantického oceánu. Lněné košile působí velmi svěže v kombinaci se základními kousky šatníku. Len najdete v nové kolekci nejen mezi košilemi, objevuje se také ve směsi s vlnou v  letní kolekci obleků, kterým dodává velmi specifický charakter. Vzhled letního obleku se tak posouvá do nové roviny.

 

Zdroj: Archiv značky Blažek
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop

8 pánských trendů na letošní podzim

Co je nového v pánské módě na nadcházející podzim a zimu? Držte si rybářské klobouky, protože to bude jízda! A pokud rybářský klobouk ještě nemáte, rychle pro…

Móda